Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Nie żyje superbelferka z Bydgoszczy. "Odeszłaś tak nagle"

72
Podziel się:

Uczniowie i pedagodzy ze szkoły na Osowej Górze w Bydgoszczy z ogromnym smutkiem żegnają zmarłą nauczycielkę. Kamila Wyrębska odeszła po ciężkiej chorobie w wieku zaledwie 49 lat. Znajomi wspominają ją jako niezwykle ciepłą i pomocną osobę. "Odeszłaś tak nagle, że ani uwierzyć, ani się pogodzić" - napisano na stronie szkoły.

Nie żyje superbelferka z Bydgoszczy. "Odeszłaś tak nagle"
Nie żyje ceniona nauczycielka z Bydgoszczy (skarbonka.alivia.org.pl)

Kamila Wyrębska była nauczycielką w Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy. Zmarła 27 stycznia po ciężkiej chorobie. Pracownicy szkoły i uczniowie nie mogą pogodzić się ze stratą wspaniałej pedagog.

Nie żyje ceniona nauczycielka z Bydgoszczy

Pedagog z powołaniem i prawdziwą pasją nauczania. Życzliwa, optymistyczna i służącą pomocą każdego z nas. Pozostanie na zawsze w pamięci każdego z nas… - napisano w poruszającym poście na facebookowym profilu szkoły.

Nauczycielka zmagała z nowotworem. W walkę z chorobą zaangażowała się cała szkoła, a także mieszkańcy Bydgoszczy. Organizowano licytacje i jarmarki, z których dochód przeznaczono na leczenie pani Kamili. Niestety, nawet to nie pomogło uratować jej życia.

Uwielbiana przez uczniów, ceniona przez nauczycieli

Nauczyciele i uczniowie wspominają pedagog jako wyjątkowo optymistyczną osobę, która pomagała uczniom w potrzebie i pomagała im realizować ich pomysły i marzenia.

Nie pozostawiła bez pomocy żadnego ucznia. Wiedziała, jak rozmawiać z rodzicami, by ich wesprzeć, zachęcić do współpracy. Była bardzo cenionym nauczycielem w środowisku szkolnym - powiedział dyrektor ZS nr 24 Leszek Sobieraj, cytowany przez "Gazetę Pomorską".

- Otwarta na świat i życzliwa ludziom. Praca z młodzieżą, aktywność, działanie - były jej prawdziwą pasją. Będzie nam jej bardzo brakowało - dodała wicedyrektor Dorota Podpinka. W 2014 roku Kamila Wyrębska otrzymała tytuł "Superbelfra": Najlepszego Nauczyciela SP w Bydgoszczy w plebiscycie "Gazety Pomorskiej".

Pogrzeb Kamili Wyrębskiej odbędzie się 1 lutego o godzinie na cmentarzu parafialnym w Osówcu. Na 13:30 zaplanowana jest msza żałobna w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego - Osowa Góra.

Zobacz także: Śmierć Agnieszki z Częstochowy. "Dramat decyzji z 2020 roku"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(72)
ehhh
10 miesięcy temu
superbelferka? superidiota napisal ten artykul
Fakt
10 miesięcy temu
Jak dobrze zauważyl tu ktos w komentarzach.... Niewielu umiera na covid ale bardzo wielu umiera na raka czy inne choroby i nikt nie widzi problemu bo tylko srovid sie liczy...... SKORUMPOWANE MEDIA I NAUKOWCY PODTRZYMUJĄCY TEN CYRK....... Niech jej ziemia lekką bedzie.
Asdf
10 miesięcy temu
Nagle??? Po ciężkiej chorobie???
Bydgoszczanka
10 miesięcy temu
Proszę aby antyszczepki /kołtuneria/ nie pisały i nie drażniły innych swoimi głupotami.!!!! Uszanuj bóli rozpacz rodziny.
OldestWoman
10 miesięcy temu
"służąca pomocą każdego z nas"; odmiana przez przypadki się kłania szanowne grono.
Człowiek
10 miesięcy temu
Komu zależy na robieniu z Polaków oszołomów i plaskoziemców?? Czyje trolle wypisują tutaj brednie?? Ogarnijcie się ludzie...zmarła osoba, którą kochalo i szanowało może nawet kilkaset osób a Wy będziecie o szczepionkach??? Niewielu umiera na covid a wielu umiera na raka. Kondolencje rodzinie i przyjaciołom...
Hanah
10 miesięcy temu
Kiedy wreszcie lekarze zaczną leczyć chorych ludzi! Chorzy nie mają dostępu do diagnoz i leczenia! Ile ludzi ma jeszcze umrzeć. Lekarze obudźcie się! Posłowie i posłanki obudźcie się czas naprawdę dofinansować leczenie chorych ludzi. Krzyczycie, że za mało dzieci się rodzi a tak łatwo pozwalacie na to, żeby umierali ci, którzy już są na tym świecie.
Vaccinator
10 miesięcy temu
O jedna szczepionka za dużo
Gosia
10 miesięcy temu
Oj ludzie, ludzie! Oj polaczki wy na nikim suchej nitki nie zostawicie. Pisanie komentarzy przede wszystkim negatywnych jeden przez drugiego kto pierwszy! To wasza pasja! Żądni sensacji, aferzysci. Ot polaczki.
Iwonka
10 miesięcy temu
Ogromne wyrazy współczucia dla rodziny!!! Wiem jak to ciężko jak umiera nagle ktoś bliski... walka przegrana, choć wojowników o zdrowie tej Pani było wielu. Pozostaje tylko nadzieja, że tam u góry będzie tej Pani lepiej niż tu, na ziemi.
Miszcz
10 miesięcy temu
Wznowa po zastrzyku?
Goro
10 miesięcy temu
Rodzinie wyrazy współczucia. Apeluję do foliarzy, płaskoziemców i antyszczepionkowców, by czytali ze zrozumieniem i zrobili coś dla całej ludzkości: przestali się wywnętrzać.
Goba
10 miesięcy temu
Słabo się robi po większości komentarzy. Zarzucacie, że każdemu kto umiera dopisuje się covid a sami robicie dokładnie to samo obwiniając szczepionki o każdą śmierć od roku. Przed pandemią i szczepieniami ludzie też umierali!! Umierali na raka, na zawały, wylewy, zatory płucne. To na prawdę nie są nowe dolegliwości.
Ania
10 miesięcy temu
Ostatnia prosta.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić