Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Dziennikarz nie wytrzymał. "Katolicyzm to walka z 15-latką z kotem?"

640
Podziel się

Poseł Konfederacji Robert Winnicki przyjechał na granicę polsko-białoruską, aby "powstrzymać falę migrantów do Polski". Słowa te oburzyły dziennikarza TOK FM, który zapytał, czy takie podejście polityka ma jakiś związek z katolicyzmem. "Pan jest tchórzem" - dodał.

Dziennikarz nie wytrzymał. "Katolicyzm to walka z 15-latką z kotem?"
Robert Winnicki (Twitter)
bEUQECut

Do ostrej rozmowy doszło na granicy polsko-białoruskiej, gdzie w związku z pojawieniem się grupy migrantów zaczęli jeździć posłowie różnych opcji politycznych. Niektórzy politycy chcą wesprzeć uchodźców, ale pojawiają się też ci, którzy chcą "bronić Polski przed migrantami".

"Polska się ugnie"

Na miejscu pojawił się m.in. Robert Bąkiewicz znany z organizacji kontrowersyjnego Marszu Niepodległości narodowców i twórca tzw. samozwańczej Straży Narodowej. Przyjechał też polityk Konfederacji Robert Winnicki. Podczas jego rozmowy z dziennikarzami doszło do konfrontacji z reporterem TOK FM Jakubem Medkiem.

bEUQECuv

Winnicki mówił, że wpuszczenie migrantów może spowodować, że "Polska się ugnie" i jeżeli te małe grupy uchodźców teraz zostaną wpuszczone do naszego kraju, "to będą kolejne tysiące, dziesiątki tysięcy, setki". Poseł Konfederacji powołał się na "własne źródła", nie doprecyzował jednak o jakie konkretnie chodzi.

Dziennikarz nie wytrzymał

Po tych słowach nie wytrzymał dziennikarz TOK FM i przerwał wypowiedź polityka. Zapytał się, czy Winnicki jest rzymskim katolikiem oraz o to, czy kontrowersyjne słowa posła mają jakiś związek z 10 przykazaniami bożymi. "Jak pan jest w stanie wewnętrznie pogodzić demonstracyjny katolicyzm z tym, co pan robi?" – zapytał Medek.

bEUQECuB
Katolicyzm nie polega na tym, żeby w zarządzaniu państwem nie kierować się rozumem i roztropnością, tylko wręcz przeciwnie – tłumaczył.

Dziennikarz pytał, czy katolicyzm polega na tym, żeby walczyć z 15-latką z kotem. Chodziło o zdjęcie, które obiegło prawicowe media, a na którym widać kobietę z Afganistanu niosącą zdrowo wyglądającego kota. Polityk uznał, że to znak dobrobytu.

bEUQECuC

"Pan jest tchórzem"

Dziennikarz zaczął namawiać polityka Konfederacji, by "miał trochę odwagi, podszedł w tamto miejsce i zobaczył tę dziewczynkę". "Nie ma pan tej odwagi. Pan jest tchórzem. Zachowuje się pan jak tchórz" – zwrócił się do Winnickiego.

Ten odpowiedział, że Medek nie zachowuje się jak dziennikarz. Następnie kontynuował apele z konferencji, by "nie otwierać szlaku imigranckiego przez Polskę". Dodał, że katolicyzm polega na tym, "żeby nie koncentrować się na ckliwych obrazkach, tylko dostrzec skalę problemu i zjawisko systemowe".

bEUQECuD
Zobacz także: "Strzelali do ludzi". Cimoszewicz o przyszłości Afganistanu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQECuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(640)
Gość
3 miesiące temu
Brawo Robert Winnicki. To jest POSEŁ POLSKI. I robi to czego oczekują od niego wyborcy.
Gość
3 miesiące temu
Ci pseudo posłowie i pseudo dziennikarze, którzy tak chcą bronić praworządności nie wiedzą, że granice przekracza się w wyznaczonych miejscach. Pomóżcie ludziom wyrzucanym z kamienic. Dlaczego Was tam nie ma?
Polka
4 miesiące temu
Winnicki, to mądry człowiek, umie przewidywać co się może wydarzyć. A katolik, to nie ciemnogród, którego można emocjonalne manipulować, ale człowiek roztropny, który kogo kolwiek do swojego domu nie wpuszcza. Jestem za pomocą, ale u nich, w ich państwie. Dziennikarstwo na bardzo niskim poziomie, obrażanie Religii Katolickiej (naszych Największych Wartości), to powinno być ścigane.
bEUQECuX
Niech weźmie
4 miesiące temu
Obajtek ma 38 nieruchomości to jeszcze 8 pustych zostanie dla niego.I po co jechać do USA. Od zera do milionera wystarczy wstąpić do Pis
................
4 miesiące temu
Dobrze, nie ich wpuszczą do Warszawy, mi to osobiście nie przeszkadza,no nie mieszkam w Warszawie i nie zamierzam!
luj
4 miesiące temu
Winnicki nawet nie wie co to jest katolicyzm bo on jest inteligentny inaczej
Sidematic
4 miesiące temu
Pomagajmy potrzebującym.. u nich w domu a nie u nas.
jol
4 miesiące temu
Ta narracja " dziennikarz nie wytrzymał".....
sss
4 miesiące temu
to niech ten dziennikarzyna wezmie tego kota z nachodzcami do siebie na swoj koszt, a od kiedy tik fm to dziennikarstwo?
senior
4 miesiące temu
Może wezmą tych emigrantów do swojego domu, i będą im z własnej kieszeni pomagać (żywić ubierać leczyć..) aż do końca ich życia!Ja jako podatnik nie chcę utrzymywać tych którzy nie bronią swoje państwo,żony i dzieci!
durruti
4 miesiące temu
trzymanie ludzi w pasie granicznym bez pomocy humanitarnej niczym nie różni się od pędzenia przed czołgami, brawa dla fascynantów powstania 1944
Proste
4 miesiące temu
Zabierzcie ich do siebie, wszyscy wy co tak bardzo chcecie pomagać! Juz pod granice i do domciu na obiadek . Wszyscy tacy moralni a przyjdzie co do czego to glowa w piasek . Wy to taki typ ludzi co na wigilie maja dodatkowe miejsce a jak ktoś zapuka to udajecie ze was nie ma. Jest takie powiedzenie daj palec a weźmie cala rękę.Winnicki ma rację i tyle.
Plop
4 miesiące temu
Dziennikarz niech zbyt doslownie nie bierze pisma swietego bo jezeli tak to mu cala chate wyniosa razem z zona jak bedzie nadstawial drugi policzek zamiast walczyc o swoje.
bEUQECuP
Kicia
4 miesiące temu
To może z Ukraińcami zrobi porządek. Jest ich ok 3 mln w Polsce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić