oprac. Adam Hrynkiewicz| 
aktualizacja 

Plakat posłów PiS na fasadzie ich biura poselskiego został oblany farbą

22

Plakat posłów PiS znajdujący się przy wejściu do ich biura poselskiego w Warszawie przy ulicy Puławskiej został oblany farbą. To już kolejny akt wandalizmu skierowany w przedstawicieli partii rządzącej. Wcześniej podobne wydarzenia miały miejsce także w innych rejonach kraju. Policja poszukuje sprawców.

Policja poszukuje sprawców aktu wandalizmu
Policja poszukuje sprawców aktu wandalizmu (WP.PL)

Do aktu wandalizmu doszło w nocy z piątku na sobotę, prawdopodobnie między godziną 22 a 10 rano. Niemożliwe jest ustalenie dokładnej godziny, ponieważ w pobliżu miejsca zdarzenia nie ma żadnych kamer, które umożliwiłyby uściślenie tych informacji. Jedynym świadkiem jest pracownik pobliskiego lokalu, który nie widział nic podejrzanego do g. 22, kiedy zamykał swój lokal. Rano, kiedy przyszedł do pracy, plakat był już oblany farbą - relacjonuje TVN Warszawa.

Biuro poselskie należy do trójki posłów Prawa i Sprawiedliwości: Andrzeja Melaka, Ewy Tomaszewskiej i Jarosława Krajewskiego. Farbą oblano duże zdjęcie na fasadzie wejścia, przedstawiające wskazanych polityków.

Do podobnego incydentu doszło także w Szczecienie, gdzie nieznany sprawca wymalował sprayem drzwi do szczecińskiej siedziby PiS. Zdarzenie zarejestrowała kamera umieszczona przy wejściu do budynku. Film umieścił na Twitterze poseł PiS Leszek Dobrzyński.

Jak móił w rozmowie z PAP, dopóki w przestrzeni publicznej będzie polityczne przyzwolenie ze strony liderów opozycji na takie rzeczy; na lżenie dziennikarek, na lżenie polityków to takie rzeczy będą się działy. W końcu rzeczywiście może dojść do jakiejś tragedii, bo ktoś bardziej rozemocjonowany czy niezrównoważony, czy mniej odporny na tą propagandę, na mówienie o dyktaturze, o reżimie i faszyzmie itd. zamiast sięgnąć po spray, czy jajka zrobi to, co stało się swego czasu w Łodzi. Poleje się faktycznie krew i będą ofiary. Wtedy rozumiem, że przedstawiciele opozycji tak, jak do tej pory, że to właśnie jest wina PiS - dodał Dobrzyński

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić