aktualizacja 

Odkrycie na plaży w Japonii. Znaleziskiem zajęły się służy

27

W mediach społecznościowych pojawiła się fotografia z Japonii, która zaniepokoiła wiele osób. Na zdjęciu widać było przedstawicieli służb, którzy przyglądali się na plaży przedmiotowi sporych rozmiarów.

Odkrycie na plaży w Japonii. Znaleziskiem zajęły się służy
Przedmiot wylądował na plaży (Twitter)

Ogromne poruszenie w całej Japonii wywołał przedmioty wyrzucony przez fale na jedną z plaż. Kula o średnicy 1,5 metra została wyrzucona na brzegi prefektury Shizuoka. Znalezisko wzbudziło niepokój wśród władz. Plaża została zamknięta przez lokalną policję, aby specjaliści mogli dokładnie zbadać obiekt i sprawdzić, czy nie stanowi zagrożenia.

Jak na razie nie ma oficjalnych informacji na temat kuli. Służby postanowiły zachować jednak wszelkie środki ostrożności. Przykłady z przeszłości pokazały, że niezidentyfikowane przedmioty mogą stanowić ogromne zagrożenie. Wśród nich są przede wszystkim niewybuchy z okresu II wojny światowej. Znaleziony obiekt wygląda jednak na znacznie młodszy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Internauci mają teorię

Internauci zaczęli snuć teorie dotyczące tajemniczego przedmiotu. Wszystko wskazuje na to, że obiekt nie stanowi niebezpieczeństwa. Zdaniem niektórych komentujących to po prostu sporych rozmiarów boja, która po zerwaniu została wyrzucona przez fale na brzeg. Na Twitterze pojawiły się nawet rysunki techniczne potwierdzające tę teorię.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Szczegółowe wyjaśnienie zamieścił jeden z irlandzkich internautów. Według Johna obiekt wyrzucony na plaży w Japonii to nic innego jak hawajska boja FAD. Urządzenie zostało skonstruowane, aby skupiać wokół siebie ryby. Opublikowana przez komentującego fotografia pokazuje uderzające podobieństwa pomiędzy znalezionym przedmiotem a tym używanym niedaleko Hawajów. Teorię potwierdzałby również fakt, że niedawno zgłoszono zaginięcie kilku takich urządzeń. Zdają się to potwierdzać również linie prądów morskich.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić