Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

NIK rozdał milionowe premie. Gigantyczne kwoty. Nie żałowali pieniędzy

24

Kwoty premii, jakie dostawało kierownictwo NIK w latach 2017-2019, robią ogromne wrażenie. Niektórzy o takich pieniądzach mogą tylko marzyć, tymczasem NIK przydzielił milionowe premie swoim prezesom i wyższym urzędnikom.

NIK rozdał milionowe premie. Gigantyczne kwoty. Nie żałowali pieniędzy
Mariana Banasia, szefa Najwyższej Izby Kontroli (PAP)

NIK. Milionowe premie dla kierownictwa

Ujawniono wyniki audytu wewnętrznego w Najwyższej Izbie Kontroli. Onet dotarł do zestawienia premii wypłacanym kluczowym osobom w NIK.

Ponad 7 mln zł premii w ciągu 2 lat

Według przekazanych przez Onet informacji, w ciągu 2 lat w NIK wypłacono premie w łącznej kwocie ponad 7 mln zł. Samo 5-osobowe kierownictwo NIK dostało ponad 600 tys. zł. 20 radców prezesa — blisko 2,4 mln zł, a dyrektorzy departamentów i delegatur terenowych NIK łącznie 4,7 mln zł. Każdy z nich miał dostał średnio po 120-130 tys. zł.

NIK nie żałowała pieniędzy na nagrody

Największe pieniędzy dostał jeden z radców, któremu od 2014 do 2019 przyznano łącznie aż 350 tys. zł, był nagradzany 31 razy. Duże pieniądze z nagród płynęły do urzędników związanych z różnymi opcjami politycznymi. Niektórzy mieli dostawać po kilkanaście, inni po kilkadziesiąt, a jeszcze inni po kilkaset tysięcy złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić