Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

"Kompletnie bez sensu". Kosiniak-Kamysz ogłosił decyzję ws. tatuaży i zarostu

1535

W najbliższym czasie polska armia ma wprowadzić zmiany w regulaminie, które pozwolą żołnierzom na noszenie zarostu oraz tatuaży w miejscach widocznych – zapowiedział w środę Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

"Kompletnie bez sensu". Kosiniak-Kamysz ogłosił decyzję ws. tatuaży i zarostu
Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział zmiany (Agencja Wyborcza, Radek Pietruszka)

- Powiecie - błaha sprawa, ale wojsko to 200 tys. ludzi, dla których to codzienne życie - mówił wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Odświeżenie przepisów zakłada, że zarost u żołnierzy Wojska Polskiego będzie dozwolony bez konieczności uzyskania zgody od dermatologa, co było wcześniej wymagane, o ile włosy na twarzy nie przekraczały 5 mm. To uznano za mało praktyczne i niezgodne z zasadami obowiązującymi w armiach na całym świecie, gdzie żołnierze mogą mieć zarost.

Mogą się niektórzy uśmiechnąć, ale dla wielu stanowiło to problem. Do dzisiaj w regulaminach jest tak, że żołnierz może mieć zarost do 5 mm, ale po decyzji lekarza dermatologa. To kompletnie bez sensu - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Robert Janowski o swoim małżeństwie i stalkerce, która prześladowała jego żonę.

Podczas konferencji prasowej obok wicepremiera stał Paweł Mateńczuk, pseudonim "Naval", pełnomocnik Ministerstwa Obrony Narodowej ds. warunków służby wojskowej oraz były członek jednostki GROM. Poinformował on, że od 1 września żołnierze będą uprawnieni do noszenia zarostu, który powinien być jednak "schludny i estetyczny", nie powinien też stanowić przeszkody w wykonywaniu zadań.

Nowe zasady umożliwią również noszenie tatuaży na częściach ciała, które nie są zasłonięte. Aktywne służenie w wojsku podczas letnich upałów, w długich rękawach, by uniknąć pokazania tatuaży, było komplikacją dla wielu żołnierzy i tematem wielu skarg.

Warto nadmienić, że w kwietniu podobną decyzję podjęto w Wielkiej Brytanii. Zakaz cofnięto po 100 latach obowiązywania. Dozwolona jest pełna broda, nie może być nierówna, nie może być też zbytnio kolorowa. Jej długość musi mieścić się w przedziale od 2,5 mm do 25,5 mm

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić