Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Operatorzy numerów alarmowych zdruzgotani. Wielu odchodzi z pracy

147
Podziel się

Operatorzy numerów alarmowych napisali list otwarty do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Piszą w nim o swojej dezaprobacie i rozczarowaniu wobec wprowadzonych zmian. Twierdzą, że doświadczeni pracownicy odchodzą właśnie z tego powodu.

Operatorzy numerów alarmowych zdruzgotani. Wielu odchodzi z pracy
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)
bEUIUlmd

List został wysłany 11 maja i był zaadresowany do Mariusza Kamińskiego. Jest on ministrem spraw wewnętrznych i administracji w pierwszym i drugim rządzie Mateusza Morawieckiego.

Zarząd Organizacji Międzyzakładowej nr 14-017 Operatorów Numerów Alarmowych OPZZ Konfederacja Pracy wyraża stanowczą dezaprobatę i uzasadnione zastrzeżenia dla wprowadzonych przez Rząd oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji aktów prawnych - ustawy oraz rozporządzeń dotyczących Systemu Powiadamiania Ratunkowego, w szczególności odnoszących się do grupy zawodowej Operatorów Numerów Alarmowych - rozpoczynają list związkowcy.
bEUIUlmf

Zwracają też uwagę na nierówne traktowanie różnych grup zawodowych. Chodzi tu przede wszystkim o dodatkowe wynagrodzenia z tytułu zwiększonego obciążenia pracą spowodowaną pandemią SARS-CoV-2.

Pomimo początkowych zapewnień, wprowadzone zmiany nie niwelują ogromnych problemów naszej grupy zawodowej, takich jak bardzo wysoka rotacja wśród pracowników, spowodowana niskim wynagrodzeniem, niewspółmiernym do zakresu obowiązków oraz odpowiedzialności, brakiem możliwości rozwoju i awansu zawodowego oraz fatalnymi rozwiązaniami proceduralnymi i prawnymi. W naszej ocenie wprowadzone zapisy pogłębiają obecny kryzys i mogą doprowadzić do fali rezygnacji z pracy przez doświadczonych pracowników, o której coraz głośniej wśród Operatorów Numerów Alarmowych - czytamy w liście zarządu.

Rozmowy o zmianach miały być prowadzone już w 2018 roku. To wtedy doszło do spotkań z ówczesnym sekretarzem stanu MSWiA Pawłem Majewskim, podczas których mieli być oni zapewniani m.in. o wyższych pensjach.

bEUIUlml

Niestety, doszło do zmian w resorcie i do spotkań z politykami nie doszło. Uwagi, które zgłaszali w ramach konsultacji społecznych, nie zostały nawet wzięte pod uwagę. Pismo zostało również wysłane do premiera Mateusza Morawieckiego. Do tej pory związkowcy nie uzyskali odpowiedzi od żadnej ze stron.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUIUlmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(147)
gość
4 miesiące temu
Te numery alarmowe to porażka!
Olo
7 miesięcy temu
Skoro jest bardzo wysoka rotacja, to skąd ci doświadczeni pracownicy? Skąd ta fala skoro tak było cały czas? Dlaczego akurat teraz mają rezygnować masowo, skoro wcześniej tego nie robili? A może jednak robili - w końcu jest bardzo duża rotacja. Nic z tej wypowiedzi nie rozumiem.
890
7 miesięcy temu
Biuro pracy w Opolu zamiast szkolić w obsłudze smarwona, to te pieniądze zawsze można wydać na przekwalifikowanie tych ludzi, na inne zawody
bEUIUlmH
890
7 miesięcy temu
U nas na dolnym śląsku dużo brakuje tapicerka, stolarzy i innych, po co ten lament
Polak
7 miesięcy temu
A podwyżka o 500 zł to wam za mało, zarabiacie po 5-6 tys i jeszcze mało
Gość
7 miesięcy temu
Jak napadł na nas naćpany na cmentarzu to operator pytał się jakie znicze zniszczył bandzior, a nie zainteresował się sytuacją. Na zwróconą uwagę głosem wyższości stw., że to on zadaje pytania. Dzięki za takich profesjonalistów...
ess
7 miesięcy temu
Rejestratorki w POZ też uważają się za służbę zdrowia i koniecznie chcą wiedzieć, co dolega dzwoniącemu.
aniol
7 miesięcy temu
Kamiński nie potrzebuje operatorów on ma system podsłuchów z izraela i o tym nie zapominajcie!
ojkuou
7 miesięcy temu
proponuję infolinię przenieść do Indii....
!!!!
7 miesięcy temu
może przenieść te Centra Operatorów Numerów Alarmowych do Wschodniej Polski, tam jest wysokie bezrobocie, wiec będzie pełno chętnych nawet za najniższą krajowa i problem się rozwiąże
ela
7 miesięcy temu
bo z nich tacy "fachowcy"
anton
7 miesięcy temu
najwięcej do komentowania mają ci co nic nie wiedzą
bolo
7 miesięcy temu
To niech ida sprzatac ulice
bEUIUlmz
Karol
7 miesięcy temu
Można by część pieniędzy od niepracujących lekarzy z przychodni przesunąć do operatorów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić