Nowe ograniczenia w grudniu? Wymowny komentarz ministra zdrowia

115

Liczba zakażeń koronawirusem nieustannie wzrasta. W związku z tym wiele osób się zastanawia, czy rząd zacznie wprowadzać nowe obostrzenia. Głos w tej sprawie ponownie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe ograniczenia w grudniu? Wymowny komentarz ministra zdrowia
Adam Niedzielski (Facebook, Kancelaria Premiera)

Choć dzienne wzrosty zakażeń są pokaźne, to rząd na razie nie wdraża nowych restrykcji. Niewykluczone jednak, że w końcu zostaną one wprowadzone.

Przyjmujemy sobie taką cezurę mniej więcej połowy w grudnia, jeżeli nie będziemy mieli do tego czasu wyraźnego spadku zakażeń, to na pewno będzie nas to zmuszało do podjęcia działań, które będą bardziej dolegliwe - powiedział w Radiu ZET minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia spostrzegał również, że taka sytuacja wiązałaby się z zagrożeniem dla wydolności systemu opieki zdrowotnej. Niedzielski zaznaczył jednak, że ten wariant jest mało prawdopodobny. Mimo to rząd musi brać go pod uwagę.

Co z obostrzeniami? "Potrafimy sprawniej zarządzać"

Minister zdrowia mówił w Radiu ZET, że "decyzje o wprowadzaniu obostrzeń podejmowane są przez premiera Mateusza Morawieckiego, czy przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia".

Jednak obecnie potrafimy sprawniej zarządzać infrastrukturą szpitalną, oraz mamy dużą liczbę zaszczepionych osób - podsumował Adam Niedzielski.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić