aktualizacja 

Pieniądze znikają z konta, a biletu brak. Plaga w Krakowie

204
Podziel się:

Coraz więcej pasażerów krakowskiej komunikacji miejskiej zgłasza problem z zakupem biletów w zamontowanych w tramwajach lub autobusach biletomatach. Firma odpowiedzialna za montaż automatów tłumaczy, że od nałożonej za brak biletu kary... można się odwołać.

Pieniądze znikają z konta, a biletu brak. Plaga w Krakowie
krakowski autobus (Facebook, MPK Kraków)

Problemy z automatami pojawiają się od kilku tygodni. Na początku marca, jedna z pasażerek krakowskiego autobusu opisała w mediach społecznościowych, jak chcąc kupić bilet całodobowy, udało się jej to dopiero za czwartym razem.

W dwóch automatach nie było możliwości płacenia kartą, a trzeci mimo że ściągnął z jej konta pieniądze, nie wydrukował wybranego biletu. Pasażerka dodaje, że "nie chodzi o te 10 złotych, ale o nierzetelność firmy".

O podobnych przypadkach napisała "Gazeta Wyborcza". Pasażerowie tracą pieniądze w automatach, ale nie dostają wydrukowanych biletów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak na kontrolera w autobusie. MPK Wrocław publikuje nagranie z pasażerem
Jechałam tramwajem nr 10. W automacie wybrałam 20-minutowy bilet, zapłaciłam kartą, ale biletu nie dostałam. Myślałam, że coś źle zrobiłam, że może nie przyłożyłam dobrze karty, a ponieważ tramwaj zatrzymał się na moim przystanku, wysiadłam. Dopiero w domu sprawdziłam, że z mojego konta zostało pobrane 4 zł za bilet, którego nie dostałam – opowiada na łamach GW jedna z pasażerek

A inny cytowany w tekście gazety pasażer dodaje, że gdy zgłosił brak wydruku kierującemu pojazdem, ten uderzył z całej siły w maszynę i wtedy dopiero wypadł opłacony bilet.

Marek Gancarczyk, rzecznik krakowskiego MPK przekonuje, że firma podjęła szereg usprawniających działanie automatów działań, takich jak np. wymiana drukarek, a problem obecnie i tak występuje rzadziej niż miało to miejsce wcześniej.

Natomiast Patryk Antkowiak, specjalista ds. reklamacji w firmie Rewizor, która zajmuje się kontrolami biletów w krakowskich autobusach i tramwajach dodaje, że w takich wypadkach kontroler nałoży karę za jazdę bez biletu na pasażera, natomiast ten będzie mógł się potem od niej odwołać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić