o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Nietypowe znalezisko podczas grzybobrania. Zamknięto drogę i wstrzymano ruch

82
Podziel się

Grzybiarze znaleźli w lesie dwa niewybuchy z czasów II Wojny Światowej. Nieodpowiedzialni mężczyźni przynieśli je na komendę policji i wywołali wielkie zamieszanie. Interweniowali saperzy.

Nietypowe znalezisko podczas grzybobrania. Zamknięto drogę i wstrzymano ruch
Niewybuchy znalezione w trakcie grzybobrania (Policja)
bDHIUVkR

Niesamowitą głupotą popisali się śląscy grzybiarze. Dwaj mieszkańcy powiatu lubańskiego znaleźli w lesie dwa niewybuchy z czasów II Wojny Światowej. Mężczyźni przynieśli znalezione granaty moździerzowe do budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Stworzyli przez to zagrożenie dla życia wielu osób i wywołali niemałe zamieszanie.

Granaty zostały pozostawione obok budynku, który niezwłocznie ewakuowano. Dodatkowo zamknięto drogę, wstrzymano ruch kołowy i pieszy. Ewakuacji poddano również mieszkańców ośmiu pobliskich budynków mieszkalnych. Sprawą zajął się Patrol Saperski z Bolesławca, który przejął i zdetonował ładunek w bezpiecznym miejscu. Na szczęście nikomu się nic nie stało.

bDHIUVkT

Policja ostrzega przed podobnymi znaleziskami i apeluje do wszystkich. W przypadku znalezienia niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję i odsunąć się o ładunku, który w każdym momencie może eksplodować. Miejsce należy również zabezpieczyć przed przyjazdem funkcjonariuszy dla bezpieczeństwa swojego i innych.

Zobacz także: Grzybobranie 2.0. Poszliśmy z leśnikiem na grzyby, by zrobić test. Efekt nas zaskoczył
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHIUVkZ
bDHIUVlu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(82)
saper
5 miesięcy temu
Grzybiarze chcieli dobrze. Nim by się dodzwonili na policję zeszło by dużo czasu a i by musieli się gęsto tłumaczyć. A tak, po przybyciu na policję z niewybuchami od razu się nimi zajęto bez żadnej zwłoki. Brawo panowie grzybiarze! Tak trzymać!
w st.spocz.
5 miesięcy temu
No i afera.Co prawda ,taki granat razi odłamkami na jakieś 200 m, ale na ziemi zostaje slad taki jakby kura grzebała. W dodatku jeden jest bez zapalnika a drugi MOŻE by wybuchł, gdyby w niego mocna walić młotkiem. I po co to ewakuowanie budynków, po to żeby sie pokazać ? Panowie saperzy, nieładnie, chyba , że to kazała policja. Oni niedouczeni , to i nie mozna się dziwić.
noo
5 miesięcy temu
ja byłem lepszy przyniosłem granat na policję i położyłem na okienku dyżurnego i w nogi, a miałem z 10 lat
bDHIUVlv
Hej
5 miesięcy temu
Grzybiarze sa znani z zycia na krawedzi i uzaleznienia od adrenaliny ktora dajw zbieranie grzybow. To sport ekstremalny dla twardzieli
antypies
5 miesięcy temu
W dobre miejsce przynieśli
Najnowsze komentarze (82)
Baaaa
5 miesięcy temu
Przynieśli ? Szkoda że nie wrzucili ;D
HA HA HA
5 miesięcy temu
DOSTALI CHOROBY WSPÓŁISTNIEJĄCE... MUSZĄ IŚĆ NA KWARANTANNĘ :D CAŁA KOMENDA :D
Alek
5 miesięcy temu
Gdyby miało coś być to by było na miejscu. Niech odpowiednie służby nie czynią z siebie takich bohaterów i takich niezbędnych. Śkąś to znamy.
Anna
5 miesięcy temu
Lubań to województwo DOLNOŚLĄSKIE
Zatroskany
5 miesięcy temu
"Stworzenie sytuacji zagrożenia zdrowia i życia"... Jechałem autem 150/h i zostałem ukarany Chyba zajmę się starymi bombkami to dadzą mi medal
hmm
5 miesięcy temu
Ciekawe ile policjantów poszło na zwolnienie po takim traumatyzmie ?
Sap Er
5 miesięcy temu
To są granaty moździeżowe. Będą groźne jak położy się na ogniu. One nie mają zapalnika reagującego na uderzenie.
Chory kraj
5 miesięcy temu
I tak znajdzie się ziobrowy prokurator, który za stworzenie zagrożenie dla życia wielu osób i wywołali niemałe zamieszanie bedzie chciał grzybiarzy zamknąc
bDHIUVln
cooltygrysek
5 miesięcy temu
Proponuje żeby nieroby policyjne przeszły szkolenia saperskie bo poziom wiedzy o minach czy bombach zerowy a tak będzie mniej głupich pozwów że ktoś ruszał że ktoś przyniósł itd Być może ci dwaj grzybiarze byli w wojsku i coś nie coś wiedzą o pociskach, materiałach wybuchowych i ich konstrukcji bo jak widać na foto jeden bez statecznika gdzie był ładunek miotający, wiec nachodzi taka konkluzja że te pociski do moździerza to są prawdopodobnie ćwiczebne. Sam z wojska pamiętam szkolenia z ładunków wybuchowych ich rodzajów i sposobów detonacji a także budowy bomb i pocisków, zapalników itp etc. Obowiązkowa służba wojskowa powinna być dla wszystkich :-) Gdyż uważam ze to fajne czasy były, gdy na poligonie się latało z plecakiem 40kg, taplało się w błocie i rzucało granatami, strzelało z kałasznikowa czy strzelało z armaty na żywo a nie jak dziś dzieciaki grają oderwane od rzeczywistości w cal duty. Masakra
ted
5 miesięcy temu
Nie eksploduje bo zapalniki skorodowane i nie działają , to sama rdza , trzeba wywołać sztuczny wybuch
marek
5 miesięcy temu
A to ci dopiero!! Jeżeli to zdjęcie pochodzi z tej akcji to jestem przerażony!! W latach 70 byłem saperem z poboru w jednostce na Majdanku w Lublinie.My przewoziliśmy niewybuchy w skrzyni z piaskiem a nie między KAMIENIAMI.Taki niewybuch musi nieźle obijać się w czasie jazdy.
olo
5 miesięcy temu
Pamiętam w latach 50, 60 tych ubiegłego wieku na skupie złomu był wykopany dół ,w którym składowano niewypały przywożone na skup .Leżało to w dole po kilka tygodni i było tego tyle,że można było rozpętać lokalną wojenkę .Nikt nikogo nie ewakuował nie robił szumu medialnego. Obecnie znajdą pocisk karabinowy i ogłaszają ewakułacje a media trąbią przez cały dzień.
Hehehe
5 miesięcy temu
Dobrze że nie byli w turbanach i nie położyli fantów dyżurnemu pd nosem z okrzykiem "Allahu akbar!"
Czuwaj
5 miesięcy temu
Zgłosiłem niewybuch na policję. Ale pan z przeszkoleniem saperskim był..... na urlopie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić