aktualizacja 

Okropny fetor z warszawskiego metra. "Nie da się wytrzymać"

33
Podziel się:

Mieszkańcy Targówka zmagają się z niecodziennym problemem. Ze stacji metra Trocka wydobywać mają się nieprzyjemne zapachy. Kłopoty zaczęły się po oddaniu przystanku do użytku. Metro obiecuje, że przyjrzy się sprawie.

Okropny fetor z warszawskiego metra. "Nie da się wytrzymać"
Mieszkańcy skarżą się na odór wydobywający się ze stacji metra (Wikimedia Commons)

Oficjalną interpelację w imieniu mieszkańców ul. Askenazego 1 oraz Zamiejska 17 złożyła radna Targówka Hanna Sobótka. Zaznaczyła, że w poprzednich latach problem nie występował.

Smród wydobywa się przy stacji metra Trocka. Są dni, że nie da się wytrzymać w mieszkaniach – czytamy w interpelacji.

Radna podkreśla, że zgłaszała sytuację na spotkaniu z przedstawicielem Delegatury Bezpieczeństwa. – Proszę o zajęcie się sprawą aby poprawić komfort życia mieszkańcom oraz pasażerom korzystającym z metra – apeluje Sobótka.

Mieszkańcy skarżą się na smród. Kłopoty zaczęły się wraz z otwarciem stacji metra

Mieszkańcy opisują, że przykre zapachy czuć podczas przechodzenia koło stacji. Problem ma jednak dotyczyć także przebywania w mieszkaniach.

Jak tylko temperatura powietrza jest powyżej zera, to ten odór już jest – opisuje Elżbieta Sieliwanowicz z bloku przy ul. Askenazego 1.

Fetor przeszkadza także Krzysztofowi i Bożennie Domańskim z bloku przy Zamiejskiej 17. Kobieta podkreśla, że kłopoty zaczęły się wraz z oddaniem stacji do użytku. Wtedy miała zgłosić to na radzie osiedla. Od tamtej pory z mieszkańcami nikt się nie kontaktował.

To się działo jak budowali metro. Robili węzeł, zresztą nie tylko cieplny, ale jeszcze elektrykę. Wtedy jeszcze nie śmierdziało, zaczęło, gdy otwarto metro – opisuje Krzysztof Domański.

Odór wydobywający się z metra. Metro zapowiada przyjrzenie się tej kwestii

Głos w sprawie zabrało warszawskie Metro. Zapewniono, że przedsiębiorstwo będzie wyjaśniać sprawę.

W najbliższych dniach odbędzie się wizja lokalna na obiekcie wraz z udziałem przedstawicieli innych służb miejskich w celu ustalenia źródła przykrego zapachu i wypracowania środków zaradczych – poinformował Maciej Czerski z zespołu prasowego warszawskiego metra.

Obejrzyj także: Metro pod wodą. Przerażające nagranie świadka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić