o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Strajk Kobiet. "Szkolenia" dla policjantów, którzy się buntują

8
Podziel się

Portal Bydgoszcz Nasze Miasto podaje, że policjanci mają nie chcieć już obstawiać manifestacji w Warszawie. Dlatego też wyjazdy do stolicy nazwano "szkoleniami".

Strajk Kobiet. "Szkolenia" dla policjantów, którzy się buntują
Zdjęcie z jednego z manifestów. (Getty Images)
bEiDkDLp

Manifest goni manifest, protest goni protest. A ktoś musi to wszystko obstawiać. Gdy większość wydarzeń dzieje się w stolicy, stołeczni policjanci nie są w stanie sami zadbać o wszystko i potrzebują wsparcia z zewnątrz.

I tak funkcjonariusze z oddziału prewencji z innych miast podróżują w celu dbania o bezpieczeństwo uczestników, obstawiania np. budowli sakralnych lub po prostu tłumnie pochodów. Funkcjonariusze z Bydgoszczy mają powoli dość.

bEiDkDLr

Portal Bydgoszcz Nasze Miasto podaje, że momentem przełomowym był "Marsz o Wolność" - to właśnie wtedy policjanci mieli się zbuntować. Zagrozili, że będą masowo przechodzić na L4. Od tamtej pory wyjazdy te przełożeni zaczęli nazywać jako "szkolenia"

Takich "szkoleń" ma być nawet 5 miesięcznie, choć dozwolone są maksymalnie dwa. Portal Bydgoszcz Nasze Miasto podaje, że buntować się zaczynają też funkcjonariusze z Torunia. Z kolei "RZ" w swoim artykule opisywało kilka dni temu, że takich wyjazdów mają też dość policjanci ze wschodu kraju czy ze Śląska.

bEiDkDLx
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Przybity lekarz nie ukrywał emocji w programie WP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiDkDLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
cyrk
3 miesiące temu
Oddziały dostały po 500 zł dodatków za wyjazdy do Warszafki więc wiedzą za ile się sprzedały.
Roy
3 miesiące temu
Jakiś mało ogarnięty napisał ten artykuł. Oddziały prewencji mają obowiązkowe 4 szkolenia miesięcznie. Nic nie stoi na przeszkodzie by ich ilość zwiększyć, to tylko kwestia podjęcia odpowiedniej decyzji przez KGP. Wszystkie oddziały prewencji są odwodem KGP i w każdej chwili mogą zostać wysłane tam gdzie KGP będzie ich potrzebować. Kto się zatrudnił w oddziale prewencji ten wiedział z czym się to wiąże. Jeśli nie wiedział to znaczy, że jest głąbem.Jak mu nie pasuje to niech pisze raport o zwolnienie ze służby.
Adek
3 miesiące temu
I dobrze, trzeba wychodzić na ulice !!!!
bEiDkDLT
errr
3 miesiące temu
za PO też były szkolenia policjantów niechcących pałować wyborców pisu, ale... byłą o tym cisza w mediach, jakoś....
Kpiarz
3 miesiące temu
To teraz buntownicy spodziewajcie się szkolenia politycznego, bo to świadczy o niskim zaangażowaniu ideologicznym. Dyktatura wam to skoryguje.
Simara
3 miesiące temu
Niczym sie nie różnicie od soku z buraka ten sam hejt,ta sama nienawiść i te same wyssane z palca wiadomości.Byle dowalić rządowi i tym co myślą inaczej jak wy...
Obywatel
3 miesiące temu
...poki nie jest za późno
(A)
3 miesiące temu
Szkolenia pododdziałów zwartych ZOMO w warunkach rzeczywistych... Ciekawe, kiedy doktor marksizmu-leninizmu zechce, by chłopcy z długimi pałami nadrobili zaległości w wyszkoleniu strzeleckim. Tylko w instrybutor nir szczelajcie chłopaki...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić