Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Pławił się w luksusie. FBI dopadło go w Dubaju. "Arogancja"

28

Pojawiły się kolejne szczegóły na temat 38-letniego Raymonda Abbasa. Zanim influencer został aresztowany pod licznymi zarzutami, wiódł życie jak z bajki. Posiadał między innymi kilkanaście luksusowych samochodów, których łączną wartość oszacowano na prawie 7 milionów dolarów.

Pławił się w luksusie. FBI dopadło go w Dubaju. "Arogancja"
W chwili zatrzymania Raymond Abbas był obserwowany na Instagramie przez 2,4 milionów użytkowników (Instagram.com)

Raymond Abbas został aresztowany przez FBI. 38-latek miał dopuścić się oszustw na terenie Europy, Nigerii oraz Ameryki. Swoją przestępczą "karierę" zaczynał jako sprzedawca używanej odzieży, aby pod koniec przedstawiać się jako dubajski deweloper i miliarder.

Raymond Abbas żył jak król. Ujawniono, jak nigeryjski influencer spędzał czas

Jak podaje BBC, FBI po aresztowaniu 38-latka zabezpieczyło 40 milionów dolarów (158 milionów 756 tysięcy złotych) w gotówce. Z ustaleń agentów wynika, że nigeryjski influencer posiadał również 13 luksusowych aut, 21 komputerów i 47 smartfonów.

38-latek chętnie dzielił się zdjęciami z internautami. Fotografował się na tle luksusowych aut, nosił ubrania z wyeksponowanymi logami projektantów oraz drogie gadżety. Regularnie odwiedzał ekskluzywne hotele, utrzymując przed fanami, że zarabia pieniądze jako deweloper nieruchomości.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zamiłowanie do chwalenia się luksusowymi dobrami ostatecznie zgubiło Abbasa. Glen Donath, waszyngtoński prokurator, potwierdził, że ostentacyjne bogactwo przyczyniło się do aresztowania 38-latka. Zamiast starać się zachować anonimowość i nie zwracać uwagi śledczych, influencer regularnie korzystał z mediów społecznościowych i chwalił się zdobyczami.

Jest to pewna arogancja, (...) żyją na wietrze i nieostrożnie korzystają z mediów społecznościowych – wyjaśnia Glen Donath w wywiadzie dla BBC.

Raymond Abbas został ekstradowany do Stanów Zjednoczonych. Influencer stanie przed Sądem w Chicago, gdzie usłyszy zarzuty popełniania przestępstw w sieci oraz prania setek tysięcy dolarów, o które wzbogacił się w trakcie nielegalnej działalności.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Zobacz też: Z młotem po obraz van Gogha
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić