o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Iran. "Atak terrorystyczny" na ośrodek jądrowy w Natanz

4
Podziel się

11 kwietnia doszło do awarii w irańskim ośrodku nuklearnym Natanz. Władze mówią wprost o "ataku terrorystycznym" i oskarżają o niego Izrael. Media wskazują też na Mossad.

Iran. "Atak terrorystyczny" na ośrodek jądrowy w Natanz
Do awarii doszło 11 kwietnia. (PAP)
bEDJIDsR

W ośrodku w Natanz doszło do poważnej awarii, która miała uszkodzić część wirówek do wzbogacania uranu. Jak przekazują przedstawiciele ośrodka, nie doszło do żadnych poważnych strat, nikomu też nic się nie stało.

Iran oskarża Izarel o cyberatak

Behrouz Kamalvandi, rzecznik ośrodka nuklearnego przyznał, że ekspertom nie udało się ustalić przyczyny awarii. Jednocześnie potwierdził, że zdarzenie nie przyniosło żadnych negatywnych konsekwencji.

bEDJIDsT

Nadal nie znamy przyczyny tej przerwy w dostawie prądu, musimy się temu dokładniej przyjrzeć. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku, nie ma też szkód – podkreślił Behrouz Kamalvandi.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński po szczepieniu na COVID. Ujawniono, jak zareagował organizm prezesa PiS

Atak to rzekomo klasyczny przykład cyberataku. Hakerzy zawirusowali komputery, dzięki czemu udało im się rozregulować funkcjonowanie sieci elektrycznej w Natanz. Iran wprost oskarża o to Izrael. Wypowiedział się już m.in. wiceprezydent Iranu Ali Akbar Salehi.

bEDJIDsZ
Problemy z dostawą energii elektrycznej, które miały miejsce w niedzielę w zakładach wzbogacania uranu w Natanz, zostały spowodowana przez akt terroryzmu. Potępiamy ten haniebny czyn i przypominamy społeczności międzynarodowej i Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej o potrzebie zwalczania takich przejawów terroryzmu jądrowego. Zastrzegamy sobie także prawo odwetu wobec sprawców – powiedział wczoraj wiceprezydent Iranu Ali Akbar Salehi.

Swoje zarzuty postawił także minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif. On także wskazał Izrael za bezpośredniego zleceniodawcę ataku. Jak na razie strona Izraelska nie wypowiada się w tej sprawie.

bEDJIDta
Syjoniści chcą się zemścić ze względu na nasze postępy na drodze do zniesienia sankcji. Publicznie mówili, że na to nie pozwolą. Ale my zrewanżujemy się syjonistom – powiedział Zarif.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDJIDtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
***** ***
5 miesięcy temu
Iranczycy jestesmy z Wami !!!
Kerel
5 miesięcy temu
Judki kopią dołki i znów w nie wpadną...
hitech
5 miesięcy temu
Polska z Iranem !
bEDJIDtv
Pacjent
5 miesięcy temu
Ufojudki sami szukają klina do tyłka w końcu znajdą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić