Niesamowite odkrycie. Ślady mają 13 tysięcy lat i opowiadają historię matki

64

W stanie Nowy Meksyk w USA doszło do niesamowitego odkrycia. Odnaleziono tam prehistoryczne ślady stóp. Dzięki nim stwierdzono, że życie matki było znacznie trudniejsze niż dzisiaj.

Niesamowite odkrycie. Ślady mają 13 tysięcy lat i opowiadają historię matki
Niesamowite ślady (Bournemouth University, Matthew Bennett)

W USA dokonano niesamowitego odkrycia. W Parku Narodowym White Sands naukowcy niedawno odkryli ślady stóp. Oszacowano, że mają one od 11 do nawet 13 tysięcy lat. Nowo odkryta, skamieniała ścieżka stała się symbolem prehistorycznego oddania macierzyństwu. Na podstawie odcisków można stwierdzić, że życie matki w ostatnich okresach epoki lodowcowej było prawdopodobnie znacznie trudniejsze niż dzisiaj.

Prehistoryczne ślady stóp odkryto na wysuszonym dnie jeziora. Matthew Bennett i Sally Reynolds z Bournemouth University w Wielkiej Brytanii są pod wrażeniem, jak długa była droga idącej kobiety. Ta szła aż półtora kilometra. Obok śladów kobiety w niektórych odcinkach znajdują się również mniejsze, należące do osoby nie starszej niż dwa lata. Kiedy znikają, odciski kobiety są szersze. Wynika to zapewne z tego, że niosła dziecko.

Na podstawie odcisków sprzed tysięcy lat napisano całą historię. Oprócz tego, że ślady należały do matki z dzieckiem, stwierdzono również, jakie było podłoże. Według naukowców droga była śliska i mokra. Dodatkowo zauważono, że matka poruszała się z szybszą prędkością, niż zazwyczaj ludzie.

Zobacz także: Wielkie odkrycie pod Przemyślem. Badacze podsumowali wyniki prac
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić