Oto co zrobili z miejskiego szaletu. Miasto opublikowało zdjęcia

27

Wandale zniszczyli szalet miejski znajdujący się na Placu Wolności w Biłgoraju ( woj. lubelskie). Przez zniszczenia toaleta dla mężczyzn została całkowicie wyłączona z użytkowania. Miasto informuje, że jeśli zgłoszą się sprawcy, sprawa nie zostanie zgłoszona na policję.

Oto co zrobili z miejskiego szaletu. Miasto opublikowało zdjęcia
Wandale zniszczyli szalet miejski znajdujący się na Placu Wolności w Biłgoraju. (Facebook, Miasto Biłgoraj)

Jak podaje "Dziennik Wschodni" szalet znajduje się w pobliżu magistratu. Powstał tam w ramach przeprowadzonej rewitalizacji Placu Wolności. Kilka dni temu nieznani sprawcy zdewastowali toaletę.

Zniszczona została umywalka, pojemniki na mydło i papier. Ponadto zniknęła metalowa obudowa suszarki, a przy okazji jej demontażu uszkodzona została instalacja elektryczna. Uszkodzono również elektrozaczep w drzwiach do toalety męskiej – wylicza Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Biłgoraju w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

O zdarzeniu miasto informuje w mediach społecznościowych. Burmistrz apeluje do sprawców o dobrowolne przyznanie się do winy.

Obecnie Straż Miejska analizuje dane z monitoringu w celu ustalenia sprawców. W załączeniu pokazujemy "efekty" działalności wandali. Jednocześnie zwracamy się do sprawcy z apelem, aby zgłosił się do Urzędu Miasta, przyznał do popełnionego czynu i naprawił szkody. Wówczas odstąpimy od ścigania i wniosku o ukaranie, a sprawca odzyska resztki bezcennego honoru - czytamy na stronie Miasta Biłgoraj Na Facebooku.

To nie pierwsze działania wandali na Placu Wolności. – Prace rewitalizacyjne zakończyły się w listopadzie 2020 roku. Od tego momentu na tym terenie odnotowaliśmy siedem aktów wandalizmu, z czego cztery dotyczyły szaletu – relacjonuje Paweł Jednacz.

Władze Biłgoraja apelują do mieszkańców o reagowanie w takich sytuacjach: Jesteś świadkiem aktu wandalizmu, powiadom służby! Nie trzeba się przedstawiać, chodzi jedynie o przekazanie informacji o tym, że w jakimś miejscu w naszym mieście niszczone jest mienie wspólne. Telefon alarmowy policji to 112 lub 997, kontakt z komendą Straży Miejskiej – tel. 84 686 02 26 lub 721 818 182.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić