Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Oburzające zdjęcie z Trójmiasta. "Podłość ludzka nie zna granic"

316
Podziel się

Pracownik Leśnictwa Matemblewo upublicznił zdjęcie zniszczonej rośliny. Nieznany sprawca postanowił przeciąć bluszcz porastający jedno z drzew. W konsekwencji pnącze zostało niejako skazane na śmierć. Jeszcze do niedawna roślina znajdowała się pod ochroną.

Oburzające zdjęcie z Trójmiasta. "Podłość ludzka nie zna granic"
Nieznany sprawca przeciął bluszcz. (Facebook)
bEJUxmqJ

Wiadomość o zdarzeniu została przekazana na profilu Nadleśnictwa Gdańsk na Facebooku. Jak poinformowano, w trakcie obchodu jeden z pracowników zauważył coś niepokojącego. Po bliższym przyjrzeniu się jednemu z drzew dostrzegł, że przecięto obrastający go pęd bluszczu.

Przecięcie bluszczu w Leśnictwie Matemblewo. Rośliny nie da się uratować

Pęd bluszczu został przecięty w taki sposób, że roślina została skazana na pewną śmierć. Nie wiadomo, dlaczego ktoś zdecydował się na podobny akt wandalizmu. Prawdopodobnie uznał, że uratuje tym drzewo przed pasożytem. Jak się okazało – niesłusznie.

bEJUxmqL
Bluszcz pospolity jest długowiecznym pnączem, rodzimym gatunkiem spotykanym w lasach liściastych, także tych trójmiejskich. Choć wspina się i oplata drzewa, nie jest pasożytem, nie uszkadza drzew – tłumaczy pracownik Nadleśnictwa Gdańsk na Facebooku.
bEJUxmqR

Jeszcze w 2014 roku bluszcz pospolity pozostawał objęty ochroną. Jak oszacowali pracownicy Nadleśnictwa Gdańsk, zniszczona roślina była już bardzo stara – świadczyła o tym grubość pędu.

Internauci oburzeni

Akt wandalizmu, który odkrył podleśniczy, oburzył internautów. "Ktoś bardzo głupi zamordował taki piękny stary błyszcz", "Co za podłość, nie mam słów", "Obrońca drzew jak nic! Chciał dobrze, a wyszło jak zwykle" - piszą internauci pod postem Nadleśnictwa Gdańsk na Facebooku.

W podobnym tonie sprawę komentuje Nadleśnictwo Gdańsk. - "Podłość ludzka nie zna granic!" - pamiętacie ten cytat? To dokładnie przychodzi nam do głowy, gdy trafiamy na takie "znaleziska" - czytamy na profilu na FB.

bEJUxmqS
Zobacz także: Zobacz też: "Eksperci'' ścinali drzewo. Oto przykład, jak tego nie robić
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJUxmrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(316)
Polak
6 miesięcy temu
do anty Polaka - no wiadome media zrobiły ci kuku..!
lik
6 miesięcy temu
do we...PO co sie tak męczysz z tym znienawidzonym narodem i krajem?!, wyjedź!!!!!!!1
Polak
6 miesięcy temu
marika skąd te info?! , nawet nie pytam ,. ale to tak jest jak ma sie wiedzę z tej jednej polskojęzycznej...
bEJUxmrn
Polak
6 miesięcy temu
Jak ktoś nie czuje sie Polakiem i gardzi tym narodem , powinien wyjechać i szukać szczęścia wśród innych "tych światłych i uczciwych" narodów!!!!
Polak
6 miesięcy temu
Do wewe... wstrętne są takie uogólnienia. Od razu widać co oglądasz i co czytasz( o ile czytasz...???!!!)!!!!!!
Teska
6 miesięcy temu
Wszyscy ci obrońcy lasów co tu się tak wypowiadają bardzo uzależnieni politycznie.
OPINIA
6 miesięcy temu
Największy kornik to SZYSZKO (już kaput z obżarstwa)
Przyroda
6 miesięcy temu
Zapewne jakiś bałwan z zielonych, co to z ochroną przyrody mają tyle wspólnego co lodowiec z równikiem. Już ci mędrcy uratowali kornika drukarza przed Puszczą.
Aaaa
6 miesięcy temu
Jak go złapią to dostanie parę tysięcy kary ,ale jak wycinaja lasy hektarami to nic ,,,,
Zorro
6 miesięcy temu
ostatnio u nas Policja nocą zatrzymała auta wywożące Ścięte drzewa z lasu nielegalne przez Leśniczego które komuś chciał sprzedać i na tym zarobić.
Marika
6 miesięcy temu
Oliwski Park Krajobrazowy jest brutalnie wycinany a jest niby pod ochroną naczelny"lesniczy" brat obajtka robi rabunkową wycinkę lasów oliwskich Z każdym spacerem w lesie zmienia się krajobraz czyli ogałacane połacie leśne tragedia
456
6 miesięcy temu
Przed PiSem gazety, ręczniki i papier do d... produkował internet i markety. A jeździć wypasioną mniej lub bardziej bryką, to by się chciało jakimi drogami skoro wszędzie na trasie jakieś lasy. PiS robi to samo co inne kraje, tylko wszystkim nie pasuje, że w Polsce (mają inny plan? Polityka to najgorszy wirus i kazda jego mutacja jest coraz bardziej zjadliwa. Przez to nasze położenie geograficzne co jakiś czas inni chcą nam układać klocki. A wielu z np.tu piszących wychwala i wspomaga te zapędy. Jak wszędzie tak cudownie, to w czym problem, żeby tam służyć. Podobnie było za rządów PO (co się zmieniło? Budka zmienił zdanie i niektórzy się pogubili?)
End
6 miesięcy temu
Niszczenie bluszcza to ludobójstwo, mordowanie w aborcji za to jest ok.
bEJUxmrf
Zbyhu246
6 miesięcy temu
O nie przecięli bluszcz już jest po nas
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić