Napad na stacji benzynowej. Przypadkowy klient zaskoczył bandytów

54

W środę na jednej ze stacji benzynowych w mieście Yuma w stanie Arizona w Stanach Zjednoczonych doszło do napadu. Przypadkowy klient w kilka sekund obezwładnił wymachującego bronią napastnika i jednocześnie spłoszył pozostałych. Nagranie ze stacji obiegło sieć.

Napad na stacji benzynowej. Przypadkowy klient zaskoczył bandytów
Nagranie ze stacji benzynowej obiegło sieć. (Yuma County Sheriff's Office)

Do zdarzenia doszło w środę 20 października nad ranem. Policja opublikowała nagranie z napadu ze stacji benzynowej Chevron w mieście Yuma w Arizonie w USA.

Na filmie widzimy, jak trzej mężczyźni w kapturach i z maskami na twarzy wchodzą na stację. Jeden z nich celuje bronią w kierunku pracownika sklepu.

W sklepie oprócz obsługi był tylko jeden mężczyzna, który robił zakupy. Gdy klient zobaczył wymachującego bronią napastnika, natychmiast złapał go za nadgarstek i przewrócił na ziemię. Reakcja przypadkowego klienta wystraszyła dwóch pozostałych napastników, którzy od razu rzucili się do ucieczki.

Biuro szeryfa hrabstwa Yuma w rozmowie z "USA Today" potwierdziło, że mężczyzna, który powalił rabusia na ziemię był żołnierzem piechoty morskiej. Na pytanie funkcjonariuszy policji "jak udało mu się opanować sytuację?", weteran miał odpowiedzieć: "Korpus piechoty morskiej nauczył mnie, żebym nie robił bałaganu".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Silne wichury w Polsce. Tysiące interwencji straży, nagrania świadków
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić