o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Niedźwiedzia przysługa MZ. WHO ostrzega przed konsekwencjami

57
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dostawie leku remdesivir, który rzekomo pomaga w walce z objawami koronawirusa. Lek trafi do Polski kilka dni po tym, jak WHO poinformowało o tym, że lek wcale nie jest skuteczny.

Niedźwiedzia przysługa MZ. WHO ostrzega przed konsekwencjami
Adam Niedzielski w ogniu krytyki (PAP, Tomasz Gzell)
bDoyFcrV

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o tym, że do Polski trafi w końcu remdesivir. 22,5 tysiąca opakowań leku trafić ma do tych placówek medycznych, których pacjenci najbardziej go potrzebują. W rozdysponowaniu leku mają pomóc konsultanci wojewódzcy ds. chorób zakaźnych.

bDoyFcrX

Lek ma rzekomo minimalizować objawy koronawirusa. To jeden z dwóch medykamentów uznanych przez lekarzy do leczenia zakażeń COVID-19. Jednak kilka dni temu WHO ujawniło wyniki nowych badań.

Międzynarodowe badanie dowiodło, że lek wcale nie ma wpływu na leczenie koronawirusa. Przeprowadzono je na ponad 7 tys. zakażonych pacjentów. WHO poinformowało, że nie ma dowodu na to, że remdesivir zwiększa szanse na przeżycie ciężko zakażonego pacjenta.

Informacja podana przez Ministerstwo Zdrowia nie zachwyciła Polaków. Wielu internautów zauważa, że to niedźwiedzia przysługa, bo lek ma trafić do szpitali zakaźnych zaraz po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia wydała oświadczenie, że remdesivir nie jest zalecany do podawania zakażonym COVID-19.

bDoyFcsd
Polecam zapoznanie się z najnowszymi doniesieniami naukowymi. Naprawdę warto! - pisze jedna z użytkowniczek Twittera.
W momencie kiedy WHO zasadniczo odradza jego podawanie? Pewnie dlatego go dostaliście, bo inni wycofali zamówienia. Polska mistrzem Polski, jak zawsze - komentuje inny użytkownik.

Inną sprawą, która oburza Polaków jest dystrybucja remdesiviru. Lek trafi do szpitali, gdzie jest więcej niż 30 zakażonych. Internauci, którzy wierzą w działanie preparatu zauważają, że osoby w ciężkim stanie w placówkach w małych miejscowościach mogą nie mieć szans na przeżycie.

bDoyFcse
Zobacz także: Zobacz też: Polscy naukowcy potwierdzają skuteczność remdisiviru
bDoyFcsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
maciej
2 tyg. temu
Ludzie macie w Polsce Biomed Lublin , jedną z niewielu (chyba 3) firm na świecie z technologią frakcjonowania osocza anty sars cov-2. Bliźniacza firma w stanach dostała 2 mld na zwiększenie mocy produkcyjnych. W Izraelu zdaje się, że 200 mln dol, aby tylko produkować i wspierać mieszkańców kraju. W Polsce Biomed od paru miesięcy ma lek, a Państwo Polskie dławi jego wprowadzenie na rynek?? Czekają na jakieś papiery??! Ludzie! Mamy światową perłę, inne kraje swoje dofinansowują, by mieć rewelacyjny lek i ratować ludzi, a u nas?? Co to w ogóle ma być???!!!
suweren
2 tyg. temu
Przecież w Polsce już w maju ogłoszono, że mamy polski lek na koronawirusa. Co się z nim stało?
eMmm
2 tyg. temu
Wodorotlenek amantadyny i kuracja metodą dr-a Bodnara z Przemyśla. Od paru miesięcy informuje on wszelkiej maści 2manerię na wysokich stołkach, a oni swoje.
bDoyFcsz
ak001
2 tyg. temu
Proponuję, aby najpierw nasz (nie)rząd najadł się tego czegoś. Jeśli po tym nadal będą robić takie głupoty jak dotychczas, będzie to oznaczać, ze nie pomaga nie tylko na Covida, ale i na głowę jest nieskuteczny.
Adam wal
2 tyg. temu
Na scieme nie ma leku , virus bojowy który po cichu podwaja zyski służby zdrowia , niszczy biznesy i tajemnicze zgony ;) I jeszcze ta medialna propaganda nawet dziecko by sie zorientowali o co chodzi !!!
Najnowsze komentarze (57)
Sla
1 tyg. temu
Skorumpowane WHO zaleca lub nie w zależności ile kasy dostana od producenta a wszyscy musza sie stosować.Tramp im wygarnal prawdę
Polak
1 tyg. temu
No i mamy efekty leczenia czymś co nie jest skuteczne .Ale nasz Rząd ma to głęboko w du.... I dalej robi swoje i mamy statystyki co wcale nie do końca są prawdziwe bo bezobjawowo nie muszą zarażać tak mówi WHO z tych 27 tysięcy może być tylko np. 2tysiace prawdziwych
Edek
1 tyg. temu
W artykule brakuje pewnych informacji. Mianowicie, nie mówi się o tym, że ten lek może spowodować uszkodzenie nerek, wątroby, a także zakrzepicy.
kolo9
2 tyg. temu
Właśnie, czemu nikt nie szuka lekarstwa tylko każdy zafiksował się na szczepionce? Jakaś zmowa, mam kucze zacząć wierzyć w teorie spiskowe? Każde badania nad lekarstwem są od razu ucinane, za to wciskają szczepionkę, która według standardów jeszcze sprzed roku powinna być badana przez kilka lat
dyrdymał
2 tyg. temu
opozycja sprawdziła i wie.....:)
dyrdymał
2 tyg. temu
No to autor artykułu zrobił dobrą robotę...
dyrdymał
2 tyg. temu
o ile pamiętam TRUMP w piątek trafił do szpitala a w poniedziałek był zdrowy.....pewnie mu leki przeciwbólowe podali....
dyrdymał
2 tyg. temu
zdecydowana większość (w ty ja) poza nieliczną grupą nie ma bladego pojęcia co się dzieje, więc po co się udzielać i siać ferment...Najpierw fakty poparte argumentami..... O WHO też sobie można sporo poczytać, pewnie wielu już nie pamięta jak wcześniej atakowane było WHO za złe rekomendacje... Najlepiej obwiniać kogoś ale u siebie nic nie widzieć...
bDoyFcsr
fds
2 tyg. temu
lek jest nieskuteczny, bo nie zarabia ten kto powienien wg who! ciekawe czemu trumpa tym leczyli, lekiem ktory nie dziala!
Wlasnie
2 tyg. temu
Dlatego kupuja ramdesivir bo jest nieskuteczny. Inaczej by go nie kupowali. Ta banda robi wszystko by nas wykonczyc. Wystarczy spojzec jak kupili respiratory i jak dziala narodowy. To sa mordercy.
janek
2 tyg. temu
TO JEST JAKIŚ OGÓLNOŚWIATOWY PRZEWAŁ Z TYMI LEKAMI I SZCZEPIONKAMI
Alik122
2 tyg. temu
Decyzja WHO to skandal i kompromitacja. Tam rządzi trzeci świat, blamaż totalny. Nie dziwię się Trampowi, że wstrzymał finansowanie ! Niemcy i Europa swoje świetne wyniki leczenia zawdzięczają temu lękowi !
Mati
2 tyg. temu
Nwo in progress
tej
2 tyg. temu
WHO to ostatnia instytucja, której bym zaufał w sprawie zdrowia.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić