Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marianna Fijewska
Marianna Fijewska
|
aktualizacja

Pojechali na wezwanie we dwóch. Do szpitala dojechali w piątkę

11
Podziel się:

Dwóch ratowników medycznych z Mszczonowa zostało wezwanych przez kobietę w bliźniaczej ciąży, której niespodziewanie odeszły wody płodowe. Od szpitala dzieliło ich jedynie pięć kilometrów, ale nie mieli ani minuty do stracenia - musieli przyjąć poród w karetce.

Ratownicy przyjęli poród bliźniaków.
Ratownicy przyjęli poród bliźniaków. (Facebook.com)

W sobotę na profilu "Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja" pojawiły się gratulację dla dwójki ratowników, którzy przyjęli poród w karetce. Mężczyźni zostali wezwani przez zaniepokojoną kobietę, której przedwcześnie odeszły wody płodowe.

Przyszła mama leżała w karetce z nadzieją, że właściwy poród odbędzie się na szpitalnym łóżku, ale maluchy chciały przyjść na świat jak najszybciej.

"Podjęliśmy decyzję, że stajemy i rodzimy 5 km od szpitala, bo wody płodowe chlustają, a w kroczu widać główkę dziecka" - relacjonowali ratownicy medycznie. Obaj chłopcy urodzili się cali i zdrowi - uzyskali kolejno 10 i 7 na 10 punktów w medycznej skali "Apgar" określającej stan noworodka.

Autorzy wpisu na Facebooku podkreślają, że przedwczesny poród bliźniaczy jest bardzo trudny dla dwuosobowego zespołu ratowniczego. Nie wiadomo do końca, gdzie jechać, kogo wezwać, a przede wszystkim - co się wydarzy. Jednak panowie z mszczonowskiego zespołu nie zwątpili we własne umiejętności i podjęli słuszną decyzję, która być może uratowała życie dwójki chłopców.

Gratulujemy!

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(11)
leo
5 lata temu
lekarz na kontrakcie na ojomie za dyżur 12h bierze 2,5 tys. tyle co ratownik medyczny za miesiąc
apinia
5 lata temu
Babeczce też należą się gratulacje. Bliźniacza ciąża i poród naturalny - szacun. Teraz prawie każda dba o własny komfort i życzy sobie cesarki nawet gdy nie ma wskazań. A potem się dziwią, że dzieciaki chorowite, słabe. No jak mają być silne jeśli już na samym wstępie pozbawia się ich naturalnej bariery ochronnej. Także mamuśka naprawdę dzielna.
babcia
5 lata temu
Brawo Panowie szacun
:)
5 lata temu
a mąż schował ogon pod siebie i zwiał
Miki
5 lata temu
Gratulacje!Pracowałam w karetce przez 15 lat i wiem jakie są warunki do udzielania pomocy w przedziale medycznym w zespole 2 osobowym.Całe szczęście ,że był to poród fizjologiczny , bez powikłań /różnie mogło być/.Pozdrawiam wszystkich ratowników i życzę zadowolenia z wykonywanej pracy!
fake ambulanc...
5 lata temu
wody płodowe chlustają, a w kroczu widać główkę
adela
5 lata temu
ratownicy ratuja a szefowie ich okradaja wiec jak to sie moglo stac ze we wroclawskiej stacji dyrektorzy razem z prawnikiem dopuscili sie hanby okradajac tych ktorzy poswiecaja sie dla innych ktorzy ciezko pracuja za niewielka kase mysle ze kary za takie czyny sa zbyt male
:)
5 lata temu
No to chłopaczki mają już imiona wybrane :)
observator
5 lata temu
I takim dać podwyżki ... Przynajmniej wiadomo za co :) A nie za strajkowanie i "głodowanie"...
brawa Panowie
5 lata temu
Prezydent Duda powinien wyroznic ratownikow !!! nalezy im sie
mi
5 lata temu
Gratulacje dla ratowników i dla rodziców. Chłopcy niech się dobrze chowają i wyrosną na porządnych ludzi.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić