Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Operator drona naprawdę to zrobił. Wysadził w powietrze cały rosyjski oddział

Śmiercionośne drony to codzienność na wojnie w Ukrainie. Tym razem na materiale wideo został uchwycony kunszt operatora bezzałogowca, który manewrował przez gęsto zarośnięty ogród i wleciał prosto do willi. A tam akurat krył się cały rosyjski oddział...

Operator drona naprawdę to zrobił. Wysadził w powietrze cały rosyjski oddział
Operator drona wleciał do willi i wysadził cały oddział wroga (Twitter)

Wtorek 25 czerwca to 853 dzień wojny w Ukrainie. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał informację, że od 24 lutego 2022 zniszczyli 8035 czołgów i 259 rosyjskich samolotów. W statystykach brakuje dronów. Być może dlatego, że ciężko jest nawet oszacować ilość misji, w których udział brały bezzałogowce.

Wielokrotnie opisywaliśmy już umiejętności ukraińskich operatorów bezzałogowych statków powietrznych. Kolejne nagranie bojowej misji drona z pola walki udostępniły Siły Zbrojne Ukrainy. Okazuje się, że manewrowanie taką maszyną czasami wymaga prawdziwego kunsztu.

Dron, którego zapis lotu można zobaczyć na materiale wideo, jest z całą pewnością pilotowany przez specjalistę. Ilość zakamarków i trudność misji, której się podjął, jest naprawdę imponujący.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kule ognia na Krymie. Broń z USA uderzyła w bazę Rosjan

Wleciał do willi i wysadził cały oddział wroga

Materiał wideo przedstawia kilku członków rosyjskiego oddziału. Żołnierze uciekają do dużego opuszczonego domu, by się tam schronić. Nie mają pojęcia, że to błąd, który najprawdopodobniej kosztował ich życie.

Operator drona-obserwatora widzi wszystko z dużej wysokości. W tym momencie do akcji wkracza drugi dron. Bezzałgowiec – kamikaze, rozpoczyna swoje podejście. Operator manewruje między zaroślami w ogrodzie, by wysterować bezzałogowca idealnie na frontowe drzwi willi.

Następnie dron wlatuje przez framugę i pokonuje jeszcze kilka metrów, żeby mieć pewność, że siła rażenia będzie maksymalna. Następnie dochodzi do detonacji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Materiał został udostępniony na platformie X. Internauci docenili umiejętności operatora.

Jeszcze trochę i droniarze będą wystukiwać numer na domofonie - napisał jeden z komentujących. Wtórowali mu inni internauci: - Fachowa robota - napisał inny użytkownik.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić