Pirat drogowy na S7 srogo ukarany. Przekroczył limit o 91 km/h

Kolejny pirat drogowy w rękach policji. Mundurowi z ostródzkiej drogówki zatrzymali kierowcę, który pędził drogą S7, na wysokości Wólki Majdańskiej, z zawrotną prędkością 211 km/h. Oznacza to, że przekroczył dozwolony limit o 91 km/h. Wiemy, jak go ukarano.

Szok! Na liczniku 211 km/hSzok! Na liczniku miał aż 211 km/h
Źródło zdjęć: © Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie
Agnieszka Potoczny-Łagowska

O sprawie poinformowała za pomocą swojego konta na Facebooku Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie. Funkcjonariusze przekazali, że do zatrzymania pirata drogowego doszło w piątek, 1 maja bieżącego roku około godz. 20 na drodze ekspresowej S7 (odcinek prowadzący między Gdynią-Chylonią a Rabką-Zdrojem, leżący w ciągu tras europejskich E28 i E77 - przyp.). Kierowcę łamiącego przepisy drogowe schwytano na wysokości Wólki Majdańskiej (woj. warmińsko - mazurskie).

Pirat drogowy na S7 srogo ukarany. Przekroczył limit o 91 km/h.

Jak podali policjanci, mężczyzna miał na liczniku aż 211 km/h przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości 120 km/h. To nie koniec jego przewinień. Okazuje się, że wykroczenie drogowe popełnił w warunkach tzw. recydywy. W związku z tym kierowcę ukarano srogim mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł. Dostał również 15 punktów karnych.

Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych - napisali funkcjonariusze na Facebooku.

Mundurowi przypomnieli, że pośpiech na drodze "nie jest warty ryzyka utraty zdrowia lub życia". Zaapelowali o rozwagę szczególnie teraz, podczas kończącej się majówki 2026.

Weekend majowy, słoneczna pogoda, wypoczynek, ale i czas wzmożonego ruchu na drogach. Wielu kierowców rusza w trasę, dlatego apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów - dodali policjanci w mediach społecznościowych.
Wybrane dla Ciebie