Oblali farbą wejście do Radia Szczecin. Policja na miejscu zdarzenia

Drzwi wejściowe do siedziby Radia Szczecin zostały oblane farbą. Zgłoszenie w tej sprawie otrzymała miejscowa policja. Na miejscu zdarzenia pojawiły się służby.

Oblali farbą wejście do Radia Szczecin. Policja na miejscu zdarzenia
Wejście do Radia Szczecin zostało oblane farbą (Twitter, Dariusz Matecki)

Kom. Anna Gembala przekazała PAP, że na miejscu zdarzenia pracowali policjanci. Celem ich działań było ustalenie okoliczności zdarzenia.

Zdjęcie oblanych farbą drzwi pokazał w sieci Dariusz Matecki. To radny Szczecina z ramienia PiS. Jest jednocześnie przewodniczącym Solidarnej Polski na Pomorzu Zachodnim.

Kom. Gembala z zespołu prasowego komendy miejskiej potwierdziła, że zgłoszenie o oblaniu drzwi dotarło do policji we wtorek późnym wieczorem. Oczywiście trudno nie powiązać tej sprawy z tragedią rodzinną posłanki Platformy Obywatelskiej Magdaleny Filiks.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W TVP Info aż zamilkli. "Coś obrzydliwego"

Zaczęło się od tego, że 29 grudnia ubiegłego roku Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin podał, że Krzysztofa F., byłego współpracownika polityków Platformy Obywatelskiej ze Szczecina, skazano za podanie narkotyków i pedofilię wobec dwójki nastolatków.

Duklanowski podał wiek i wzmiankę o działalności politycznej ich matki. W mediach społecznościowych błyskawicznie ustalono, o kogo chodzi.

W piątek posłanka PO Magdalena Filiks podała tragiczną informację. Przekazała, że 17 lutego zmarł jej 15-letni syn Mikołaj. Po tym zdarzeniu na Radio Szczecin wylała się fala krytyki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Olgierd Geblewicz zapowiada kroki prawne

Telewizja Polska odpowiedzialnością za śmierć Mikołaja obarczyła polityków Platformy Obywatelskiej. Pojawiły się m.in. zarzuty względem Olgierda Geblewicza, marszałka województwa zachodniopomorskiego.

Dotychczas tego nie robiłem, starałem się ignorować pomówienia na mój temat w mediach rządowych, ale tym razem - po publikacjach z grudnia - postanowiłem podjąć kroki prawne przeciwko Radiu Szczecin. Dziś złożyłem pozew przeciwko panu Duklanowskiemu w sądzie i będę dochodził swoich praw. Każdy z nas ma swoją wrażliwość, swoją rodzinę, swoje dzieci. Kłamstwa i bezzasadne ataki narażają na infamię. Dość przechodzenia nad mową nienawiści, rozsiewaną w szczególności w telewizji utrzymywanej za publiczne pieniądze, do porządku dziennego. Dość kłamstw w sieci, zwłaszcza że te hejterskie konta same się nie stworzyły. Ktoś je stworzył. Musiała stać za tym zorganizowana grupa - powiedział Geblewicz w rozmowie z Wirtualną Polską.

Marszałek odpowiedział też na pytanie o to, kto zawinił. - W cywilizowanych demokracjach jest tak, że ochrona ofiar tak szczególnego przestępstwa, jak pedofilia, jest świętością. Zwłaszcza dla państwowych służb, prokuratury, sądów, ale także mediów. One nie mają pod żadnym pozorem prawa ujawniać informacji, które w jakikolwiek sposób mogłyby naprowadzać choćby na trop ofiary. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, wszystkie osoby za to odpowiedzialne, począwszy od prokuratorów, poprzez pracowników mediów, polityków są ścigane przez państwo, z całą stanowczością - zaznaczył (czytaj więcej >>>).

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać ze specjalistą, zadzwoń pod bezpłatny numer:

  • 116 111 – całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
  • 116 123 – całodobowy telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
  • 800 70 22 22 – całodobowy telefon dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
  • 22 484 88 01 – antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA,
  • 22 484 88 04 – telefon zaufania młodych Fundacji ITAKA,
  • 800 12 12 12 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też tutaj.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić