aktualizacja 

Noworoczna akcja na Śnieżce. Ratownicy GOPR musieli interweniować

297

Sylwestrowa noc karkonoskich goprowców nie należała do spokojnych. Pracownicy obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce wezwali pomoc do turystów, którzy toczyli walkę z niską temperaturą oraz bardzo silnymi podmuchami wiatru.

Noworoczna akcja na Śnieżce. Ratownicy GOPR musieli interweniować
Ratownicy GOPR pomogli turystom (Twitter)

Incydenty w noc sylwestrową pojawiają się co roku. Zazwyczaj służby ratunkowe muszą udzielać pomocy osobom, które ucierpiały podczas zabawy fajerwerkami. Nie brakuje jednak również interwencji związanych z innymi przypadkami. Niektóre z pomysłów poszkodowanych od początku były skazane na porażkę.

O dziwo w noc sylwestrową musieli interweniować ratownicy karkonoskiego GOPRU. Nie czekali długo na pierwszą interwencję w nowym roku. Kwadrans po godzinie trzeciej grupa została wezwana przez pracowników obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce. Ci zauważyli turystów, którzy potrzebowali pomocy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Biedroń o sytuacji Tuska. Wspomniał Adamowicza

Noworoczna interwencja na Śnieżce

Chociaż ciężko w to uwierzyć znalazły się osoby, które postanowiły wejść w wysokie góry w ciemnościach podczas sylwestrowej nocy. Jak można łatwo się domyślić, pomysł ten od początku skazany był na niepowodzenie. Turyści nie mogli poradzić sobie zarówno z niską temperaturą powietrza, jak i bardzo silnymi podmuchami wiatru. Na szczęście zostali zauważeni przez pracowników obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce, którzy wezwali pomoc.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ratownicy dotarli do turystów o 5 rano. Szczegóły sprawy zdradził portal rmf24.pl. Kobieta i mężczyzna byli obywatelami Czech. Osoby te wyszły w góry w nieodpowiednich ubraniach. Byli w płaszczach, nie mieli czapek ani raczków. Na szczęście pomoc dotarła do nich w samą porę. Przy pomocy lin sprowadzono ich do podnóża Śnieżki, a potem przewieziono do stacji centralnej GOPR w Jeleniej Górze. Akcja ratunkowa zakończyła się ok. godz. 9:00. Wzięło w niej udział pięciu goprowców.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić