oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Nagi problem na poznańskim osiedlu. "Podziwiamy widok jego przyrodzenia"

421

Mieszkańcy jednego z poznańskich osiedli mierzą się z dość niecodziennym problemem. Jest nim niekrępujący się nagości sąsiad, który mając gdzieś normy społeczne, prezentuje się w całej okazałości, prężąc się w oknach swojego domu. Lokatorzy bloków mają dość. Zawiadomili media i policję.

Nagi problem na poznańskim osiedlu. "Podziwiamy widok jego przyrodzenia"
Nagi mężczyzna w oknie, taki widok "podziwiają" mieszkańcy jednego z poznańskich osiedli. (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Jak donosi portal epoznan.pl, problem dotyczy mieszkańców poznańskiej ulicy Nadolnik. Spokój mieszkańców bloków komunalnych Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych zmącił nowy lokator. Mężczyzna pojawia się regularnie w oknach swojego mieszkania. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie był kompletnie nagi. Redakcję zaalarmowała lokatorka bloku, która przyznała, że nie czuje się komfortowo "podziwiając przyrodzenie" sąsiada.

Podziwiamy widok jego przyrodzenia, a on nieskrępowany stoi dalej. Nasz blok sąsiaduje z przedszkolem, a że jest to duże osiedle, a nasz blok jest na drodze wyjściowej na główną ulicę, przechodzą tędy ludzie z całego osiedla. W naszym bloku mieszkają małe dzieci oraz przychodzą małe i starsze dzieci odwiedzać dziadków. Ja mam 43 lata i też czuję się z tym niekomfortowo — napisała w liście do lokalnego serwisu.

Na interwencji w mediach się nie skończyło. Sprawa ekshibicjonisty została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze poprosili składających skargę o zbieranie dowodów niewłaściwego zachowania lokatora bloku i informowanie służb, kiedy dojdzie do budzących ich niepokój sytuacji. Autorka listu przyznała, że "trochę głupio im, jako lokatorom, stać pod blokiem i zbierać dowody".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Miasto znane z pocztówek. "Fantastyczne zachody słońca"

Policja zapewnia, że zajmuje się sprawą

Łukasz Paterski z poznańskiej policji w rozmowie z dziennikarzami epoznań.pl potwierdził, że w środę 22 maja wpłynęło do nich zawiadomienie o obnażającym się mężczyźnie. Jedna z mieszkanek osiedla miała się zwrócić z tym problemem do dzielnicowego.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, jego zachowanie będzie można podciągnąć pod nieobyczajny wybryk, ale by tak się stało, musi się do nas zgłosić pokrzywdzona osoba — zapowiedział Łukasz Paterski.

Lokalny serwis zapowiada, że funkcjonariusze ustalają personalia mężczyzny. Jeśli im się uda, zapewne nie ominie go kara i napomnienie ze strony policjantów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić