o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

"Najwyższe w historii" Polski. Padł rekord zapotrzebowania na energię elektryczną

1
Podziel się

Atak zimy i mamy kolejny rekord zapotrzebowania na energię elektryczną. Polskie Sieci Energetyczne podały, że z rekordowym zapotrzebowaniem na moc mieliśmy do czynienia w piątek 12 lutego.

"Najwyższe w historii" Polski. Padł rekord zapotrzebowania na energię elektryczną
Atak zimy spowodował większe zapotrzebowanie na energię elektryczną (Pixabay)
bEECJDaZ

Energia elektryczna. W Polsce padł rekord zapotrzebowania na energię, wszystko przez pogodę

Zima 2021 jest niezwykle mroźna. Nie pozostaje to bez wpływu na zużycie energii, które wraz z atakiem zimy gwałtownie wzrosło. Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) odnotowały rekordowe zapotrzebowanie na energię elektryczną.

bEECJDbb

Rekord padł w piątek 12 lutego 2021.

W piątek 12 lutego 2021 r. o godz. 10:45 odnotowano rekordowe, najwyższe w historii zapotrzebowanie KSE na moc - 27 617 MW. Poprzednie najwyższe zapotrzebowanie na moc odnotowano 18 stycznia 2021 roku. Wyniosło ono wówczas 27 380 MW - podają Polskie Sieci Energetyczne.

Większe zużycie energii elektrycznej to efekt utrzymujących się od wielu dni niskich temperatur. Z uwagi na atak zimy i silny mróz wiele gospodarstw domowych dogrzewa się też piecykami elektrycznymi.

bEECJDbh
Na tak wysokie zapotrzebowanie wpłynęła przede wszystkim niska temperatura powietrza. Bardzo wysokie zapotrzebowanie utrzymywało się od początku tygodnia, w szczycie porannym wielokrotnie przekraczając poziom 27 000 MW i zbliżając się do poziomów rekordowych - czytamy w komunikacie Polskich Sieci Energetycznych.

PSE dodatkowo zapewniają, że cały Krajowy System Elektroenergetyczny (KSE) działa stabilnie. A operator w momencie, gdy padł rekord, dysponował jeszcze rezerwą mocy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECJDbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Fukushima
7 miesięcy temu
No to szykujcie się na jazdę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić