Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|
aktualizacja

Plakat posłów PiS na fasadzie ich biura poselskiego został oblany farbą

21
Podziel się:

Plakat posłów PiS znajdujący się przy wejściu do ich biura poselskiego w Warszawie przy ulicy Puławskiej został oblany farbą. To już kolejny akt wandalizmu skierowany w przedstawicieli partii rządzącej. Wcześniej podobne wydarzenia miały miejsce także w innych rejonach kraju. Policja poszukuje sprawców.

Policja poszukuje sprawców aktu wandalizmu
Policja poszukuje sprawców aktu wandalizmu (WP.PL)

Do aktu wandalizmu doszło w nocy z piątku na sobotę, prawdopodobnie między godziną 22 a 10 rano. Niemożliwe jest ustalenie dokładnej godziny, ponieważ w pobliżu miejsca zdarzenia nie ma żadnych kamer, które umożliwiłyby uściślenie tych informacji. Jedynym świadkiem jest pracownik pobliskiego lokalu, który nie widział nic podejrzanego do g. 22, kiedy zamykał swój lokal. Rano, kiedy przyszedł do pracy, plakat był już oblany farbą - relacjonuje TVN Warszawa.

Biuro poselskie należy do trójki posłów Prawa i Sprawiedliwości: Andrzeja Melaka, Ewy Tomaszewskiej i Jarosława Krajewskiego. Farbą oblano duże zdjęcie na fasadzie wejścia, przedstawiające wskazanych polityków.

Do podobnego incydentu doszło także w Szczecienie, gdzie nieznany sprawca wymalował sprayem drzwi do szczecińskiej siedziby PiS. Zdarzenie zarejestrowała kamera umieszczona przy wejściu do budynku. Film umieścił na Twitterze poseł PiS Leszek Dobrzyński.

Jak móił w rozmowie z PAP, dopóki w przestrzeni publicznej będzie polityczne przyzwolenie ze strony liderów opozycji na takie rzeczy; na lżenie dziennikarek, na lżenie polityków to takie rzeczy będą się działy. W końcu rzeczywiście może dojść do jakiejś tragedii, bo ktoś bardziej rozemocjonowany czy niezrównoważony, czy mniej odporny na tą propagandę, na mówienie o dyktaturze, o reżimie i faszyzmie itd. zamiast sięgnąć po spray, czy jajka zrobi to, co stało się swego czasu w Łodzi. Poleje się faktycznie krew i będą ofiary. Wtedy rozumiem, że przedstawiciele opozycji tak, jak do tej pory, że to właśnie jest wina PiS - dodał Dobrzyński

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(21)
Prawo
5 lata temu
Ja bym raczej proponował akcję zgoła odwrotną: dokładne dokumentowanie wszystkich wybryków tej władzy, aby żadnemu z tych kryminalistów łamiących akt podstawowy nie uszło to płazem i żeby wszyscy ci ludzie zostali z tego dokładnie rozliczeni.
Ratatuj
5 lata temu
"dopóki w przestrzeni publicznej będzie polityczne przyzwolenie ze strony liderów opozycji na takie rzeczy; na lżenie dziennikarek, na lżenie polityków to takie rzeczy będą się działy" hahahaha... a co ma tu przyzwolenie liderow opozycji do rzeczy...? PiSu nie lubie, bo to banda bezmyslnych marionetek.. albo i gorzej. I przyzwolenie innej bandy nie jest mi tutaj do niczego nie potrzebne...
Złośnik
5 lata temu
Przepraszam bardzo, ale gdzie tu atak na polityków? przecież to plakat ucierpiał zmianę kolorystyczną I WIZERUNKOWĄ
Sa
5 lata temu
Zwykle chamstwo !
jahwe
5 lata temu
KC PIS z towarzyszem Jarosławem na czele, sami doprowadzili do takiego stanu rzeczy
fendere
5 lata temu
to jak to jest? nie wszyscy w Polsce popieraja pis? caly czas slysze ze co tylko to ... wola suwerena, narod wybral. oj cos nie tak :(
HGW
5 lata temu
Kiedyś palono papierosy o nazwie "Komitety" i "Komisariaty"
cvccc
5 lata temu
Opozycjy nie ma argumentow wiec probuje prymitywnie na sile.
kitel
5 lata temu
powstaje nowa partyzantka ,
Alojz Wiertar...
5 lata temu
To nie akt wandalizmu, tylko głos narodu...
nn
5 lata temu
Samospalenie, farba ciekawe czego się jeszcze doczekają Historia zatacza koło
wert
5 lata temu
Jaki kolor farby??? Powinien być brązowy pod kolor tego co ci panowie robią
cc
5 lata temu
to jest zorganizowana akcja
Arew
5 lata temu
Prawidłowo, ktoś mógłby zwymiotować patrząc na to !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić