o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Papież Franciszek pod respiratorem. Miał problem z oddychaniem i walczył o życie

143
Podziel się

Papież Franciszek ujawnił, że "w swoim życiu miał trzy sytuacje COVID". Franciszek nazywa je "samotnościami swojego życia". Chodzi o m.in. chorobę płuc, przez którą "musiał walczyć o każdy oddech".

Papież Franciszek pod respiratorem. Miał problem z oddychaniem i walczył o życie
Na początku grudnia we Włoszech i kilku innych krajach pojawi się nowa książka papieża. (PAP)
bDAsdaRN

Rozmyślania papieża dotyczące koronawirusa pochodzą z książki, która ukaże się już grudniu. Będzie nosić tytuł "Znów zaczynamy marzyć. Droga ku lepszej przyszłości". Franciszek w rozmowie z brytyjskim dziennikarzem Austenem Ivereighem podzielił się kilkoma wspomnieniami.

"Przez miesiące nie wiedziałem, kim jestem, czy umrę, czy przeżyję"

Pierwsza groźna sytuacja dotyczy okresu, kiedy Jorge Bergoglio przebywał w seminarium w Buenos Aires. 21-latek miał wtedy infekcję płuc. Zmagał się z problemami z oddychaniem i był podłączony do respiratora. Dzięki temu teraz lepiej rozumie osoby z Covid-19.

Najpierw wyciągnęli mi półtora litra wody z płuca, a potem walczyłem między życiem a śmiercią. W listopadzie operowano mnie, usuwając górny płat płuca. Wiem z doświadczenia, jak czują się chorzy na koronawirusa walczący o oddech, podłączeni do respiratora - mówił Franciszek.
bDAsdaRP
Zobacz także: Ksiądz Andrzej Kobyliński: Odchodzi do lamusa tradycyjna wersja Kościoła

Papież mówił także sytuacji, która była dla niego "COVIDEM wygnania". Podczas pobytu w Niemczech w 1986 roku chciał uczyć się języka i zbierać materiały naukowe. Chociaż wyjazd był dobrowolny to czuł się tam "jak ryba bez wody".

Pamiętam dzień, w którym Argentyna wygrała mundial. Nie chciałem oglądać meczu i dowiedziałem się o tym, że wygraliśmy, dopiero następnego dnia, czytając gazetę. To była samotność zwycięstwa w pojedynkę, bo nie było nikogo, z kim można było je dzielić. Samotność kogoś, kto tam nie należy, kto czuje się obcy - wspomina.
bDAsdaRV

Trzeci kryzys dotknął papieża w latach 1990-92. Franciszek przebywał wówczas w Kordobie w Hiszpanii. Mało wychodził z domu, ale jak wyznaje taka izolacja "dobrze mu zrobiła". Okres ten był oczyszczeniem, który dał mu większą tolerancję, zdolność do wybaczania, zrozumienie oraz cierpliwość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAsdaSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(143)
katolik
2 miesiące temu
Ojciec święty Franciszek oczyści Kościół z przestępców i bezbożników, oby tylko starczyło mu sił i czasu. Modlę się o to.
katolik
2 miesiące temu
obecnie kler żyje jak królowie w palacach uważam że to jest nie przyzwoite Jezus żył i nauczał o skromnosci i ubustwie,pomocy ubogim a nie wyciaganie non stop ręki o ofiary na na bogactwa papież franciszek wreście przypomniał purpuratom do czego są powołani
faraon
2 miesiące temu
Wspanialy czlowiek . Mam nadzieje ze nie zabraknie Mu sil by oczyścić to moralne bagno zwane kościołem katolickim
bDAsdaSr
Lila
2 miesiące temu
Ojcze papieżu Franciszku, jesteś potrzebny.zyj długo w zdrowiu,z całego serca życzę. Boże proszę chroń naszego kochanego papieża.
Tes.
2 miesiące temu
Drogi Ojcze święty.Życzę zdrowia i wytrwałości.Jesteś nam potrzebny.
Najnowsze komentarze (143)
Dati
2 tyg. temu
Oceniając kogoś najpierw spójrzmy na siebie. To stara prawda i nadal aktualna. Każdy odpowie za swoje czyny...mam taką nadzieje, że boskie miłosierdzie jest większe niż nasze pokusy i grzechy i będzie nam wybaczone.
Bogda
2 miesiące temu
Piszecie komentarze,krytykujace Kościół, a Papież Franciszek wyrażnie potępił aborcję.Osoby zajmujące się tym procederem nazwał płatnym zabójcą.Szkoda,że wcześniej nie wypowiedział się wyraźnie na ten temat.Co na to wszyscy,którzy są za aborcja ,krytykujacy Kościół i trybunał konstytucyjny?Większość przepisów w kodeksie karnym pokrywa się z przykazaniami kościelnymi,nie zabijaj,nie kradnij itp.Prawa te przestrzega się nie tylko w wierze katolickiej.Zeby społeczeństwo mogło funkcjonować musi mieć prawo i zasady,które się przestrzega.
Joanna
2 miesiące temu
Niech Jezus strzeże Franciszka. Amen
FranekF.
2 miesiące temu
Tak długo jak żyje Papież Franciszek niektórzy biskupi nie będą mogli spać spokojnie.Ma on za sobą potężny zakon jezuitów na świecie i wiarygodne informacje na bieżąco.Na nic zdadzą się wykrętne tłumaczenia ze strony hierarchów kościelnych w sprawie homoseksualizmu i pedofilii.Prawie cały Lud Boży popiera Ojca Świetego.Dzien Gniewu Pańskiego nadchodzi do oczyszczenia Kościoła Katolickiego.
Gocha
2 miesiące temu
Oby szybko powrocił do zdrowia- pomodlę się ; choć jestem przeciwna wielu duchownym w ich zlych postępkach.
mania
2 miesiące temu
Papież to dobru czlowiek i mijamy nadzieje ze oczyści to bagno i spowoduje ze kler bedzie żył skromnie a nie jako królowie
Nir
2 miesiące temu
Nie wierzę mu.
karsop
2 miesiące temu
Ludzie leczą papieża czyli Bóg palcem nie kiwnął, więc po co się mi modli skoro bożek go nie słucha
bDAsdaSj
Zmzm
2 miesiące temu
Tak chce dobra bozia wiec choruje
ciekawska
2 miesiące temu
no i?
A.N
2 miesiące temu
Jesteście ślepi ufając Franciszkowi !!!
Adolf
2 miesiące temu
Antychryst wyzdrowiał, szok. Stary wyzdrowiał a młodzi umierają bo nie mogą się dostać do szpitala z innymi chorobami
zachęta
2 miesiące temu
Nie róbcie z papieża Boga! To tylko człowiek i przywódca religijny. Szukajcie i poznawajcie prawdziwego Boga bo tylko w Nim jest zbawienie a nie w człowieku
Jack
2 miesiące temu
Autorko Aldono! Co za bezsensowny i kłamliwy tytuł! Nie można uprawiać takiego dziennikarstwa, żeby się "sprzedać". Artykuł fajny, natomiast tytuł podważa Twoja wiarygodność. Przemyśl.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić