Niezapowiedziana kartkówka w prima aprilis. Nauczyciel naprawdę o to zapytał

32

Pierwszego kwietnia obchodzimy prima aprilis. To dzień żartów i śmiechu obchodzony w wielu krajach świata. Na nietypowy pomysł wrobienia swoich uczniów wpadł nauczyciel jednej z polskich szkół. Zrobił podopiecznym niezapowiedzianą kartkówkę. Pytania nie były jednak typowe. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa!

Niezapowiedziana kartkówka w prima aprilis. Nauczyciel naprawdę o to zapytał
Kartkówka w Prima Aprilis. Nauczyciel naprawdę o to zapytał (PAP, Darek Delmanowicz)

Prima aprilis to stary obyczaj obchodzony pierwszego dnia kwietnia. Polega na płataniu figli, konkurowaniu w żartach czy wrabianiu innych w różne historie, często niewiarygodne. Oczywiście, wszystko z dystansem i uśmiechem, bo nie o złośliwości tutaj chodzi.

Na Twitterze pojawiło się dziś zdjęcie prosto ze szkolnej ławki. Uczennica podzieliła się z internautami zabawną akcją nauczyciela wiedzy o społeczeństwie. Mężczyzna wszedł do klasy i powiedział, że uczniów czeka niezapowiedziana kartkówka.

Miny z pewnością były bezcenne, jednak po otrzymaniu kartek wszyscy zorientowali się, że to po prostu prima aprilis. Kartkówka składała się w sumie z sześciu pytań. Na górze trzeba było wpisać swoje imię i nazwisko oraz klasę. Kolejne cztery zadania nie były już takie proste...

Kartkówka w prima aprilis dotyczyła wiedzy o szkole, do której uczęszczają uczniowie. Pytania brzmiały następująco:

  1. Ile schodów jest w naszej szkole?
  2. Jak się nazywa Pani Dyrektor naszej szkoły?
  3. Jaką objętość ma sala 36?
  4. Jakiego koloru jest szkolny kot?
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci byli pod wrażeniem pomysłowości pedagoga. Zgodzili się, że "takich nauczycieli należy szanować". Inni nie mogli uwierzyć, że szkoła ma własnego kota. Uczennica obiecała, że pokaże jego zdjęcie w poniedziałek. Oby to nie był żart!

Zobacz także: Zrobili córce okrutny żart na Prima Aprilis
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić