Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Oskarżał Kuchcińskiego o kontakty z prostytutką. Były agent CBA usłyszał zarzuty

132
Podziel się:

Zarzut składania fałszywych zeznań usłyszał w środę były agent CBA Wojciech J. Miał pomawiać marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o udział w skandalu obyczajowym. O sprawie poinformowała warszawska prokuratura.

Oskarżał Kuchcińskiego o kontakty z prostytutką. Były agent CBA usłyszał zarzuty
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński miał według słów agenta CBA brać udział w skandalu obyczajowym (PAP)

Oskarżony został zatrzymany we wtorek przez funkcjonariuszy ABW. Poseł Lewicy Andrzej Rozenek poinformował na Twitterze, że tego samego dnia Wojciech J. zeznawał w sprawie wytoczonej "Tygodnikowi «NIE»" przez Kuchcińskiego. W gazecie opisano sprawę rzekomego skandalu z udziałem marszałka Sejmu.

Były agent CBA miał składać fałszywe zeznania. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Wojciech J. usłyszał zarzut składania fałszywych zeznań "mających służyć za dowód w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie". Miał fałszywie oskarżyć również byłego szefa CBA oraz Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia i posła na Sejm RP o popełnienie czynu polegającego na obiecaniu korzyści osobistej zatrzymanemu Wojciechowi J.

Postawiono mu także zarzut złożenia fałszywych zeznań, co do wejścia przez niego w posiadanie nagrań z podkarpackiego domu publicznego mających rzekomo dotyczyć byłego marszałka Sejmu RP, czym fałszywie oskarżył go o popełnienie przestępstwa – wynika z informacji uzyskanych w prokuraturze

Pozostałe zarzuty dotyczą ujawnienia kilkudziesięciu informacji o zrealizowanych przez CBA czynnościach operacyjnych. W środę zapaść ma decyzja o zastosowaniu ewentualnych środków zapobiegawczych.

Wojciech J. miał zdobyć haki na marszałka Kuchcińskiego. Taśma zaginęła

Były agent CBA w kwietniu 2019 r. w reportażu stacji TVN stwierdził, że w organizacji zatuszowano skandal obyczajowy z udziałem ważnego polityka PiS z Podkarpacia. Według mediów, chodziło o marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Polityk miał według byłego agenta utrzymywać kontakty seksualne z nieletnią prostytutką z Ukrainy.

Oskarżony stwierdził w reportażu, że był zaangażowany w sprawę "zbierania haków" na byłego szefa CBA Pawła Wojtunika. Powiedział, że ponieważ nie było oficjalnie takiego dochodzenia, musiał "przypinać" swoje działania do innych trwających śledztw. Według materiału TVN24, Wojciech J. nie znalazł żadnych nieprawidłowości, które mogłyby obciążyć Wojtunika.

Poprzez swoje źródła oskarżony miał jednak uzyskać informacje o kontaktach seksualnych wysokiej rangi polityka PiS z nieletnią Ukrainką, pracującą jako prostytutka. Zdobył także nagranie takiego spotkania, ale dysk z filmem zginął z jego szafy pancernej w CBA, gdy usunięto go ze służby.

Po wyemitowaniu materiału marszałek Sejmu Marek Kuchciński złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Śledztwo wszczęła w połowie kwietnia 2019 roku Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Wojciech J. miał złożyć wcześniej zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez obecnego szefa CBA. Organizacja złożyła z kolei zawiadomienie przeciwko J., dotyczące poświadczenia nieprawdy i złożenie zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było.

Obejrzyj także: Afera z pensją marszałka Marka Kuchcińskiego. "Diabeł tkwi w szczegółach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(132)
Klawy Egon
rok temu
Film z Kuchcińskim dziwnie z szafy wyparował, ..podobnie jak nagranie z monitoringu z wypadku Szydło, lub dane z utopionego w wannie laptopa Ziobry ! To niestety nie świadczy o niewinności tych wymienionych !!! ...tylko o bardzo dziwnych , towarzyszących ich "grzechom" zbiegach okoliczności. ...a wy ludzie jakiej prawdzie bardziej wierzycie ???
wszyscy wierz...
rok temu
faktycznie, agent łże jak pies, w sovietskim sojuze sexa niet, w pisowskim - członkowie PiS mają pełnię cnót niewieścich (niektorzy są tak cnotliwi, że nie mieli baby przez całe żecie, dzięki temu wnuki muszą nadrabiać wskakując z łóżka z każdym to ma ograniczoną zdolność identyfikowaia brzydoty). Dlatego Kuchciński nie mógł, bo ma dobry wzorzec i nie mógł bo w PiS Polsce nawet Ukrainki, które przyjechały dawać dziewiczeją
Minia
rok temu
To za prawdę i sprawiedliwość ma być skazany ,co to za prawo
blokowy
rok temu
A dlaczego ,,Cygan,, się powiesił ? No, nie mógł przeżyć tego.
Jarek
rok temu
Dali wiarę oszustowi fałszerzowi dokumentów. Tylko w państwie pis może tak być. Świadek staje się ofiarą
Adam
rok temu
Tak to jest jak prokuratura należy do Ziobry. Karają zawsze świadka, nie zbrodniarza.
Mick
rok temu
W roli głównej TVN najpodlejsza telewizja! A gdzie więzienie dla redaktora Knapika?
Zen
rok temu
Kuchciński na tym filmie ma seks z 12- latką.
luz
rok temu
przed wyborami może się pokarze ciekawy film
qwerty
rok temu
ale bujda niech pójdzie siedzieć za pomówienia to inni się zastanowią jak nie będą mieć dowodów
kiki
rok temu
Co na to ,,mumia europejska"
agent
rok temu
kiepski to był agent skoro niezabezpieczył należycie nagrań, nie potrafił, za głupi na agenta jak nie wiedział że prawdziwa mafia to działa wewnątrz służb państwa, rządu.
aaaaaaaa
rok temu
Wniosek? Lepiej siedzieć cicho. Niech mordują, niech kradną, niech nikt im nie przeszkadza. Państwo PIS. Służby chyba na prawdę mają coś na tego karakana że sobie tak pozwala. Czyżby ostatnia rozmowa z bratem? Hmm..
ada
rok temu
jak pisy rządza to giną na nich i kilkę dowody, świadkowie są mordowani nawet w więzieniach. Haniebne stalinowskie zagrywki władzy?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić