o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Niemieckie śmieci zalewają Polskę. "Nic się nie zmieniło"

462
Podziel się

Niemcy wywożą śmieci do Polski i chociaż Polska domaga się, aby nielegalnie składowane odpady zostały zabrane, rząd w Berlinie nic nie robi, aby problem rozwiązać - twierdzi niemiecki portal RND Chodzi o tysiące ton niebezpiecznych odpadów.

Niemieckie śmieci zalewają Polskę. "Nic się nie zmieniło"
Zdjęcie poglądowe (Getty Images)
bECFZivF

Polska domaga się od Niemiec odbioru nielegalnie składowanych w naszym kraju śmieci, ale Niemcy nic z tym nie robią. O sprawie, która ciągnie się od lat, napisał w piątek niemiecki portal RND.

Tę sytuację widać teraz w toczącym się od 2015 r. sporze z Polską dotyczącym nielegalnego składowania niemieckich odpadów na polskim terytorium i dalszej odmowy przyjęcia ich z powrotem przez Niemcy - stwierdza dla portalu RND publicysta Jan Emendoerfer.
bECFZivH

Proceder trwa od lat. W 2015 roku wyszło na jaw, że przedsiębiorstwo z Saksonii nielegalnie wywoziło do Polski tony żużlu cynkowego. Podobne sytuacje miały miejsce w kilku innych niemieckich firmach. Wiceminister środowiska wysłał do Berlina list, ale nic nie zdziałał.

Trwa wymiana korespondencji, a w sprawie śmieci nic się nie zmieniło. Przerzucono odpowiedzialność na lokalne władze - stwierdzono, że skoro Niemcy to państwo federacyjne, to problem powinny rozwiązać kraje związkowe. Te jednak też nie reagują.

Od 2015 r. nic się nie zmieniło; niemieckie odpady, w tym gips, plastik i szkło, nadal trafiają do Polski, a Niemcy - pionier UE w dziedzinie segregacji odpadów - jak dotąd nie podjęły żadnych starań, by to zmienić - dodaje portal RND.
bECFZivN

Polski wiceminister środowiska Jacek Ozdoba przyznaje, że w sprawę zamieszane są także polskie firmy. Podkreśla jednak, że "odpady zostały wytworzone w Niemczech" i to głównie Niemcy są odpowiedzialne za ich wywóz i składowanie na terenie Polski.

Zobacz także: Niemcy. Wybuch w Leverkusen. Słup ognia widoczny z kilku kilometrów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFZiwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(462)
xxxxx
2 miesiące temu
Ktoś przecież wyraża na to zgodę powinien pójść do więzienia
nie komunie
2 miesiące temu
przeciez tak sobie niemiec nie przejezdza i wywozi smieci.ktos w polsce bierze za to pieniadze.za pis-u wszystko mozliwe
Rocky
2 miesiące temu
Czyli służby celne i policja biorą łapówki !! lub łapówki bierze Kaczyński a psom mówi żeby przymykali oko
bECFZiwj
Rocky
2 miesiące temu
Nie rozumiem !! a od czego są Polskie psy !! mandaty po 50,000 i skończy się worzenie jak skalkulują ile można dostać
Zieloni
2 miesiące temu
Bo na tym polega niemiecka segregacja śmieci: papier u siebie, a reszta śmieci - do Polski. Plus 20-letnie szroty.
Edek od krede...
2 miesiące temu
A co robią służby celne? Siedzą w tych budkach lub jadą z granicy i mają to gdzies
gdzie jest ta...
2 miesiące temu
niby uczciwa stacja telewizyjna TVN ,oni jedyni POpieraja takie prezenty
afrykaner
2 miesiące temu
kto ich wpuszczał i ile dostał w łapę?
maciek
2 miesiące temu
w ramach reparacji za popełnione zbrodnie podsyłają nam śmieci
XYZ
2 miesiące temu
Zablokować granice. Niemcy zamknęli swoje.Sprawdzać bo cały ten system po powadzi w Niemczech i Belgii wjedzie do Polski!!!!
Marcin
2 miesiące temu
Tylko u nas w kraju może być tak że nie dość że sami nie radzimy sobie z odpadami tworząc dzikie wysypiska to Niemcy wykorzystują naszą głupotę i jeszcze wrzucają nam swoje śmieci a wystarczyło by gdyby nasz kraj zaczął walczyć z tym problemem i zwiększał nie tylko świadomość ale także recykling i walczył ze śmieceniem w sytuacji gdyby udało nam się w pełni wykorzystać stworzone odpady to Niemcy przestali by je wwozić nam w końcu nic tak bardzo ich nie wkurza jak nasz sukces .
nihil novi
2 miesiące temu
W tym kraju najważniejsza jest statystyka nie cel czy skuteczność. Urzędnicy rozliczani są ze sztuki. A przecież lepiej złapać jakiegoś małorolnego chłopa, który nie umył śmieci niż pojedynkować się ze śmieciową mafią. To jest cecha całego aparatu państwowego. Aparat państwowy nie ma na celu polepszenie dobrostanu obywateli bo jedynym celem aparatu państwowego jest statystyka. A sztuka tym się łatwiej robi im jest prostsza i banalniejsza. Jak za komuny: "towarzysze, przekroczyliśmy plan, wykonaliśmy 120 procent normy, i dlatego towarzyszowi ministrowi należy się premia i nagorda". I nic się od tego czasu nie zmieniło.
Hahahahaha
2 miesiące temu
Niemcy przywoza nielegalnie smieci do polski....hahahahahahahahahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bECFZiwb
Wojtek
2 miesiące temu
Kto to rządzi u nas od 6 lat? Czy nie przypadkiem partia, która darła japę o imposybilizmie?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić