Danuta Pałęga| 

Nowe doniesienia ws. choroby Ziobry. "Jego stan jest bardzo poważny"

1212

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości i lidera Suwerennej Polski, budzi ogromne zaniepokojenie w kręgach politycznych. Jak poinformował "Fakt" anonimowy polityk z jego partii, Ziobro zmaga się z poważną chorobą, która drastycznie wpłynęła na jego życie.

Nowe doniesienia ws. choroby Ziobry. "Jego stan jest bardzo poważny"
Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem (Flickr, KPRM)

Choroba, o której mowa, to rozległy nowotwór złośliwy przełyku, z przerzutami do węzłów chłonnych i żołądka. Po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, informacja o problemach zdrowotnych Ziobry poruszyła opinię publiczną.

Zbigniew Ziobro przeszedł już dwie poważne operacje i obecnie oczekuje na badanie PET, które ma odbyć się w październiku. Wynik tego badania jest kluczowy dla jego dalszych rokowań.

Anonimowy członek Suwerennej Polski, w rozmowie z "Faktem" podkreśla, że operacje, którym polityk został poddany były bardzo inwazyjne. - Jego stan jest bardzo poważny — mówi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kłopotliwy spot Ziobry. Poseł PiS zabrał głos

Rozmówca wyjaśnił, że minister ma zawieszony żołądek na płucu. - To nie jest tak, że tego typu zabiegi powodują możliwość powrotu do pełnego zdrowia. Wręcz przeciwnie, to jest ciągłe utrudnienie.

Problemy zdrowotne Ziobry wpłynęły także na jego działalność polityczną. Sejmowa komisja śledcza ds. nielegalnej inwigilacji, znana jako komisja ds. Pegasusa, od dłuższego czasu stara się przesłuchać byłego ministra, jednak stan zdrowia uniemożliwił dotychczasowe próby.

Na tajnym posiedzeniu 10 lipca, komisja postanowiła zwrócić się do Prokuratora Generalnego o powołanie biegłych, którzy ocenią stan zdrowia Ziobry, co jest kluczowe dla dalszego postępowania.

Śledztwo w sprawie Pegasusa. Komisja czeka na zeznania Ziobry

Wiceprzewodniczący komisji zapewnia, że działania te nie mają na celu zaszkodzenia Ziobrze. Komisja nie chce przymusowo doprowadzać go na przesłuchanie — podkreślił, odnosząc się do obaw, że działania te mogą być postrzegane jako próba wywierania presji na chorego polityka.

Przypomnijmy, że pierwotnie planowano przesłuchanie Zbigniewa Ziobry 1 lipca, ale ze względu na przedstawienie zaświadczenia lekarskiego, został on zwolniony z obowiązku stawienia się na komisji.

Tomasz Trela z Lewicy, będący członkiem komisji, podkreśla, że Ziobro odgrywa kluczową rolę jako świadek w sprawie dotyczącej nielegalnej inwigilacji z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus. Komisja jest gotowa czekać na jego przesłuchanie tak długo, jak będzie to konieczne, nawet jeśli miałoby to trwać wiele miesięcy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić