Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Błaszkiewicz
|
aktualizacja

Odmówił sprzedaży klinice in vitro przez sumienie. Co za kuriozum!

23
Podziel się:

Warszawskie FertiMedica Centrum Płodności zamówiło wagę medyczną przez internet. Okazało się jednak, że jej nie dostanie. Właściciel sklepu zasłonił się klauzulą sumienia.

Klinika in vitro nie mogła kupić wagi medycznej
Klinika in vitro nie mogła kupić wagi medycznej (123RF.COM, Adam Wiśniewski)

– Zamówiliśmy wagę medyczną w sklepie internetowym i otrzymaliśmy odpowiedź, że zamówienie nie zostanie zrealizowane – opowiada portalowi ChcemyBycRodzicami.pl Marta van der Toolen, prezes zarządu FertiMedica Centrum Płodności. – Jest to niezgodne z prawem, kuriozalne i oburzające – ocenia teraz zachowanie właściciela sklepu.

Portal skontaktował się z mężczyzną, który potwierdził słowa van der Toolen. Wyjaśnił, że nie wyobraża sobie, by wspierać działania, z jakimi nie zgadza się jako chrześcijanin. Wierzy w końcu, że "dziecko powinno poczynać się tylko w naturalnych warunkach". Jak twierdzi, do zmiany zdania przekonał go "brak możliwości prawnych". – Oddzwoniłem do kliniki z propozycją sprzedaży. Nie chroni mnie niestety żadna klauzula prawna, jak na przykład lekarzy – stwierdził. Władze kliniki zostawiają sprawę, tłumacząc: "Szkoda nam czasu na dochodzenie swoich praw w tej żenującej kwestii na drodze formalnej". Wagę kupiły gdzie indziej.

Zobacz także: Zobacz także: Ostatnie dni pigułki "dzień po" bez recepty. Czy ustawiały się po nią kolejki?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
odważnik
5 lata temu
Śmieszna sprawa, ale facet pięknie pokazał do czego prowadzą głupie przepisy wprowadzane wybiórczo - Klauzula sumienia u lekarzy.
bu
5 lata temu
Mogliście podać nazwę tej firmy która odmówiła sprzedaży. Przecież to jakaś kpina żeby zasłaniać się klauzulą sumienia przy sprzedaży wagi. Osoba która takie oświadczenie wydała powinna upublicznić swój wizerunek lub swojej firmy aby takie zamówienia już do niej nie wpływał.
wszystko to s...
5 lata temu
chrześcijaństwo, ISlam i inne. wielkie sekty działające nielegalnie poza prawem. ROZWIĄZAĆ. ZAKAZAĆ DZIAŁAŃ mających wpływ na publiczną sferę. kazać rejestrować jako firmy i fundacje jeśli się ktoś chce w nich zrzaszać i spotykać. skrupulatnie kontrolować i pobierać wszystkie należne podatki. Chcesz sobie wierzyć jakiegoś wymyślonego bożka, czy nawet ich w ich tuziny, albo tworzyć kościoły kosmiczne czy wmawiać że jakiś człowiek ukrzyżowany był bogiem kiedyś, rób to prywatnie w swiom domu. niech nie wpływa to na normalne życie i społeczeństwo które powinno być świeckie i światłe. (skończyć z ciemnogrodem wszyskich fantazji zwanych religiami świata). minęły już czasy kiedy się rządziło ludźmi wpajając im jakieś fantazje zwane religią i strasząc karami od bożków.
Grabarz
5 lata temu
A ja nie pochowam zadnego pisowca w ziemi poswieconej
Torun
5 lata temu
Naszproboszcz ma 14letniego syna....i dobrze???
hipokrates
5 lata temu
Lekarze powinni ostrzegać: jestem z in vitro! Czy wasze sumienie pozwala bym ratował/a pana/pani życie, zdrowie?
🃏🎯🎣🎿🎲🏉�...
5 lata temu
👺😰👷👤💖💖👄💣💨⛑💄💎🎶📢🎼🎶🎤🔕🎿🎣🎲♠🎣🏉🎲🎯🎯🎽🎽🎱🎱🎮🎯🏉♠
komu, komu
5 lata temu
Właściciel tego sklepu zapewne w ramach naprotechnologii sprzedaje bez ograniczeń różańce.
kurka
5 lata temu
To rydzol zaczął sprzedawać wagi?
prolak maly
5 lata temu
reklama kliniki byla a gdzie reklama sklepu?
Tomek
5 lata temu
Co za obłuda. Gdy zachoruje to sumienie pozwala mu iść do lekarza? A może jest to ingerowanie w Boskie kompetencje.
ergo
5 lata temu
Jako Polacy jesteśmy chyba fundamelistami czy rasistami albo może rasistami. Bo rząd to bardzo popiera.
Pawel
5 lata temu
Dlaczego kuriozum?Wlasnie tak powinno byc-jako wlasciel biznesu powinienes miec prawo zatrudniac kogo chcesz i sprzedawac komu chcesz.Tracisz to twoja sprawa a a nie ze UE mowi sklepikarzowi kogo musi zatrudnic i kogo obsluzyc.
gbh
5 lata temu
ale zarabiac na innych sumienie mu nie przeszkadza oczywiscie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić