Operator koparki odkrył to na budowie. Aż zaniemówił

Podziel się:

Pracownicy firmy budowlanej, którzy wykonywali prace z użyciem koparki w rejonie skrzyżowania ulicy Oświęcimskiej z ulicą Czarną w Tychach, natknęli się na niebezpieczne znalezisko. Na miejsce wezwano policję. Przedmiot pochodzi prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Operator koparki odkrył to na budowie. Aż zaniemówił
Na bombę lotniczą natknęli się pracownicy firmy budowlanej, którzy wykonywali prace z użyciem koparki. (Policja)

Dyżurny tyskiej policji został powiadomiony o tym, że w Tychach w rejonie skrzyżowania ulicy Oświęcimskiej z ulicą Czarną znaleziono niewybuch. Na bombę lotniczą natknęli się pracownicy firmy budowlanej.

Na miejsce skierowany został policjant przeszkolony z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który wstępnie potwierdził, że mierzące około 70 centymetrów znalezisko to prawdopodobnie bomba lotnicza pochodząca z czasów II wojny światowej.

Tychy. Konieczna była ewakuacja

Tyscy policjanci wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej zabezpieczyli miejsce. Ze względu na to, że niewybuch znajdował się na terenie budowy, ewakuowano pracowników. Znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sondaże mówią to jasno. To Platforma ich "pompuje"?

Znalazłeś niewybuch? Natychmiast powiadom policję!

Po zgłoszeniu na miejsce natychmiast kierowani są policjanci z najbliższego patrolu, którzy zabezpieczają niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych oraz wzywają policyjnego pirotechnika. Funkcjonariusz przeszkolony w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego sprawdza, czy znalezisko jest rzeczywiście niewybuchem, ocenia jego stan oraz określa czy jest konieczna ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Następnie, jeśli jest taka konieczność, mundurowi zabezpieczają wyznaczone przez pirotechnika miejsce przed dostępem osób postronnych.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest wstępnie zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci - przypomina policja.

Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić