aktualizacja 

Niecodzienne wieści z Moskwy. Córka Sołowjowa: "Chcę, byście wiedzieli"

32-letnia córka rosyjskiego propagandysty Władimira Sołowjowa otwarcie krytykuje wojnę w Ukrainie i organizuje feministyczne spektakle - pisze niezależny portal "Wiorstka". Kobieta urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie mieszka w Moskwie.

Niecodzienne wieści z Moskwy. Córka Sołowjowa: "Chcę, byście wiedzieli"
Córka Sołowjowa krytykuje wojnę (Instagram)

To pierwsze doniesienia o córce Władimira Sołowjowa, która miała urodzić się w Stanach Zjednoczonych z drugiego małżeństwa rosyjskiego propagandysty. Wcześniej mówiło się o innych jego dzieciach, z koszykarką Swietłaną Abrosimową na czele.

Antywojenna postawa córki Sołowjowa

Dziennikarze twierdzą, że 32-letnia Jekaterina, która na swoich profilach w sieciach społecznościowych krytykuje restrykcyjne przepisy i nawołuje społeczeństwo do tolerancji, jest córką jednego z czołowych adoratorów Władimira Putina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podjęli duże ryzyko. Moment ataku pilotów Mi-24 na rosyjską bazę

W postach na Instagramie kobieta wzywała do wpłat na rzecz opozycyjnych organizacji oraz krytykowała aresztowania protestujących. W marcu 2022 roku nagrała filmik na TikToku, w którym w języku angielskim powiedziała, że ​​"Rosja to nie Putin".

"Rosja to nie Putin"

Na nagraniu powiedziała też, że w Federacji Rosyjskiej nie wolno "wojny nazywać wojną" i wprowadzono cenzurę wojskową.

Chcę, żebyście wiedzieli, że Rosja to nie Putin. I nie pozwólcie, by nienawiść zwyciężyła, bo o to im chodzi - mówiła.

Na Twitterze Sołowjowa stwierdziła, że ​​wszystkie jej działania "zawsze były, są i będą antywojenne". Dziennikarze ustalili, że 32-letnia kobieta gra w zespole muzycznym The BlueStocking, tańczy w moskiewskich scenach burleski i reżyseruje spektakle feministyczne.

Nie ukrywa relacji z Sołowjowem

W kwietniu i maju tego roku wystawiła spektakl "28 dni" na podstawie dzieła dramatopisarki Olgi Sziliajewej. Opowiada on o stygmatyzacji menstruacji i przemocy domowej. Na lipiec zaplanowano premierę tego spektaklu, ale Sołowjowa już wątpi, że wszystko się uda, ponieważ feminizm w Rosji można utożsamiać z ekstremizmem.

Według publikacji sama Sołowjowa nie ukrywa swoich relacji rodzinnych z Władimirem Sołowjowem. Poświęciła mu kilka publikacji na Instagramie i opublikowała z nim wspólne zdjęcia. Pod jednym z postów napisała: "Dziękuję, że jesteś moim tatą".

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić