Nowe zapadlisko przy obwodnicy. Ruch wstrzymany do odwołania

54

W Małopolsce pojawiło się nowe zapadlisko. Ziemia zapadła się w odległości zaledwie kilku metrów od nowo wybudowanej obwodnicy Bolesławia. Ruch na trasie został wstrzymany do odwołania.

Nowe zapadlisko przy obwodnicy. Ruch wstrzymany do odwołania
Zapadlisko powstało przy obwodnicy Bolesławia (Facebook)

Lej powstał 14 lutego około godziny 15:30 w pobliżu nowo powstałej obwodnicy Bolesławia, zaledwie kilka metrów od jezdni. Zapadlisko ma średnicę ok. 8 metrów i ok. 5 metrów głębokości.

Nowe zapadlisko w Małopolsce

Lej został zabezpieczony przez służby Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław". Wokół zapadliska umiejscowiono taśmy ostrzegawcze oraz tablice informacyjne. O sprawie został poinformowany wójt gminy, a także Zarząd Dróg Powiatowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężne zapadlisko w Teksasie. Kobieta cudem uniknęła śmierci

Urząd Gminy Bolesław poinformował w oficjalnym komunikacie, że ze względów bezpieczeństwa obwodnica została tymczasowo zamknięta. Jak na razie nie wiadomo, kiedy ruch na trasie zostanie przywrócony. W miejscu powstania zapadliska planowane są specjalistyczne badania. Jeśli aura będzie sprzyjająca, rozpoczną się one już w środę 15 lutego.

ZGH Bolesław przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności, korzystając ze spacerów po lesie. Należy zwracać uwagę na tablice i znaki ostrzegawcze oraz stosować się do zaleceń służb leśnych - przekazano na edukacyjnym profilu na Facebooku "Kopalnia wiedzy o cynku", poświęconym ZGH "BOLESŁAW" S.A.

W okolicach Bolesławia zapadliska występują niepokojąco często. Dzień wcześniej, w poniedziałek 13 lutego, regionalna telewizja internetowa olkusz.tv poinformowała o leju powstałym na południe od obwodnicy, w rejonie skrzyżowania z ulicą Główną. Na początku 2022 roku informowaliśmy natomiast o ogromnym zapadlisku, którego głębokość przekroczyła 40 m. Powiększającą się dziura pojawiła się zaledwie 200-300 metrów od zabudowań.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić