Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Noworoczne orędzie Andrzeja Dudy. "Pokazaliśmy to, co w nas najlepsze"

57

Andrzej Duda wygłosił noworoczne orędzie do narodu. Jak można się było spodziewać, duża część mowy była poświęcona pandemii koronawirusa. "Wykazaliśmy się olbrzymią determinacją i poświęceniem", podkreślił prezydent.

Noworoczne orędzie Andrzeja Dudy. "Pokazaliśmy to, co w nas najlepsze"
(PAP)

Andrzej Duda podziękował rodakom. W swoim orędziu noworocznym skierował wyrazy uznania i wdzięczność zwłaszcza do tych, "którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z pandemią". Prezydent wymienił lekarzy, pielęgniarki, ratowników, diagnostów i innych pracowników służby zdrowia. Podziękował też nauczycielom, przedsiębiorcom, Żołnierzom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom innych służb mundurowych i wolontariuszom wspomagającym działania medyczne i opiekuńcze.

My, Polacy, wykazaliśmy się olbrzymią determinacją i poświęceniem. Pokazaliśmy to, co w nas najlepsze: solidarność, życzliwość, gotowość do współpracy, zrozumienie – podkreślił Andrzej Duda.

Noworoczne orędzie Andrzeja Dudy

Prezydent zaznaczył też, że na początku stycznia nikt nie spodziewał się tak ogromnych zmian i trudności. 2020 był rokiem "pełnym wyrzeczeń, dramatów, cierpienia". Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich, którzy z powodu pandemii stracili kogoś bliskiego. "Niech nowy rok przyniesie państwu pocieszenie i ukojenie", życzył prezydent RP.

Prezydent wspominał wybory

Choć przeprowadzenie ich w sposób bezpieczny nie było proste, udało się to zrobić. Ponad 20 milionów obywateli poszło do urn, wiedząc, że każdy głos ma znaczenie. Dziękuję za to, niezależnie od tego, na kogo państwo głosowali – podkreślił Andrzej Duda.

2021 rok będzie czasem powrotu do normalności?

Prezydent wyraził nadzieję, że w 2021 roku będziemy stopniowo wracali do normalności, głównie dzięki narodowemu programowi szczepień. Podkreślił, że państwo jest przygotowane, a wszystkich eksperci zgodnie potwierdzają, że preparat jest bezpieczny i potrzebny. Andrzej Duda zaznaczył, że zaszczepi się przy pierwszej okazji i zachęca do tego wszystkich Polaków. To dzięki szczepionkom możliwy będzie rozwój gospodarczy naszego kraju.

Drodzy rodacy, wejdźmy w nowy 2021 rok mocni wiarą we własne siły i nadzieją na sprostanie wszelkim wyzwaniom, które w tych najbliższych dwunastu miesiącach czekają nas w życiu prywatnym i zawodowym. Wierzę, że będzie to dobry rok dla Polski i Polaków - zakończył orędzie Andrzej Duda.
Zobacz także: Zobacz też: 2020 był rokiem ważnych zmian dla kierowców. W życie zaczął wchodzić wyczekiwany pakiet
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić