aktualizacja 

Niedźwiedzia przysługa MZ. WHO ostrzega przed konsekwencjami

86

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dostawie leku remdesivir, który rzekomo pomaga w walce z objawami koronawirusa. Lek trafi do Polski kilka dni po tym, jak WHO poinformowało o tym, że lek wcale nie jest skuteczny.

Niedźwiedzia przysługa MZ. WHO ostrzega przed konsekwencjami
Adam Niedzielski w ogniu krytyki (PAP, Tomasz Gzell)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o tym, że do Polski trafi w końcu remdesivir. 22,5 tysiąca opakowań leku trafić ma do tych placówek medycznych, których pacjenci najbardziej go potrzebują. W rozdysponowaniu leku mają pomóc konsultanci wojewódzcy ds. chorób zakaźnych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Lek ma rzekomo minimalizować objawy koronawirusa. To jeden z dwóch medykamentów uznanych przez lekarzy do leczenia zakażeń COVID-19. Jednak kilka dni temu WHO ujawniło wyniki nowych badań.

Międzynarodowe badanie dowiodło, że lek wcale nie ma wpływu na leczenie koronawirusa. Przeprowadzono je na ponad 7 tys. zakażonych pacjentów. WHO poinformowało, że nie ma dowodu na to, że remdesivir zwiększa szanse na przeżycie ciężko zakażonego pacjenta.

Informacja podana przez Ministerstwo Zdrowia nie zachwyciła Polaków. Wielu internautów zauważa, że to niedźwiedzia przysługa, bo lek ma trafić do szpitali zakaźnych zaraz po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia wydała oświadczenie, że remdesivir nie jest zalecany do podawania zakażonym COVID-19.

Polecam zapoznanie się z najnowszymi doniesieniami naukowymi. Naprawdę warto! - pisze jedna z użytkowniczek Twittera.
W momencie kiedy WHO zasadniczo odradza jego podawanie? Pewnie dlatego go dostaliście, bo inni wycofali zamówienia. Polska mistrzem Polski, jak zawsze - komentuje inny użytkownik.

Inną sprawą, która oburza Polaków jest dystrybucja remdesiviru. Lek trafi do szpitali, gdzie jest więcej niż 30 zakażonych. Internauci, którzy wierzą w działanie preparatu zauważają, że osoby w ciężkim stanie w placówkach w małych miejscowościach mogą nie mieć szans na przeżycie.

Zobacz także: Zobacz też: Polscy naukowcy potwierdzają skuteczność remdisiviru
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić