Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Bulwersujący "apel" parafian. Ta kartka to nie fejk

237
Podziel się:

Od kilku dni po sieci krąży zdjęcie kartki, która zawisła w Nowej Dębie. Bulwersujący "apel" parafian zawiera wyzwiska i wulgaryzmy skierowane pod adresem kobiety, która rzekomo "wykradła Kościołowi wspaniałego kapłana". Znana polska dziennikarka twierdzi, że zdjęcie nie jest fałszywką.

Bulwersujący "apel" parafian. Ta kartka to nie fejk
Nowa Dęba. Publicznie obrażają kobietę. Bronią księdza, który złamał celibat (Instagram, Pixabay, @karolinakp)

Do sieci trafiło zdjęcie "apelu" skierowanego do mieszkańców Nowej Dęby. Na białej kartce włożonej do koszulki i przypiętej do drzewa, swoje żale wylali ludzie, którzy podają się za parafian jednego z tamtejszych kościołów. Autorzy listu publicznie obrażają mieszkankę miasta, wymieniając jej imię, nazwisko i miejsce pracy, a także oskarżając m.in. o to, że uwiodła młodego księdza pokazując mu "splugawione krocze".

Absurdalne ogłoszenie najpierw trafiło na słynny profil na Instagramie o nazwie Make Life Harder. Teraz opublikowała go Karolina Korwin-Piotrowska informując, że kartka ma nie być fałszywką. "To nie fejk. Sprawdziłam. To jest Polska, XXI wiek" - pisze dziennikarka pod zdjęciem kartki.

Oskarżają kobietę, że uwiodła księdza. Obrzydliwe wyzwiska i upublicznione dane

Bulwersujący list zaczyna się od słów: "Szanowni mieszkańcy Nowej Dęby. W imieniu społeczności naszego miasta Nowej Dęby piszemy do was ten APEL". Następnie pada pytanie i wulgarna odpowiedź: "Kto pracuje na Oddziale Ginekologii w naszym Szpitalu? Zwykła sz*ata". Prostytutka! Pospolita ku**a!".

Jak nazwać Katarzynę [tu zamazane Nazwisko - red.], która wykradła Kościołowi wspaniałego kapłana, który pracował w naszej parafii jako wikariusz. Byliśmy nim zauroczeni. (...) Ta niemoralna rozwódka (...) uwiodła młodego księdza. Zbałamuciła młodego mężczyznę - grzmią "przykładni" parafianie.

Autorzy listu nie widzą żadnej winy w księdzu Łukaszu, wikariuszu, który oczarował ich "kazaniami i odprawianiem mszy świętej". Uważają, że złamanie przysięgi czystości przez duchownego jest wyłączną winą kobiety, która rzekomo osaczyła księdza w swoim mieszkaniu "jak Jagna z reymontowskich >>Chłopów<< Antka". Tym samym pokazali, że nie tylko nie rozumieją przykazań rzekomo wyznawanej przez siebie religii, ale również nie potrafią czytać ze zrozumieniem lektur szkolnych.

Jaka przyszłość tego parszywego związku? Kropla wątpliwej przyjemności, a beczka goryczy do końca życia dla ks. Łukasza i tej parszywej s*ki. Jak bardzo cierpią rodzice tego kapłana! (...) Napluła Chrystusowi w twarz i jest dumna, że to dla niej zostawił służbę przy ołtarzu (...). Oby ziemia ją pochłonęła! Taki wstyd dla szpitala, miasta i naszej parafii - czytamy absurdalne oskarżenia.

Na koniec autorzy kontrowersyjnego apelu napisali kilka słów modlitwy. Po serii wyzwisk postanowili wezwać Boga pisząc: "Przed oczy twoje Panie. Święty Boże, święty mocny".

Internauci nie mogą uwierzyć w to, co przeczytali. Większość jednogłośnie i ironicznie stwierdziła, że "nauki Kościoła nie poszły w las", a życie księży jest naprawdę ciężkie. Niektóre z komentarzy pod postem Karoliny Korwin-Piotrowskiej poniżej.

Dzieci ich prowokują, rozwódki zmuszają. Ciężkie to życie księży... Dobrze, że chociaż parafian mają wiernych.
Te wszystkie przekleństwa to zapewne prosto z Biblii.
Straszne! I jedna dla mnie uderzająca rzecz. Jak zwykle winna jest kobieta.
Celibat to ściema, już dawno powinien być zniesiony. Księża powinni mieć możliwość ożenku i zakładania rodziny, może wtedy lepiej zrozumieli by problemy swoich parafian.
Cały ten zakłamany, nienawistny kościół z retoryką rodem ze średniowiecza. To nie pierwszy raz kiedy słyszy się o takich rzeczach.
Zobacz także: Ksiądz pedofil molestował 13-latkę. Wyrok odroczono
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(237)
derek
2 miesiące temu
Uświadomcie sobie, że Ci ludzie, mają prawa wyborcze.
Lena
2 miesiące temu
Miłość nie wybiera a ksiądz to też człowiek i nie każdemu celibat pisany.A do tych tzw parafian oczarowanych tym księdzem trzeba powiedzieć Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem
Fakty
2 miesiące temu
Prawdziwi chrześcijanie to ci pierwsi chrześcijanie przed ukrzyżowaniem Chrystusa. A potem przestali być prawdziwymi chrześcijanami, tylko faryzeuszami. Niestety taka prawda. Chrześcijaństwo stacza się coraz bardziej.
Dama
2 miesiące temu
Konsekwencje patriarchatu. Autorka tego listu to podręcznikowy przykład obrończyń patriarchatu, który dał gwałty, inkwizycję, prostytucję itd. Polecam teksty ze strony jasna Polska : jak patriarchat skrzywdził mężczyzn, scenariusze kontroli, cienie kobiecości itd.
Fakty 24/7
2 miesiące temu
Warszawianka instytucja małżeństwa i rodziny to wymysł elit, władców i kapłaństwa dla ich interesów. Bo to one wymyśliły instytucję małżeństwa po to żeby ludzie robili jak najwięcej dzieci i żeby te dzieci były niewolnikami elit oraz władców i kapłaństwa oraz żeby kto miał na nich robić, żeby kto miał ginąć w ich wojnach i owe elity od tysiącleci kłamią, że zawieranie tradycyjnych małżeństw w świątyniach i bycie hetero oraz posiadanie jak najwięcej dzieci to dla ich interesów a w rzeczywistości tylko dla interesów władców, elit i kapłaństwa i dlatego kościół ma takiego fioła na punkcie małżeństwa i rodziny i tępienia homoseksualistów oraz zakazu aborcji i antykoncepcji.
Miastowy
2 miesiące temu
Warszawianka to ty nie jesteś bo prawdziwy miastowy to osoba nowoczesna, świecka, postępowa a wieś jest konserwatywno religijna! I nie kłam, że gdyby nie rozwody to nie byłoby depresji, bardzo wiele osób wpada w depresję bo jest nieszczęśliwa w rodzinie, w małżeństwie itd a małżeństwa zwłaszcza kościelne ludzie zawierają bo im się wmawia, że tego chcą bo tego się od nich oczekuje. Bo tradycja i rodzina oraz religia nakazują i z tego powodu ludzie pchają się w małżeństwo, w którym są nieszczęśliwi. A w miastach ludzie rozwodzą się częściej niż w zaściankach bo miastowi są mniej snobistyczni czego dowodem są między innymi rozwodu i nie zawieranie tradycyjnych małżeństw w świątyniach. A tkwienie w małżeństwie, w którym jest się nieszczęśliwym bo tradycja i religia nakazują oraz bo to dobrze wygląda i żeby ciebie palcami nie wytykano to właśnie przejaw snobizmu i ulegania presji społecznej. Ty ,, warszawianka " a raczej zaścianku, tylko mieszkający w Warszawie. Bo miastowy i wieśniak to mentalność a nie miejsce zamieszkania, czego sama jesteś przykładem! A wiesz ile jest przypadków na świecie, że ktoś zabija żonę lub męża albo nasyła zabójcę na żonę lub męża bo religia zabrania rozwodu?! Mnóstwo takich jest przypadków. Wiem bo oglądam wiele programów kryminalnych opartych na faktach.
Nemeczek
2 miesiące temu
Jesoo jaki zaścian.
leo
2 miesiące temu
nie ma się co dziwić, to normalne oblicze katolików, przynajmniej tych w Polsce
mar
2 miesiące temu
Ciemnota ma swoich zawsze niewinnych pupilów, a reszta ponosi winę. Piszący widza co dzieje się w kościele, ale dalej chcą iść w tym kierunku, nie wiedząc do kogo się modlą. To droga przez piekło.
Marek
2 miesiące temu
XXI wiek a u nas są jeszcze tacy, którzy nie widzą tego, że każda religia jest tylko instrumentem władzy człowieka nad człowiekiem
awe
2 miesiące temu
tu napisali prawdę kościół to te osoby które w wulgarny sposób obrażają inną osobę
Amiga
2 miesiące temu
A ktoś się cieszy że dowalił kościołowi i nawet nie miał odwagi się podpisać.
taaaaa
2 miesiące temu
Prawdziwi Katolicy to stan umysłu.
Buc
2 miesiące temu
Wzorowe zachowanie katolików. Jeżeli tak wygląda wspólnota kościelna to ja wolę wierzyć w Boga bez kościoła.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić