o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Nie miała żadnych szans. Tragiczna śmierć milionerki na wyspie Korfu w Grecji

56
Podziel się

60-letnia obywatelka Wielkiej Brytanii Claire Glatman została śmiertelnie potrącona przez motorówkę podczas zażywania kąpieli w morzu na greckiej wyspie Korfu. Ustalenia wskazują, że machała z wody do kierowcy łódki, by zwrócić na siebie uwagę.

Nie miała żadnych szans. Tragiczna śmierć milionerki na wyspie Korfu w Grecji
Brytyjska milionerka Claire Glatman ze swoim mężem Markiem (Facebook)
bDfKlwCZ

Pochodząca z Bedale w hrabstwie Yorkshire brytyjska milionerka Claire Glatman poszła popływać w morzu na plaży Avlaki na Korfu. Odpłynęła od brzegu na sporą odległość. Niestety przygoda zakończyła się tragicznie.

Powołany do wyjaśnienia sprawy biegły poinformował, że tuż przed uderzeniem, Glatman starała się zwrócić na siebie uwagę kierującego motorówką, krzycząc i machając do niego. Po tym jak została ranna, wciąż starała się unosić na wodzie, tym razem próbując przyciągnąć uwagę znajdujących się na plaży ratowników.

bDfKlwDb

Obrażenia zmarłej wskazują, że kierujący łodzią prawdopodobnie próbował w ostatniej chwili uniknąć kolizji. Na początku łódź zahaczyła o lewą rękę Glatman, która przypuszczalnie chciała osłonić się nią przed nadpływającą motorówką. Ciało kobiety nie posiadało śladów utonięcia.

Nie było szans, żeby kobieta przeżyła ten wypadek. Wystąpiły u niej liczne krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne – ocenił Ioannis Aivatidis, biegły zajmujący się sprawą.

Grecka policja rozpoczęła dochodzenie w celu ustalenia sprawcy wypadku. Badane są dwie motorówki, znalezione w pobliskim porcie. Jedna z nich należy do Greka, druga zaś do Roba Lucasa, brytyjskiego multimilionera.

bDfKlwDh

Przebywający na wyspie wraz z 18-letnią córką i 22-letnim synem Lucas zaprzeczył, jakoby był zamieszany w tę sprawę. Posiadający willę wartą 5 milionów funtów (25 milionów złotych) w hrabstwie Hertfordshire multimilioner utrzymuje, że w momencie wypadku jego łódź znajdowała się po drugiej stronie zatoki, w której kąpała się Glatman.

Według relacji męża Marka, 60-letnia Glatman była doświadczoną pływaczką. Często wypuszczała się na samotne eskapady daleko w morze. Tak było również i tym razem.

Mark i Claire Glatmanowie poznali się na Korfu 30 lat temu. Niedawno kupili tam willę z basenem i kortami tenisowymi. Ich sąsiedzi byli zdruzgotani wiadomością o śmierci Claire.

To okropne. Kochała Korfu i spędzała tu wiele czasu – powiedział jeden z nich.
bDfKlwDi

Mark Glatman jest wpływowym prawnikiem w Wielkiej Brytanii. Jego kariera zawodowa nabrała tempa, kiedy został także agentem nieruchomości. Jego majątek wyceniany jest obecnie na 83 miliony funtów (ponad 400 milionów złotych).

bDfKlwDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
robo
2 miesiące temu
zamordowana tak dzisiaj się morduje czyli wypadki choroby morderca czysty
Żeglarz
2 miesiące temu
I dlatego pływać należy z pomarańczową bojką widoczną z daleka
ileana47
2 miesiące temu
W tej malej wiosce,na Korfu maja swoje wille Anglicy, ktorzy co roku spedzaja tu swoje wakacje. Dziwi mnie ,ze pisza tu.. milionerka,tak jakby to bylo takie wazne.Bardzo smutne,ze zginela. Motorowka kierowal mlody czlowiek, Anglik,jadacy brawurowo, syn sasiadow. A nieszczesna p.Glantman wyplynela poza boje ,ograniczajace granice bezpiecznego plywania.
bDfKlwDD
Piter
2 miesiące temu
Dzisiaj umrze w Polsce z różnych przyczyn ok 1000 osób Dlaczego akurat piszą o jakiejś brytyjce?
Edi
2 miesiące temu
Czyli winny Grek.
Najnowsze komentarze (56)
Edi
2 miesiące temu
To jest po prostu ludzka głupota i nic więcej. Nieraz widziałem takie scenki gdy ludzie pływali po miedzy motorówki. Niestety przeważnie w Grecji nie ma ani boi, ani ratowników. Co nie zwalnia z myślenia.
przypadek?
2 miesiące temu
morze duże jest, bardzo nieszczesliwy 'wypadek'... i jeszcze syn sąsiadów nie zauwazyl...
james bond
2 miesiące temu
DLACZEGO NIE ZANURKOWAŁA ?? unikneła by śmierci w UK Wiedzą jak załatwiać sprawy jak agent 007 i jeszcze milionerka oooo panie.
Twb
2 miesiące temu
To jak z serialu powrót do edenu ale tym razem motorówka zastąpiła krokodyla
Cine
2 miesiące temu
Było kiedyś we Wrocławiu 2 wspólników którzy zarabiali sporą kasę. Jeden był wierzący i zadawał się z Kościołem (finansował różne kościelne inicjatywy dla ubogich) a drugi wierzył tylko sobie i nie lubił się dzielić. Pewnego razu ten wierzący pojechał ponurkować w Egipcie i dziwnym trafem zniknął. Całą firmę przejął wspólnik Jerzy Łysek.
Motorówka
2 miesiące temu
Dlatego Brylant Kaczyński nie wypływa tak daleko w morze.
tunberg
2 miesiące temu
a może to zemsta tych o ktorych mówiła że nie będzie z nimi robić gescheftów ... mąż w końcu ....tia....
tunberg
2 miesiące temu
a nie ma tam uchodźców ??? ciekawe dlaczego ....powinni tam obóz dla nich zrobić ..w końcu chcrytatywna pomoc jest w modzie
bDfKlwDv
anni
2 miesiące temu
rozumiem ze gdyby nie byla milionerka jej smierc nie miala by wiekszego znaczenia ?? co za swiat cholera jasna !!!!1
han solo
2 miesiące temu
Pięknie ,po brytyjsku.Kto dziedziczy?
eyytr
2 miesiące temu
Tak przypadkiem Rotszyldowie mają na Korfu pałc , taką swoją rezydencję .
Leo
2 miesiące temu
Zabójstwo na zlecenie i a winy będzie czarny
Jaca
2 miesiące temu
Dalekie eskapady wpław.I nic jej jeszcze nie zjadlo
Michau
2 miesiące temu
tak, tak - przypadek..
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić