aktualizacja 

Afera w MPK. Włos jeży się na głowie, kto woził pasażerów komunikacji

117

Ta zabawa mogła skończyć się bardzo źle. W Tarnowie w miejskim autobusie pasażerów woził po ulicach miasta 19-latek bez uprawnień, nie związany w żaden sposób ze spółką. W trakcie śledztwa okazało się, że pozwolił mu na to pracownik MPK, który stracił pracę i też usłyszał zarzuty.

Afera w MPK. Włos jeży się na głowie, kto woził pasażerów komunikacji
Afera w MPK. Włos jeży się na głowie, kto woził pasażerów komunikacji (MPK)

Cała sytuacja wydarzyła się w maju w Tarnowie. Pasażerowie komunikacji miejskiej, a także kierowcy, na co dzień rozwożący pasażerów korzystających z autobusów, zauważyli i poinformowali dyspozytora, że za kierownicą jednego z miejskich autobusów siedzi młody chłopak, który najprawdopodobniej nie jest zatrudniony jako kierowca.

Okazało się, że kamery zainstalowane w autobusach zapisały niecodzienną sytuację. Na jednej z linii starszy kierowca udostępniał kierownicę autobusu młodemu człowiekowi, który w uniformie kierowcy-przedsiębiorcy rozwoził na krótkich odcinkach pasażerów. Nie był on zatrudniony jako kierowca autobusu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przypadki napaści seksualnej w "taksówkach na aplikację". Ofiar jest coraz więcej. "Skandal!"
Kolejne weryfikacje wskazały, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania autobusami. O incydencie została powiadomiona prokuratura, a także tarnowska policja - podkreślają mundurowi na swojej stronie internetowej.

Zostały wszczęte dwa postępowania, jedno z naruszenia zapisu artykułu 179 kodeksu karnego wobec zawodowego kierowcy, drugie z artykułu 94 kodeksu wykroczeń wobec 19-latka. Młody kierowca wszak posiadał prawo jazdy, ale jedynie kategorii B, czyli do kierowania pojazdami osobowymi.

Afera w MPK. Co grozi mężczyznom?

Zawodowy kierowca, stracił pracę i będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem karnym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 5000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym lub Postpenitencjarny.

19-latek natomiast odpowie przed sądem wykroczeniowym, grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nie niższej niż 1500 złotych oraz utrata prawa jazdy. Górna granica grzywny może sięgnąć nawet 30 tysięcy złotych.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić