o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Nysa. Chciała pomóc wnukowi. Seniorka wyrzuciła 75 tys. zł przez okno

3
Podziel się

Para przestępców zadzwoniła do przyszłej ofiary z województwa opolskiego. Wmówili starszej pani, że jej wnuk trafił do szpitala i potrzebuje pieniędzy na szczepionkę. Przerażona 85-latka oddała oszustom wszystkie oszczędności.

Nysa. Chciała pomóc wnukowi. Seniorka wyrzuciła 75 tys. zł przez okno
Nysa. Chciała pomóc wnukowi. Seniorka oddała 75 tys. zł "na szczepionkę" (Getty Images)
bEhLHGkB

Jak informuje rzecznik policji opolskiej, pierwszy z oszustów podawał się za członka rodziny 85-latki. Poinformował starszą panią, że jej wnuk trafił do szpitala i pilnie potrzebuje pieniędzy na opłacenie leczenia – w tym przyjęcie szczepionki.

Wyłudzenie pieniędzy. Oszuści okłamali seniorkę, że jej wnuk trafił do szpitala

Po chwili telefon przejęła nieznana kobieta, która przedstawiła się jako lekarka. Zapewniła starszą panią, że pieniądze są niezbędne, aby udzielić jej wnukowi koniecznej pomocy medycznej.

bEhLHGkD

85-latka uwierzyła parze oszustów i przystąpiła do przygotowywania oszczędności. Ostatecznie seniorka zebrała aż 75 tysięcy złotych, które – zgodnie z poleceniem fałszywego krewnego i "lekarki" – wyrzuciła przez okno.

Zobacz także: Zobacz też: Mełgiew. Kobieta straciła 5000 złotych. Policja apeluje o nieklikanie w podejrzane smsy
bEhLHGkJ

Starsza pani nie od razu zorientowała się, że została oszukana. 85-latce uświadomili to dopiero jej krewni, którzy skłonili seniorkę do zaalarmowania funkcjonariuszy policji.

Funkcjonariusze Policji Opolskiej apelują, aby uczulić swoich starszych i samotnych krewnych na podstępy oszustów. Jedną z najważniejszych zasad jest dzielenie się z bliskimi informacją, że ktoś telefonicznie prosi o pieniądze. Jeśli rozmówca poszywa się pod funkcjonariusza policji, który chce "zabezpieczyć" nasze środki przed kradzieżą, należy rozłączyć się, a następnie wybrać numer alarmowy 112 i opowiedzieć, co nas spotkało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhLHGle
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Starym
7 miesięcy temu
można mówić długo i namiętnie, oni i tak wiedzą lepiej. Zdrowi na umyśle potrafią wmawiać, że czarne jest białe, a co dopiero tacy, którym już demencja czy Alzheimer pukają do drzwi...
Kpiarz
7 miesięcy temu
A mogła lepiej spożytkować te oszczędności i dać ojcu Tadzikowi on by chętnie przygarnął ofiarę.
OMG
7 miesięcy temu
Wyrzucić pieniądze przez okno? To może dać do myślenia... hmm.
bEhLHGlf
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić