19-latek ukradł autobus. Gdy ugrzązł, poszedł po kolejny

23

19-latkowi podejrzanemu o kradzież z włamaniem do autobusu grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu sokólskiego zabrał pojazd z parkingu i pojechał nim na wycieczkę. Kiedy samochód ugrzązł na polu, nastolatek wrócił na parking i próbował ukraść drugi autobus. Kiedy to się nie udało, opryskał wnętrze pianką z gaśnicy.

19-latek ukradł autobus. Gdy ugrzązł, poszedł po kolejny
19-latek ukradł autobus. (Policja)

Policja z miasta Sokółka (woj. podlaskie) otrzymała nietypowe zgłoszenie o kradzieży autobusu. Młody mężczyzna włamał się do autobusu zaparkowanego na jednym z parkingów w mieście i pojechał nim na przejażdżkę. Podróż nie zakończyła się jednak dobrze, a pojazd ugrzązł w polu.

Ukradł autobus i wjechał nim w pole

Kiedy nastolatek zorientował się, że nie wyjedzie z pola, postanowił ukraść drugi autobus. Wrócił do miasta na ten sam parking, z którego zabrał pierwsze auto. Za drugim razem napotkał jednak większe problemy.

Wtedy wrócił na parking, skąd próbował ukraść drugi autobus. Jak twierdził, chciał nim wyciągnąć z pola pierwszy pojazd. Swojego planu jednak nie zrealizował, bo nie uruchomił autobusu. Wtedy wziął do ręki gaśnicę i pianą opryskał jego wnętrze - przekazuje policja z Sokółki.

Wnętrze autobusu zostało kompletnie zniszczone. Pokrzywdzony wstępnie oszacował już starty. Wartość skradzionego auta to blisko 80 tysięcy złotych, natomiast uszkodzenia drugiego pojazdu wyceniono na 6 tysięcy. Pracujący nad sprawą policjanci już kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego.

Nastolatek trafił do policyjnego aresztu. Już następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży oraz zniszczenia. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Przełom w polskim wojsku? "Będziemy centrum zbrojeniowym Europy"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić