Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Podkarpacie. Ksiądz na porodówce. Doprowadzał młode matki do szału

611
Podziel się:

Najbliżsi nie mogą ich odwiedzić po porodzie. Kapelani natomiast zupełnie swobodnie wchodzą do sal. - Mam nadzieję, że księża przestaną chodzić po salach - grzmi pani Paulina w rozmowie z kobieta.wp.pl.

Podkarpacie. Ksiądz na porodówce. Doprowadzał młode matki do szału
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Pacjentki totalnie nie mogą pogodzić się z tym, że wstrzymano odwiedziny najbliższych, natomiast kapelan może zaglądać do każdej sali.

Urodziłam tydzień temu. Ksiądz przyszedł do mnie dwa razy - bez pukania, zaczynając jakąś bezsensowną rozmowę, w czasie gdy karmiłam. Mąż nie mógł odwiedzić mnie nawet na pięć minut, dziecko pokazywałam mu, stojąc w oknie, a ksiądz chodził od sali do sali bez żadnego problemu - mówi jedna z pacjentek w rozmowie z kobieta.wp.pl.

Podobną historię przytoczyła Paulina Kowalska. - Jaka ja byłam wściekła. Po porodzie karmiłam piersią, a tu wchodzi ksiądz i się gapi. W szpitalu spędziłam tydzień i co dwa dni miałam wizytację. A oczywiście mąż nie mógł odwiedzić mnie i syna. Mam nadzieję, że księża przestaną chodzić po salach. Niech sobie siedzą w jednym miejscu, a jeśli ktoś będzie potrzebował, to do nich pójdzie - podkreśla.

Reżim sanitarny miał za nic

Wizyty księdza na oddziale położniczym szpitala powiatowego na Podkarpaciu źle wspomina Ada Polak. W rozmowie z kobieta.wp.pl wyznaje, że duchowny za każdym razem wchodził do sali bez pukania. Krępował ją swoją obecnością dwa razy dziennie.

Poza tym nie zakładał maseczki. Podkreślał, że jest zaszczepiony. Pani Ada była jednak tak słaba po cesarskim cięciu, że nie miała siły protestować.

Dla mnie jako agnostyczki przeciwnej instytucji Kościoła sprawa jest skandaliczna. Ksiądz wpychający się na salę oddziału położniczego, bez pukania i zapowiedzi, zszokował mnie i oburzył. Czułam się niekomfortowo z biustem na wierzchu, gdy próbowałam nakarmić córeczkę. Pomiędzy nogami miałam wkładkę wielkości materaca, hamującą odchody poporodowe. Krew, mleko, pot, łzy i nagle obcy chłop - opisuje.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(611)
rila1925
3 dni temu
Ale to koścół wymusił na rządzących ustanowienie takiego prawa.
Ula
2 miesiące temu
Ale to nie Kościół wymyślił to, że w prawach pacjenta jest prawo do opieki duchownego jego wyznania. Nie tylko więc ksiądz katolicki, gdyby w szpitalu leżał muzułmanin to miałby święte prawo do odwiedzin przez imama, Żyd do wizyty rabina, prawosławny popa a protestant pastora. W takim rozumieniu osoby duchowne są przecież traktowane jako personel szpitala. Jak ktoś ma z tym problem to trochę to dziwne, ale czepianie się,że to wina Kościoła to już zupełny absurd. A to że księża są częściej spotykani wynika tylko z statystyki,bo więcej pacjentów w Polsce korzysta z posługi księdza niż rabina. Ale opieka duchownego w szpitalu jest normą - w krajach muzułmańskich są kapelani imamowie, a tam,gdzie jest wielu Żydów kapelani rabini. I również chodzą po salach i oferują rozmowę czy modlitwę.
adamo_1
3 miesiące temu
I nie było odważnej aby w zboka rzucić butelką, szklanką lub czymś śmierdzącym? Ksiądz nie jest pracownikiem medycznym i nie ma prawa wchodzić do sal chorych bez ich zgody! Nie wspomnę, że nie ma prawa przebywać na sali, gdy choć jedna osoba sobie tego nie życzy!
J55
8 miesięcy temu
JESTEM WIERZACYM W BOGA CZŁOWIEKIEM ,I POPIERAM WPISY TYCH PAN W 100%
Erlo
8 miesięcy temu
No straszne. Trzeba było powiedzieć asertywnie: boję się zarazić.
Hans Grubber
8 miesięcy temu
Riznica nmiedzy Bogiem a Polakiem? - Bóg jest nieograniczenie miłosierny, a Polak niemiłosiernie ograniczony.
sliko
8 miesięcy temu
"Medycyna pastoralna - Podręcznik dla kleru katolickiego" z 1910 r., posiadającego zresztą imprimatur, więc przez władze kościelne zatwierdzonego opisuje jak powinien wyglądać chrzest wewnątrzmaciczny: "Kościół bowiem wymaga, skoro tylko część dziecka może być dosięgniętą, dokonania chrztu, jeżeli już nie >per ablutionemper aspersionem<. Za pomocą strzykawki możemy zawsze przez mały otwór, sztucznie zrobiony w błonach płodowych, polać wodą część ciała dziecka. Przy tej sposobności zaleca się wprowadzenie strzykawki przy pomocy palca, ażeby się tym sposobem przekonać, czy doprowadzona woda rzeczywiście w bezpośrednią styczność przychodzi z odnośną częścią ciała dziecięcego. Chrzest wśródmaciczny albo też dla krótkości maciczny, dokonany z zamoczonym w wodzie palcem, jest w każdym razie natury bardzo problematycnej, gdyż na palcu się znajdująca woda przy wprowadzeniu palca do części miękkich narządów porodowych zwykle z niego bywa startą, a przynajmniej znacznie zmięszaną śluzem lub innemi nieczystemi domieszkami..." Może ksiądz sprawdzał, czy jakiegoś dziecka nie trzeba ochrzcić w środku?
Katolik.
8 miesięcy temu
A widział ktoś, jak Matka Boska karmiła piersią Jezusa? Nawet ksiądz nie widział, to dlaczego się pcha , tam gdzie jego nie potrzebują, jasnowidz czy co?
zyta
8 miesięcy temu
Chyba rozwarcia nie sprawdzał choć czy ktoś lepiej się na tym zna .
LOIUYT
8 miesięcy temu
Ksiądz w szpitalu to dodatkowe obciązenie funduszy szpitalnych ONI BIORĄ PENSJĘ I DLATEGO SIEDZĄ W SZPITALACH
emeryt
8 miesięcy temu
Po diabła w szpitalu ksiądz łażący po salach? Komu i do czego potrzebny???
endloch
8 miesięcy temu
Niech siedzą gdzie ich miejsce.Tych kapelanów się namnożyło i nie wiedzą już co mają robić. Kasę obciąć i wszystko wróci do normy. Nawet przestaną być zarozumiali.
lena
8 miesięcy temu
Powinni żebrać pod kościołem z kapeluszem , a nie wcinać się tam, gdzie ich nie proszą.Gdzie kościół tam bieda.
lio
8 miesięcy temu
Jak chodzą to roznoszą wirusa, jakby siedzieli w kościołach to by było że się boją wirusa a przecież Bóg ich chroni. Jak się chce komuś przywalić to się powód znajdzie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić