o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Polak w śpiączce w brytyjskim szpitalu. Wstrząsające wideo

102
Podziel się

Koszmarny los spotkał pana Sławomira. Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii doznał zatrzymania pracy serca, w wyniku czego doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu. Teraz angielski szpital chce go odłączyć od aparatur podtrzymujących życie, co jest przedmiotem sporu.

Polak w śpiączce w brytyjskim szpitalu. Wstrząsające wideo
Szpital - zdjęcie ilustracyjne (pxhere)
bECtduiJ

Zatrzymanie akcji serca pana Sławomira miało miejsce 6 listopada 2020 roku i trwało co najmniej 45 minut. Doprowadziło to do tego, że Polak - jak relacjonuje szpital - doznał poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu.

Szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie mężczyzny od aparatury podtrzymującej życie. Zgodę wyraziła żona, a także dzieci pana Sławomira. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się natomiast mieszkające w Polsce matka i siostra mężczyzny, a także mieszkające w Anglii druga siostra pana Sławomira i jego siostrzenica.

Na YouTube pojawiło się nagranie, na którym widoczny jest pan Sławomir. Pod nim zamieszczono dramatyczny opis.

bECtduiL
To jest Sławek, który umiera w angielskim szpitalu z głodu i pragnienia. Został odłączony po raz czwarty. Rząd musi zainterweniować w sprawie Polaka! Sławek po rozległym zawale serca i niedotlenieniu mózgu przebywa w brytyjskim szpitalu. Lekarze, już po trzech dniach, chcieli go uśmiercić, gdy jeszcze był w śpiączce. Twierdzili, że on się nigdy nie obudzi. Jednak wybudził się, oddycha samodzielnie, reaguje na bliskich. Szpital zamierza go zabić przez zagłodzenie i odwodnienie, a rodzina rozpaczliwie walczy żeby go uratować. Sądy brytyjskie zdecydowały, że powinno się go uśmiercić. Także ETPC w Strasbourgu odrzucił wnioski rodziny. Potrzebna pilna interwencja rządu i prezydenta! - możemy przeczytać.

MSZ wydało oświadczenie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych pragnie podkreślić, że w sprawie obywatela Polski przebywającego w szpitalu w Wielkiej Brytanii, w ramach posiadanych kompetencji i upoważnień podjęło wszelkie możliwe działania na poziomie politycznym, prawnym i konsularnym. Przedmiotowa sprawa jest stale monitorowana przez władze Rzeczypospolitej Polskiej, w tym resort spraw zagranicznych oraz Ambasadę RP w Londynie. Wyrażamy zrozumienie, a także solidarność z rodziną polskiego obywatela, która przeżywa teraz bardzo trudne chwile - możemy przeczytać na początku.
bECtduiR

Zauważono również, że polski rząd podjął szereg działań w sprawie pana Sławomira. Zapewniono także, że jego rodzina może liczyć na "pełne wsparcie ze strony polskiego MSZ".

Zobacz także: Sławek, którego odłączono od wody i odżywiania w Anglii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtdujm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
Powstaniec 44...
8 miesięcy temu
Cui bono ? Warto przeprowadzić dziennikarskie śledztwo- dla czego żona tak szybko zdecydowała o śmierci męża ? UWAGA: ANGIELSKIE PRAWO SPADKOWE !!!
Ciekawe
8 miesięcy temu
Kiedy polski konsul chciał przyjechac do pana Sławka, szpital wystąpił o zakaz do sądu. Co ukrywa ten szpital?
Adam
8 miesięcy temu
to jest nazizm. Niektórzy ludzie nie są warci zycia, ale można zarobić na nich po śmierci jak Niemcy zarabiali na Żydach.
bECtdujn
Lampedusa
8 miesięcy temu
Według prawa międzynarodowego konsul ma nie tylko prawo ale obowiązek kontaktu z obywatelami własnego kraju, jesli zachodzi podejrzenie łamania praw obywatelskich. Dlaczego brytyjski sad na prośbę szpitala tego zabronił? To nie powinien być koniec, złamano prawo.
Eva
8 miesięcy temu
Czy tu nie chodzi o organy do przeszczepu? W brytyjskim prawie jeśli nie złożysz zastrzeżenia że nie chcesz oddać organów po śmierci, to ci je pobiorą. Lepiej uważać, także w podrózy.
agat
8 miesięcy temu
Jezeli kilkanascie lat mieszkaja w WB to pewnie maja brytyjskie obywatelstwo i on tam jest traktowany jako ich obywatel Jezeli jego najblizsza rodzina podjela decyzje o odlaczeniu to polskie wladze nic tu nie moga zrobic
Sędzina
8 miesięcy temu
Odłączenie człowieka od aparatury utrzymującej go przy życiu bez podstawy i bez zgody rodziny jest absolutnie niezgodne z prawem, każdy człowiek ma prawo do życia niezależnie od tego czy jest tak zwanym warzywem czy też nie!
Ele
8 miesięcy temu
Z tego wniosek się nasuwa Anglia to barbarzyński kraj Uciekać z tego kraju
Obserwator
8 miesięcy temu
Usunęli już nawet film ze szpitala!!! Cenzura!!
colombo
8 miesięcy temu
do prokuratury czy tu nie wchodzi w tą sprawę wysokie ubezpieczenie na którym ktoś chce zarobić? w tym wypadku żona
colombo
8 miesięcy temu
do prokuratury czy tu nie wchodzi w tą sprawę wysokie ubezpieczenie na którym ktoś chce zarobić? w tym wypadku żona
Anka
8 miesięcy temu
Wielu walczy, Prezydent Polski, Prymas, Kościół w Anglii, a tzw. królowa Anglii coś w tej sprawie uczyniła?
olo
8 miesięcy temu
To się nazywa demonkreacja !!!
bECtdujf
52416354
8 miesięcy temu
Coś tu nie gra, bo jeżeli człowiek reaguje na bodźce, to nie można mu tak odciąć aparatury dostarczającej płyny i pokarm. Nawet tych, którzy nie reagują na bodźce,a są w śpiączce, trzyma się przy życiu, bo rokują. Czy ten film to fejk? Nie wmawiajcie ludziom, że lekarze, personel, a nawet trybunał praw człowieka chce zabić człowieka! Jeżeli sprawa wywołuje tyle kontrowersji, to nie powinno się jej tak zamknąć. Jak rząd polski podejmie się przewiezienia pacjenta do kraju, to niech będzie wg woli krewnych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić