o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Nawalny w akcji. Zrobił to pierwszego dnia ramadanu

127
Podziel się

Pierwszego dnia ramadanu Aleksiej Nawalny poinformował, że pozywa władze więzienne za to, że odmawiają mu dostępu do Koranu. Rosyjski opozycjonista zdecydował się na taki krok, mimo że nie jest muzułmaninem.

Nawalny w akcji. Zrobił to pierwszego dnia ramadanu
Aleksiej Nawalny pozwał władze więzienne. (Instagram)
bEicKpUB

44-letni Nawalny 13 kwietnia, w dniu rozpoczynającym ramadan (dla muzułmanów jest to dziewiąty miesiąc kalendarza, będący świętym, podczas którego od świtu do zachodu słońca nie mogą spożywać pokarmów, pić napojów i uprawiać seksu - red.), poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że pozywa władze więzienne.

Na Instagramie i na Facebooku opublikował obszerny wpis, w którym wyjaśnił, dlaczego nie może dogadać się z funkcjonariuszami więzienia, którzy "nie chcą udostępnić mu Koranu". To spowodowało wystosowanie kroków prawnych z jego strony.

bEicKpUD
Tutaj książki są dla nas wszystkim i skoro trzeba pozwać o prawo do czytania, to pozwę - czytamy we wpisie Nawalnego.

- Kiedy zostałem uwięziony, przygotowałem listę rzeczy, które chcę zrobić, aby się udoskonalić się w czasie pobytu w więzieniu. Jednym z punktów było dokładne przestudiowanie i zrozumienie Koranu - dodał.

Nawalny jest chrześcijaninem, a świętą księgę muzułmanów czytał już wcześniej. Uznał jednak, że warto ją sobie przypomnieć. - Zdałem sobie sprawę, że mój rozwój jako chrześcijanina wymaga również studiowania Koranu - wyjaśnił.

bEicKpUJ
W końcu wszyscy dookoła bez końca dyskutują o islamie i muzułmanach i oczywiście 99 proc. z tych, którzy dyskutują, nic z tego nie rozumie. Ale zdecydowałem, że zostanę mistrzem Koranu wśród rosyjskich polityków niemuzułmańskich - kontynuuje.

Prawnicy Nawalnego walczą w tym momencie o to, by opozycjonista - prowadzący od niemal dwóch tygodni strajk głodowy w związku z niedopuszczeniem do niego lekarzy został przeniesiony do niewięziennego szpitala ze względu na stan zdrowia.

bEicKpUK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicKpVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
Obserwator WQ
2 miesiące temu
Kogo obchodzi ten szpieg skończy jak inni zdrajcy może napiszcie o zamkniętych męczennikach w innych krajach ....
Adi
2 miesiące temu
Po próbie otrucia go, leczył się w Niemczech i mógł tam zostać na stałe ale wrucił do Rosji szukać guza i znalazł go, on chyba oszalał myślał że obali Putina, porwał się z motyką na słońce i teraz chyba cały już z tego nie wyjdzie albo wyjdzie na wózku inwalidzkim
POLAK Z BEL...
2 miesiące temu
JA TEGO NIE DO ZYJE ALE SZKODA MI DZIECI I EUROPE NIEMCY ROZUMIEJA A RESZTA KOLO TY JAk pep iki i polska nie zreszta polska nigdy nie rozumiala maJAC IDIO TOW ZA POLTYKOW W RZADZIE
bEicKpVf
tedy00
2 miesiące temu
dobrze że słowo krytyczny jast w cudzysłowie bo chyba badali go przez satelity i uszkodzili mu mózg....on musi do szpitala do niemiec na kręgosłup jak ta w szpilkach z ukrainy ale że nie udostępnili mu koranu w ramadan to skandal
g hhhsdzre
2 miesiące temu
Koran?? Przeczytaj Biblię i zrozum, a nie Koran, chyba że chcesz przejść na islam
Yerik
2 miesiące temu
Co on myślał, że naród Rosji się podniesie? To nie istnieje. Tam nie ma narodu, są strany i nic nie widzą, nic nie słyszą. Cała otoczka to bujda na resorach.
aaaa
2 miesiące temu
Trzymaj się chłopie. Dla wielu jesteś nadzieją
Asior
2 miesiące temu
Od 2 tygodni nic nie je ale za pośrednictwem internetu poinformował świat że pozwie władzie więzienia o brak koranu. Rozumiecie coś z tego??
hehe
2 miesiące temu
Głodować miał niby a nie wygląda żeby głodował .
@@@
2 miesiące temu
Władca pierscieni ciekawsze
iiii
2 miesiące temu
Nareszcie pozwolono na widzenie Juli z mężem
Marius.
2 miesiące temu
Moze sie do krowy pomodlic tez.
tora
2 miesiące temu
A po co mu koran skoro on talmudyczny
bEicKpUX
Jkl
2 miesiące temu
Brawo dla Pana. Szacunek.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić