Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Płatne szczepienia na COVID? Niedzielski: Warto zaszczepić się teraz

128
Podziel się:

Resort zdrowia ma podjąć decyzję odnośnie tego, jak będą wyglądać szczepienia na COVID-19 od września - poinformował minister Adam Niedzielski. Jak powiedział, dotychczas ustalono, że szczepienia są bezpłatne. Odniósł się też do możliwej czwartej fali COVID-19 w Polsce.

Płatne szczepienia na COVID? Niedzielski: Warto zaszczepić się teraz
Minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP)

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na antenie "Radia Wrocław" o możliwych zmianach w kampanii szczepionkowej. Jak powiedział, do tego czasu resort ustalił, że system szczepień będzie działał w ten sposób jak do tej pory, czyli jest i darmowy preparat i darmowa usługa szczepienia, ale od września możliwe są zmiany.

Zdaniem Niedzielskiego, "najlepiej zaszczepić się teraz". Jako przykład podał szczepienia na grypę, za które osoby w wieku produkcyjnym płacą. Takie opcje są rozważane i w przypadku podania preparatów na COVID-19. Minister uspokaja jednak, że szczepienia na pewno będą darmowe do końca września.

Niedzielski: Widać, jaką rolę mają szczepienia

Na konferencji prasowej we Wrocławiu dziennikarze zapytali przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia m.in. o liczbę osób zakażonych po pełnym zaszczepieniu. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz powiedział, że jest to ok. 0,6 proc. osób. Minister zdrowia dodał, że w krajach, w których rozwija się czwarta fala pandemii, widać, jaką rolę mają szczepienia.

Istotą szczepienia i jego największą wartością jest to, że ono chroni przed ciężkim przebiegiem i zgonem. Jeżeli mamy wysoki poziom zaszczepienia, to być może zanotujemy kilka tysięcy zakażeń, mówię tutaj o czarnym scenariuszu, ale ona nie będzie wtedy stanowiła zagrożenia dla systemu szpitalnego, ale przede wszystkim realnego zagrożenia dla zdrowia publicznego – powiedział Niedzielski.

Minister odniósł się też do możliwej czwartej fali COVID-19 w Polsce. Jak powiedział, jest ona w naszym kraju "absolutnie nieunikniona". - Na pewno będziemy mieli do czynienia ze wzrostem zakażeń. W ostatnich tygodniach było to przesilenie, kiedy ten trend spadkowy zmienił się na stabilizację zakażeń, a teraz mamy wzrosty. To znaczy, że te zakażenia przyspieszają - powiedział.

Polska jest przygotowana na czwartą falę

Niedzielski uspokaja jednak, że Polska jest w całości przygotowana na możliwą czwartą falę. Jak powiedział, resort zdrowia przygotowuje plany rozwijania infrastruktury, jeżeli dojdzie do zwiększenia liczby zakażeń. - Każde województwo ma taki plan już opracowany, gdzie jest wskazana minimalna infrastruktura i w przypadku przyspieszenia zakażeń będziemy ją rozwijali o kolejne miejsca - powiedział.

W czwartek resort zdrowia poinformował o 126 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 9 chorych na Covid-19. W dwóch województwach nie zarejestrowano w ostatnich 24 godzinach żadnego nowego zakażenia ani żadnego zgonu z powodu Covid-19.

Ponad 300 chorych na COVID w szpitalach

Czwartkowe dane MZ mówią, że w szpitalach przebywa 329 chorych z Covid-19, w tym 54 pod respiratorami. Oznacza to, że hospitalizowanych jest najmniej od niemal początku pandemii koronawirusa. Na pacjentów z Covid-19 czeka 6218 łóżek i 616 respiratorów.

Zobacz także: Kiedy ostatnia narada z premierem? Zaskakująca odpowiedź członka Rady Medycznej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(128)
CBJ
11 miesięcy temu
ale jak to leciało? "szczepienia" będą DOBROWOLNE, BEZPŁATNE, BEZPIECZNE? Ostatnia prosta 6stóp pod ziemię, sportowcy już coś o tym wiedza....
CBJ
11 miesięcy temu
obiecywał, że będą BEZPŁATNE, DOBROWOLNE,BEZPIECZNE ???? :) OSTATNIA PROSTA 6STÓP POD ZIEMIĘ, SPORTOWCY JUŻ COŚ O TYM WIEDZĄ...
***** ***
11 miesięcy temu
Wolę umrzeć niż wziąć cokolwiek od pisu - a płacić za preparaty kupione za moje podatki to paserstwo!
gocha
11 miesięcy temu
Mają kase na propagandę z naszych podatków po 500, od nowego roku po 12 tyś. Dokąd nie zaczną myśleć logicznie, że w tym kraju są też ludzie którzy nie mają dzieci bo zwyczajnie ich nie chcą albo nie mogą mieć ze względow zdrowotnych,nie dadzą każdej osobie zaszczepionej po 3000-4000 zł,w ten sposób zrobią dużo więcej dobrego jak rozdawnictwo po 500+ dla patologii która robi dzieci tylko po to by mieć kase, póżniej oddają do okien życia albo słyszy sie o zabójstwie, znęcaniu albo o tym że matka, ojciec pijany a dziecko samo po ulicy lata albo się topi w jeziorze.
gocha
11 miesięcy temu
Tym bardziej się nie zaszczepię jeżeli szczepionka będzie odpłatna.Mało tego napisze wprost że to w interesie Niedzielskiego jest zrobić wszystko by wyeliminować jak największa ilości osób niezaszczepionych. Tylko w sumie nie wiem po co, bo w przeciągu 2 tygodni w moim zakładzie pracy zachorowało 8 osób w sumie mają obiawy typowe dla grypy lub anginy (pytanie czy lekarze nie mają juz obsesji i po za covid nie znaja innych chorób)i co najdziewniejsze wszystkie te osoby były szczepione dwoma dawkami, na zakładzie pracuje w sumie 45 osób z czego 20 nie jest szczepione i żadna z tych osób nie przeszła Covida.
obywatel
11 miesięcy temu
Niedzielski jest przykry jak rzadki stolec. Taka jest prawda o tym typie i jego nieudolnej propagandzie.
antyczipowiec
11 miesięcy temu
żyć w takim kraju to już wole umrzeć na covid
AntyTeza
11 miesięcy temu
Niemiecka kasa na szczepionki sie skonczy i trzeba bedzie oplacac z podatkow, a te ida na 500+
pis won
11 miesięcy temu
poki nie wyjdziemy na ulice beda wymyslac fale !! obalic i covid zniknie
Obywatel
11 miesięcy temu
Panie Niedzielki z chęcią oddam panu swoją dawkę. Na zdrowie
broda
11 miesięcy temu
od 1 września wprowadzić opłaty 100 zł za szczepionkie ,anty szczepionkowscy to chytszy ludzie z oszczędności sie zaszczepio a jak nie nie leczyć chba że zapłaco za leczenie
Toja
11 miesięcy temu
Fałszywa Pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy. Nasze dane sugerują, że COVID-19 odznacza się śmiertelnością, która mieści się w granicach sezonowej grypy. Prof. dr med. John Ioannidis, epidemiolog i biostatystyk, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata: … wirus wpływa w znacznie wyolbrzymiony sposób na nasze życie. To jest zupełnie nieproporcjonalne do rzeczywistego zagrożenia, które pochodzi od koronawirusa. Astronomiczne, gospodarcze szkody, które teraz powstają, nie są adekwatne do zagrożenia tym wirusem. Jestem przekonany, że umieralność z powodu koronawirusa nie będzie widoczna w umieralności rocznej nawet w postaci piku (wzrost zgonów odbiegający od średniej). … każdy, kto umarł na tzw. koronawirusa, miał choroby współistniejące. … koronawirus tylko na zasadzie wyjątku jest śmiertelny, a w większości wypadków jest w znacznej mierze nieszkodliwą infekcją wirusową. Prof. dr med. Klaus Püschel, ekspert w dziedzinie medycyny sądowej, dyrektor Instytutu Medycyny Sądowej kliniki uniwersyteckiej w Hamburgu : Na pytanie, czy widzi jakieś różnice w ciałach zmarłych, w których stwierdzono obecność koronawirusa w porównaniu do innych chorób zakaźnych, odpowiada: Nie. Obraz jest podobny do innych infekcji wirusowych dróg oddechowych i płuc. Myślę, że z czasem ustalimy coś specyficznie związanego z COVID-19, ale zasadniczo przebieg i obraz organów wewnętrznych jest taki sam. Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju. Chociaż niektóre rejony świata mają większe problemy niż inne, nie wynika to jednak z większej śmiertelności koronawirusa jako takiego, ale z dodatkowych czynników, „podłoża”, na które natrafia wirus, jak np. duża ilość zakażeń szpitalnych, zły stan służby zdrowia, panika, struktura wiekowa społeczeństwa, stan zdrowia populacji itp. Myślę, że stanie się to jasne po lekturze tej książki. Zdaję sobie sprawę, że teza o braku pandemii może brzmieć dla niektórych zupełnie niewiarygodnie i rodzić dysonans poznawczy, ale każdy z Czytelników powinien zadać sobie pytanie, czy wierzy niezależnym i odważnym naukowcom, pomiędzy którymi są również światowej klasy specjaliści, i przedstawianym przez nich danym naukowym, czy rządowi, politykom i ich anonimowym „ekspertom”. Ze Wstępu dr. Mariusza Błochowiaka
Szkodnicy
11 miesięcy temu
Precz z politykami !!!!
Analizuję
11 miesięcy temu
Zastanawiam się i analizuję, dlaczego rządy państw w Europie tak usilnie propagują wręcz zmuszają obywateli do szczepienia.Przyjdzie czas, że to wszystko wyjdzie, a ludzie dowiedzą się jaka jest prawda.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić