o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Papież Franciszek pod respiratorem. Miał problem z oddychaniem i walczył o życie

143
Podziel się

Papież Franciszek ujawnił, że "w swoim życiu miał trzy sytuacje COVID". Franciszek nazywa je "samotnościami swojego życia". Chodzi o m.in. chorobę płuc, przez którą "musiał walczyć o każdy oddech".

Papież Franciszek pod respiratorem. Miał problem z oddychaniem i walczył o życie
Na początku grudnia we Włoszech i kilku innych krajach pojawi się nowa książka papieża. (PAP)
bEDhrsSt

Rozmyślania papieża dotyczące koronawirusa pochodzą z książki, która ukaże się już grudniu. Będzie nosić tytuł "Znów zaczynamy marzyć. Droga ku lepszej przyszłości". Franciszek w rozmowie z brytyjskim dziennikarzem Austenem Ivereighem podzielił się kilkoma wspomnieniami.

"Przez miesiące nie wiedziałem, kim jestem, czy umrę, czy przeżyję"

Pierwsza groźna sytuacja dotyczy okresu, kiedy Jorge Bergoglio przebywał w seminarium w Buenos Aires. 21-latek miał wtedy infekcję płuc. Zmagał się z problemami z oddychaniem i był podłączony do respiratora. Dzięki temu teraz lepiej rozumie osoby z Covid-19.

Najpierw wyciągnęli mi półtora litra wody z płuca, a potem walczyłem między życiem a śmiercią. W listopadzie operowano mnie, usuwając górny płat płuca. Wiem z doświadczenia, jak czują się chorzy na koronawirusa walczący o oddech, podłączeni do respiratora - mówił Franciszek.
bEDhrsSv
Zobacz także: Ksiądz Andrzej Kobyliński: Odchodzi do lamusa tradycyjna wersja Kościoła

Papież mówił także sytuacji, która była dla niego "COVIDEM wygnania". Podczas pobytu w Niemczech w 1986 roku chciał uczyć się języka i zbierać materiały naukowe. Chociaż wyjazd był dobrowolny to czuł się tam "jak ryba bez wody".

Pamiętam dzień, w którym Argentyna wygrała mundial. Nie chciałem oglądać meczu i dowiedziałem się o tym, że wygraliśmy, dopiero następnego dnia, czytając gazetę. To była samotność zwycięstwa w pojedynkę, bo nie było nikogo, z kim można było je dzielić. Samotność kogoś, kto tam nie należy, kto czuje się obcy - wspomina.
bEDhrsSB

Trzeci kryzys dotknął papieża w latach 1990-92. Franciszek przebywał wówczas w Kordobie w Hiszpanii. Mało wychodził z domu, ale jak wyznaje taka izolacja "dobrze mu zrobiła". Okres ten był oczyszczeniem, który dał mu większą tolerancję, zdolność do wybaczania, zrozumienie oraz cierpliwość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDhrsSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(143)
Dati
8 miesięcy temu
Oceniając kogoś najpierw spójrzmy na siebie. To stara prawda i nadal aktualna. Każdy odpowie za swoje czyny...mam taką nadzieje, że boskie miłosierdzie jest większe niż nasze pokusy i grzechy i będzie nam wybaczone.
Bogda
10 miesięcy temu
Piszecie komentarze,krytykujace Kościół, a Papież Franciszek wyrażnie potępił aborcję.Osoby zajmujące się tym procederem nazwał płatnym zabójcą.Szkoda,że wcześniej nie wypowiedział się wyraźnie na ten temat.Co na to wszyscy,którzy są za aborcja ,krytykujacy Kościół i trybunał konstytucyjny?Większość przepisów w kodeksie karnym pokrywa się z przykazaniami kościelnymi,nie zabijaj,nie kradnij itp.Prawa te przestrzega się nie tylko w wierze katolickiej.Zeby społeczeństwo mogło funkcjonować musi mieć prawo i zasady,które się przestrzega.
Joanna
10 miesięcy temu
Niech Jezus strzeże Franciszka. Amen
bEDhrsSX
FranekF.
10 miesięcy temu
Tak długo jak żyje Papież Franciszek niektórzy biskupi nie będą mogli spać spokojnie.Ma on za sobą potężny zakon jezuitów na świecie i wiarygodne informacje na bieżąco.Na nic zdadzą się wykrętne tłumaczenia ze strony hierarchów kościelnych w sprawie homoseksualizmu i pedofilii.Prawie cały Lud Boży popiera Ojca Świetego.Dzien Gniewu Pańskiego nadchodzi do oczyszczenia Kościoła Katolickiego.
Gocha
10 miesięcy temu
Oby szybko powrocił do zdrowia- pomodlę się ; choć jestem przeciwna wielu duchownym w ich zlych postępkach.
mania
10 miesięcy temu
Papież to dobru czlowiek i mijamy nadzieje ze oczyści to bagno i spowoduje ze kler bedzie żył skromnie a nie jako królowie
Nir
10 miesięcy temu
Nie wierzę mu.
karsop
10 miesięcy temu
Ludzie leczą papieża czyli Bóg palcem nie kiwnął, więc po co się mi modli skoro bożek go nie słucha
Zmzm
10 miesięcy temu
Tak chce dobra bozia wiec choruje
ciekawska
10 miesięcy temu
no i?
A.N
10 miesięcy temu
Jesteście ślepi ufając Franciszkowi !!!
Adolf
10 miesięcy temu
Antychryst wyzdrowiał, szok. Stary wyzdrowiał a młodzi umierają bo nie mogą się dostać do szpitala z innymi chorobami
zachęta
10 miesięcy temu
Nie róbcie z papieża Boga! To tylko człowiek i przywódca religijny. Szukajcie i poznawajcie prawdziwego Boga bo tylko w Nim jest zbawienie a nie w człowieku
bEDhrsSP
Jack
10 miesięcy temu
Autorko Aldono! Co za bezsensowny i kłamliwy tytuł! Nie można uprawiać takiego dziennikarstwa, żeby się "sprzedać". Artykuł fajny, natomiast tytuł podważa Twoja wiarygodność. Przemyśl.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić