Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Niemieckie śmieci zalewają Polskę. "Nic się nie zmieniło"

462
Podziel się:

Niemcy wywożą śmieci do Polski i chociaż Polska domaga się, aby nielegalnie składowane odpady zostały zabrane, rząd w Berlinie nic nie robi, aby problem rozwiązać - twierdzi niemiecki portal RND Chodzi o tysiące ton niebezpiecznych odpadów.

Niemieckie śmieci zalewają Polskę. "Nic się nie zmieniło"
Zdjęcie poglądowe (Getty Images)

Polska domaga się od Niemiec odbioru nielegalnie składowanych w naszym kraju śmieci, ale Niemcy nic z tym nie robią. O sprawie, która ciągnie się od lat, napisał w piątek niemiecki portal RND.

Tę sytuację widać teraz w toczącym się od 2015 r. sporze z Polską dotyczącym nielegalnego składowania niemieckich odpadów na polskim terytorium i dalszej odmowy przyjęcia ich z powrotem przez Niemcy - stwierdza dla portalu RND publicysta Jan Emendoerfer.

Proceder trwa od lat. W 2015 roku wyszło na jaw, że przedsiębiorstwo z Saksonii nielegalnie wywoziło do Polski tony żużlu cynkowego. Podobne sytuacje miały miejsce w kilku innych niemieckich firmach. Wiceminister środowiska wysłał do Berlina list, ale nic nie zdziałał.

Trwa wymiana korespondencji, a w sprawie śmieci nic się nie zmieniło. Przerzucono odpowiedzialność na lokalne władze - stwierdzono, że skoro Niemcy to państwo federacyjne, to problem powinny rozwiązać kraje związkowe. Te jednak też nie reagują.

Od 2015 r. nic się nie zmieniło; niemieckie odpady, w tym gips, plastik i szkło, nadal trafiają do Polski, a Niemcy - pionier UE w dziedzinie segregacji odpadów - jak dotąd nie podjęły żadnych starań, by to zmienić - dodaje portal RND.

Polski wiceminister środowiska Jacek Ozdoba przyznaje, że w sprawę zamieszane są także polskie firmy. Podkreśla jednak, że "odpady zostały wytworzone w Niemczech" i to głównie Niemcy są odpowiedzialne za ich wywóz i składowanie na terenie Polski.

Zobacz także: Niemcy. Wybuch w Leverkusen. Słup ognia widoczny z kilku kilometrów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(462)
xxxxx
rok temu
Ktoś przecież wyraża na to zgodę powinien pójść do więzienia
nie komunie
rok temu
przeciez tak sobie niemiec nie przejezdza i wywozi smieci.ktos w polsce bierze za to pieniadze.za pis-u wszystko mozliwe
Rocky
rok temu
Czyli służby celne i policja biorą łapówki !! lub łapówki bierze Kaczyński a psom mówi żeby przymykali oko
Rocky
rok temu
Nie rozumiem !! a od czego są Polskie psy !! mandaty po 50,000 i skończy się worzenie jak skalkulują ile można dostać
Zieloni
rok temu
Bo na tym polega niemiecka segregacja śmieci: papier u siebie, a reszta śmieci - do Polski. Plus 20-letnie szroty.
Edek od krede...
rok temu
A co robią służby celne? Siedzą w tych budkach lub jadą z granicy i mają to gdzies
gdzie jest ta...
rok temu
niby uczciwa stacja telewizyjna TVN ,oni jedyni POpieraja takie prezenty
afrykaner
rok temu
kto ich wpuszczał i ile dostał w łapę?
maciek
rok temu
w ramach reparacji za popełnione zbrodnie podsyłają nam śmieci
XYZ
rok temu
Zablokować granice. Niemcy zamknęli swoje.Sprawdzać bo cały ten system po powadzi w Niemczech i Belgii wjedzie do Polski!!!!
Marcin
rok temu
Tylko u nas w kraju może być tak że nie dość że sami nie radzimy sobie z odpadami tworząc dzikie wysypiska to Niemcy wykorzystują naszą głupotę i jeszcze wrzucają nam swoje śmieci a wystarczyło by gdyby nasz kraj zaczął walczyć z tym problemem i zwiększał nie tylko świadomość ale także recykling i walczył ze śmieceniem w sytuacji gdyby udało nam się w pełni wykorzystać stworzone odpady to Niemcy przestali by je wwozić nam w końcu nic tak bardzo ich nie wkurza jak nasz sukces .
nihil novi
rok temu
W tym kraju najważniejsza jest statystyka nie cel czy skuteczność. Urzędnicy rozliczani są ze sztuki. A przecież lepiej złapać jakiegoś małorolnego chłopa, który nie umył śmieci niż pojedynkować się ze śmieciową mafią. To jest cecha całego aparatu państwowego. Aparat państwowy nie ma na celu polepszenie dobrostanu obywateli bo jedynym celem aparatu państwowego jest statystyka. A sztuka tym się łatwiej robi im jest prostsza i banalniejsza. Jak za komuny: "towarzysze, przekroczyliśmy plan, wykonaliśmy 120 procent normy, i dlatego towarzyszowi ministrowi należy się premia i nagorda". I nic się od tego czasu nie zmieniło.
Hahahahaha
rok temu
Niemcy przywoza nielegalnie smieci do polski....hahahahahahahahahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wojtek
rok temu
Kto to rządzi u nas od 6 lat? Czy nie przypadkiem partia, która darła japę o imposybilizmie?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić