Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Niezapowiedziana kartkówka w prima aprilis. Nauczyciel naprawdę o to zapytał

19
Podziel się:

Pierwszego kwietnia obchodzimy prima aprilis. To dzień żartów i śmiechu obchodzony w wielu krajach świata. Na nietypowy pomysł wrobienia swoich uczniów wpadł nauczyciel jednej z polskich szkół. Zrobił podopiecznym niezapowiedzianą kartkówkę. Pytania nie były jednak typowe. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa!

Niezapowiedziana kartkówka w prima aprilis. Nauczyciel naprawdę o to zapytał
Kartkówka w Prima Aprilis. Nauczyciel naprawdę o to zapytał (PAP, Darek Delmanowicz)

Prima aprilis to stary obyczaj obchodzony pierwszego dnia kwietnia. Polega na płataniu figli, konkurowaniu w żartach czy wrabianiu innych w różne historie, często niewiarygodne. Oczywiście, wszystko z dystansem i uśmiechem, bo nie o złośliwości tutaj chodzi.

Na Twitterze pojawiło się dziś zdjęcie prosto ze szkolnej ławki. Uczennica podzieliła się z internautami zabawną akcją nauczyciela wiedzy o społeczeństwie. Mężczyzna wszedł do klasy i powiedział, że uczniów czeka niezapowiedziana kartkówka.

Miny z pewnością były bezcenne, jednak po otrzymaniu kartek wszyscy zorientowali się, że to po prostu prima aprilis. Kartkówka składała się w sumie z sześciu pytań. Na górze trzeba było wpisać swoje imię i nazwisko oraz klasę. Kolejne cztery zadania nie były już takie proste...

Kartkówka w prima aprilis dotyczyła wiedzy o szkole, do której uczęszczają uczniowie. Pytania brzmiały następująco:

  1. Ile schodów jest w naszej szkole?
  2. Jak się nazywa Pani Dyrektor naszej szkoły?
  3. Jaką objętość ma sala 36?
  4. Jakiego koloru jest szkolny kot?

Internauci byli pod wrażeniem pomysłowości pedagoga. Zgodzili się, że "takich nauczycieli należy szanować". Inni nie mogli uwierzyć, że szkoła ma własnego kota. Uczennica obiecała, że pokaże jego zdjęcie w poniedziałek. Oby to nie był żart!

Zobacz także: Zrobili córce okrutny żart na Prima Aprilis
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
kumak-----0
3 miesiące temu
Przecież w serwisach informacyjnych przez cały rok mamy prima aprilis...
Normalny 😁😁
3 miesiące temu
Kiedyś na sprawdzianie z technologii maszyn (;nie byłem wcale gotowy ) nie znając odpowiedzi na pytania - postawiłem na tej kartce swoje pytania do nauczyciela : ile mucha ma nóg? czy da się podskoczyć wyżej pępka? jaki jest kąt natarcia pięty na czoło? - po kilku dniach poznałem swoją ocenę ze sprawdzianu - mierny (2) zawsze to lepiej niż 1 - nauczyciel nie znał odpowiedzi na moje pytania dlatego za pomysłowość dał mi ocenę 2 - ale jaki był ubaw jak czytał moje pytania przy klasie 😁😁😁😁😁😁😁 a jakie były odpowiedzi to lekcji zabrakło żeby każdy wyraził swoje zdanie(historia z życia wzięta)
Hellooo
3 miesiące temu
Mojej siostrze pani z biologi tak zrobiła 🤣🤣
czary mary
3 miesiące temu
Tak często robia nas w ch...ja, że prima aprilis powinno być świętem narodowym. Przecież to już 7 lat.
Swojak
3 miesiące temu
Są nauczyciele ,którzy wiedzą o co kaman w takim dniu i robią takie kartkówki aby uczniowie troszkę sobie poglowkowali ,a są tacy ,którzy wszystko biorą na powaznie
Tomek
3 miesiące temu
A po Prima Aprilisie mam pytanie , kiedy wreszcie zdejmiecie fotkę Radusia kłamczusia . Jego widok jest tak nudny jak flaki z olejem.
Oddie
3 miesiące temu
Ja jako pitbul nie widziałam nikogo kto by tak szczekał ;) to ma być temat ? Labrador ma właściwą objętość a półwysep psa jest ciekawy ;)
blobbynfriend...
3 miesiące temu
Ja też miałam niezapowiedziana kartkówkę ale normalna z matmy.Moj crash płakał bo nic nie umial
Niezapowiedzi...
3 miesiące temu
xDDDDD
Antkler
3 miesiące temu
Dobrze,że nie mieli niespodziewanej kartkówki z religii z pytaniami ile rodzice dali do koperty,jak często chodzisz do spowiedzi i czy jesteś LGBT
!!!
3 miesiące temu
U mnie było podobnie pani od muzyki powiedziała że będzie niezapowiedziana kartkówka, żeby wyciągnąć karteczki, podpisać się i napisać... Prima a prilis!!!
Benek
3 miesiące temu
Szkoda, że w szkole mojej córki nie ma takich nauczycieli. Miała kartkówkę normalną z niemieckiego pomimo, że ten dzień oglosli dniem samorządności i dzieci lekcje prowadziły.
Gabi
3 miesiące temu
U nas też była. Fajny pomysł choć początkowo miny nie tegie
Arek
3 miesiące temu
Boki zrywać normalnie, szkoda że śmiechu warte już nie ma
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić