Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla czterech województw. Możliwe burze z gradem

1

Sobota może być kolejnym niespokojnym dniem, który przyniesie burze z gradem. Uważać powinni przede wszystkim mieszkańcy południowo-zachodnich rejonów Polski.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla czterech województw. Możliwe burze z gradem
Możliwe burze w czterech województwach (Pixabay)

W ostatnich dniach Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje dużo ostrzeżeń I stopnia. Kolejne alerty pojawiły się przy okazji soboty. Tym razem IMGW ostrzega przed burzami z gradem mieszkańców czterech województw. Ostrzeżenia I stopnia zostały wydane dla:

  • woj. dolnośląskiego;
  • woj. podkarpackiego;
  • woj. małopolskiego;
  • woj. śląskiego.
Dzisiaj burze możliwe są przede wszystkim w południowo-zachodniej połowie kraju. Tam możliwy jest grad, opady deszczu 20-30 mm, lokalnie 40 mm, oraz porywy wiatru do 80-90 km/h - donoszą specjaliści z IMGW.
Zobacz także: Trąba powietrzna nawiedziła Kaniów. "To wszystko trwało może 15 sekund"

Pogoda. Co oznaczają ostrzeżenia I stopnia?

Pierwszy stopień oznacza przewidywanie pojawienia się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega IMGW.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić