Pogoda na środę, 30 czerwca. Uwaga na bardzo groźne zjawiska!

0

W środę aura będzie bardzo niebezpieczna. W większości regionów kraju mają pojawić się burze, które mogą być gwałtowne i powodować szkody materialne. To jednak nie wszystko.

Pogoda na środę, 30 czerwca. Uwaga na bardzo groźne zjawiska!
Pogoda: grad (Pixabay)

W środę będzie deszczowo i burzowo. Synoptycy ostrzegają, że burze mogą być miejscami gwałtowne i połączone z gradem, a także porywistym wiatrem.

Wiadomo też, że załamanie pogody nie dotrze miejscami na krańce północne i północno-wschodnie. Po opadach ma się rozpogodzić na południu.

Polsat News podaje, że w trakcie burz w ciągu jednej godziny może spaść do 50 mm deszczu. Wobec tego możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań.

Grad może mieć natomiast średnicę do 3 cm. Jest zatem ryzyko, że uszkodzi dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy.

Prognozowany jest też bardzo silny wiatr, sięgający nawet 120 km/h. Silne podmuchy również mogą wyrządzić wiele szkód.

Niebezpieczna pogoda. IMGW ostrzega

Przed groźnymi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pamiętajmy o tym, by na bieżąco śledzić pogodę i postępować adekwatnie do bieżących warunków atmosferycznych.

Mimo burz i deszczu, w środę będzie dość ciepło. Na zachodzie temperatury sięgną maksymalnie 21 stopni Celsjusza, a na południowym wschodzie - nawet 29 st. C.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić