Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Dramat w Biedronce w Słupsku. Zawiniły dzieci

327
Podziel się:

Znaleziono najbardziej prawdopodobnych winowajców głośnego pożaru słupskiej (woj. pomorskie) Biedronki. W wyniku śledztwa wyszło na jaw, że za wszystkim ma stać para dzieci. Chłopcy mają po 11 i 12 lat. Jakie konsekwencje grożą im i rodzicom?

Dramat w Biedronce w Słupsku. Zawiniły dzieci
Kto podpalił Biedronkę w Słupsku? Winowajcy nie skończyli nawet 13 lat (kadr z TVN24)

Do pożaru Biedronki przy ulicy Wolności w Słupsku doszło w lipcu tego roku. W toku śledztwa miało miejsce m.in. zabezpieczenie sklepowego monitoringu czy przesłuchanie świadków zdarzenia.

Pożar Biedronki w Słupsku. Sklep podpaliło dwoje dzieci?

Zgromadzone przez policję i prokuraturę dowody skierowały uwagę na parę chłopców w wieku 11 i 12 lat. Biegły wskazał, że do pożaru doszło w konsekwencji podpalenia przy użyciu zapałki lub zapalniczki izolacji termicznej ze styropianu. Dzieci mogły także "wesprzeć się" materiałami papierniczymi czy kartką papieru.

Jak jednak podkreśla prokurator Magdalena Gadoś, zdaniem biegłego nie można wykluczyć również zaprószenia ognia. Jednak na podstawie oględzin miejsca zdarzenia, obserwacji przebiegu pożaru czy analizy zgromadzonych materiałów taką ewentualność należy uznać za mało prawdopodobną.

Analiza zapisu monitoringu oraz przesłuchania świadków wskazują, że pożar mogli wywołać dwaj chłopcy w wieku 11 i 12 lat. Mamy opinię biegłego, który stwierdził, że wysoce prawdopodobne jest, że bezpośrednią przyczyną powstania pożaru było podpalenie przy użyciu zapałki lub zapalniczki izolacji termicznej ze styropianu po stronie lewej budynku sklepu – wytłumaczyła prokurator Magdalena Gadoś w rozmowie z portalem Radio Gdańsk.

Wysokość strat, do jakich doszło w wyniku pożaru, oszacowano na 12 milionów złotych. Prokuratura skierowała do sądu wniosek w sprawie domniemanych sprawców podpalenia. Jeśli uda się wykazać, że to właśnie chłopcy ponoszą winę za zdarzenie, z odpowiedzialnością prawną będą musieli liczyć się również ich rodzice.

Zobacz także: Zobacz też: AgroUnia chce do polityki. Trzy główne postulaty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(327)
emanuel
2 miesiące temu
W Niemczech rośnie liczba chorych na COVID-19. W szpitalach zajętych jest coraz więcej łóżek, a politycy w Berlinie oraz lekarze wzywają do ponownego wprowadzenia części obostrzeń. Chodzi przede wszystkim o powrót obowiązkowych maseczek.
lol
2 miesiące temu
no to p 6 mln... gratulacje
olo
2 miesiące temu
Co rodzice mogą za dzieci jeśli się wymknęły spod kontroli? Rodziców nie stać na 12 milionów. Jeśli obarczy się rodziców to znaczy, że Państwo jest bandyckie a żądzą żydomasoni.I co , dzieci pójdą do domu dziecka a rodzice do więzienia i co??? Bandyci w TV już obarczają rodziców. czy państwo jest bandyckie wi wsadzi dzieci do domu dziecka a rodziców do więzienia?
hydrant6666
2 miesiące temu
biedronce udowodniono przekrety oszustwa i naciaganie ,wysokosc nalozonych kar pienieznych mowi sama za siebie ,ale najgorsze jest w tym to ze oszukuja zwyklych ludzi ktorzy nierzadko ledwo wiaza koniec z koncem ,ponadto markety wukonczyly tysiace mniejszych sklepow i sklepikow,
Duch1
2 miesiące temu
Do wszystkich którzy mogą się kontaktować z rodzicami chłopców składowisko odpadów przy sklepie spożywczym powinno być zabezpieczone przed dostępem osób z zewnątrz czyli za pożar odpowiadają pracownicy sklepu. Proszę skonsultować sprawę magazynowania odpadów z Wojewódzkim Sanepidem to powinna być podstawą obrony
Dziadek Donka
2 miesiące temu
Kochani, przed erą 500 plus takie rzeczy były nie do pomyślenia. A teraz?
Zeed
2 miesiące temu
Niech każdy sobie przypomni co robił jak był dzieckiem, strzelaliśmy z karbidu, paliliśmy ogniska, a teraz ogólnonarodowe pieprzenie jak to się dzisiaj dzieci wychowuje. Jakby nie ścigano za rozpalenie ogniska to by łebasy zrobiły to nad rzeczką, jeszcze nauczyłby się pięć kartofle i nie podpalony sklepu.
realista
2 miesiące temu
skoro było widoczne ocieplenie w postaci styropianu to znaczy że osłona ( zabudowa) była zrobiona błednie lub jej wcale nie było !! Podajcie jeden przykład sklepu gdzie widać ocieplenie (od środka ) !!!
novel
2 miesiące temu
rodzice powinni pokryś straty wyrządzone przez dzieci.
Bankowiec
2 miesiące temu
Tak się dzieje bo na placach zabaw dla dzieci powstają markety takie jak te i inne
Info jeden.
2 miesiące temu
Czasami myślę i wychodzi na to, że współcześnie wychowywanie dzieci kończy się na komórce u dziecka.
ładna sumka
2 miesiące temu
No to odrzućmy chrześcijaństwo i wróćmy do Rzymu--albo płacisz albo odrobisz jako niewolnik, wtedy każdemu będzie zleżeć na właściwym wychowaniu dzieci--bo jako podatnik, też się składałem na budowę tej biedry. 12 melonów na dwie rodziny to fajny wydatek--po 6 mln na jedno patologiczne gniazdo.
Klient
2 miesiące temu
Widać było jak dzieciaki stały i śmiały się, potem przychodziły i zaglądali. Powinna być surowa kara, dla rodziców teź. Mieszka tu duźo starszych osób, i do Biedronki doszli, ale dalej nie dojdą, to okrucieństwo spalić sklep... bo to był jedyny w pobliźu.Ci sprawcy nie mają człowieczeństwa.
Stonka
2 miesiące temu
Tytuł"dramat w Biedronce" ale logo sklepu zamazane....pisał to przedszkolak z o2.pl?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić