o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Remdesivir i COVID-19. Ważne oświadczenie WHO

35
Podziel się

WHO zabrało głos w sprawie popularnego w Stanach Zjednoczonych leczenia osób zakażonych Remdesivirem. Model leczenia tym lekiem popiera Donald Trump. Okazuje się jednak, że nie jest on tak skuteczny, jak mogłoby się wydawać.

Remdesivir i COVID-19. Ważne oświadczenie WHO
Zdjęcie poglądowe (The Suffolk Journal)
bDzFcjhh

WHO zabrało głos w sprawie leczenia zakażonych koronawirusem w USA. Dużą popularność zyskał tam lek Remdesivir firmy Gilead, który promuje i poleca prezydent Donald Trump. Głos na temat używania środka zabrała Światowa Organizacja Zdrowia. Okazuje się, że ten nie jest tak dobry i skuteczny jak mówią o tym Amerykanie.

WHO nie ma w tej sprawie wątpliwości. Remdisivir nie jest zalecany pacjentom hospitalizowanym z powodu zakażenia koronawirusem, niezależnie od stanu rozwoju choroby w ich organizmie. Organizacja przyznała w poniedziałek, że nie ma dowodów, jakoby ten poprawiał przeżycie lub zmniejszał potrzebę wentylacji.

bDzFcjhj

Werdykt WHO jest kolejnym ciosem dla leku. Ten jest zaledwie jednym z dwóch środków farmaceutycznych na świecie, dopuszczonych do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem. Remdisivir miał pomóc w kuracji prezydenta Donalda Trumpa, kiedy ten przechodził zakażenie. Według badań przeprowadzonych w USA skrócił jego czas powrotu do zdrowia.

Zalecenia WHO wysnuto na podstawie przeglądu dowodów. Ten obejmował dane z czterech międzynarodowych badań z udziałem ponad 7 tysięcy pacjentów. Stwierdzono, że Remdesivir, który musi być podawany dożylnie, jest kosztowny i skomplikowany w podawaniu. Co najważniejsze według dowodów nie ma znaczącego wpływu na śmiertelność ani inne ważne wyniki dla zakażonych.

bDzFcjhp
Zobacz także: Strajk Kobiet. Pałki i gaz były zasadne? Były rzecznik KGP wprost
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzFcjhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
👑👑Korona
2 miesiące temu
Skoro ten lek i żaden inny nie pomaga dlaczego nie stosuje się amantadyny leku na chorobę Parkinsona, skutecznego również w zakazeniach wirusowych. Dlaczego w sytuacji krytycznej, kiedy w Polsce na covid umiera najwiecej chorych w Europie pdobnie jak w krajach o bardzo niskim poxiomie zycia, zabrania sie lekarzowi, który ma pozytywne wyniki leczenia amantadyną stosowania i wypróbowania tego leku.? Na co my czekamy? czy w sytuacjach beznadziejnych zadaniem lekarzy nie jest za wszelką cenę przywrócenie zdrowia pacjenta nawet kosztem pominięcie procedur. Amantadyna jest przeciez lekiem ztwierdzonym przez Instytut leków z zaleceniem stosowania również w infekcjach wirusowych. Zaczynam wątpić czy ludziom odpowiedzialnym za nasze zdrowie zależy na tym abyśmy byli zdrowi. Wyglada na to,że nie. U nas najważniejsze jest to co na papierze.
Antycebulak
2 miesiące temu
WHO to organizacja mająca wiele za uszami. Kto im wierzy jeszcze. Specjalnie doprowadzili do covida bo kasa kasa kasa
Bartek
2 miesiące temu
Tramp nie dofinasowal WHO i są tego skutki ze wszystko co poleci tramp to będzie zle
bDzFcjhL
Margaret
2 miesiące temu
Wszystko co jest skuteczne na zwalczaniu covid 19 specjalnie zakazują po to by nas i tak uśmiercić. I temu co wyjdzie na jaw że jest skuteczne to zaraz chowają do piwnicy. Who to jeden wielki błąd i przekręt dla zdrowia naszego.
JHGJGHJF
2 miesiące temu
JEST SKUTECZNY ALE SZCZEPIONKI TRZEBA SPRZEDAC WIEC JEST NIEWYGODNY
Najnowsze komentarze (35)
Jkl
2 miesiące temu
Lobbyści szczepionkowi nie kłamcie. W Polsce również z powodzeniem leczą Cow ID 19 Amantazyna i nikt tego nie nagłaśnia bo nikt na tym nie zarobi. Macie krew na rekach.
CNNNC
2 miesiące temu
To organizacja polityczna . Chinska
Magda
2 miesiące temu
Patrząc na to co wyrabiają amerykanie należy też ostrzec ludzi przed ich szczepionką!
kld
2 miesiące temu
Czy nasz rząd jest tez na usługach WHO?
norbi
2 miesiące temu
WHO to grupa przestępcza, to oni doprowadzili do światowego kryzysu!
Henryk
2 miesiące temu
Lekarza z Przemyśla straszą, że jak umrze jakiś jego pacjent to zostaną mu postawione zarzuty za to , że leczy ludzi lekiem stosowanym od wielu lat. Remdesiwir nieskuteczny i każą nim leczyć? Czy nie ma tu jakiej zmowy koncernów farmaceutycznych, czy komuś zależy na leczeniu ludzi? A może zależy na unicestwieniu? To wszystko smierdzi na odległośc. Dlaczego nikt nie sprawdzi czy amantadyna jest skuteczna, tylko zastraszyć lekarza, zakazać leczyć.Komu tak bardzo zależy żeby ludzi trzymac w strachu?
ja...
2 miesiące temu
.......
ja...
2 miesiące temu
Autorzy werdyktu, dziadkowie z WHO na emeryturę. Już najwyższy cza.
bDzFcjhD
who
2 miesiące temu
tylko szczepionka
PePe
2 miesiące temu
Bo to oczywiste, że nie chodzi o skuteczne leczenie chorych na covid a jedynie o sprzedaż szczepionek.
fdsa
2 miesiące temu
nie jest skuteczny jak potrzeba, bo nie zarabiaja ci co powinni
nik
2 miesiące temu
WHO nie jest żadnym autorytetem to oni doprowadzili że wirus szaleje na całym globie i im nie zależy by ludzi leczyć lecz by ludzi załatwić.Mają tam tylu uczonych i są tak głupi że nie wymyślili żadnego innego leku bo rolę mają inną.
JHGJGHJF
2 miesiące temu
JEST SKUTECZNY ALE SZCZEPIONKI TRZEBA SPRZEDAC WIEC JEST NIEWYGODNY
Norymbergia
2 miesiące temu
Szczepionkowi terroryści
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić