Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Policja w żałobie. Odeszła legenda

185
Podziel się:

Na wieczną służbę odszedł podinsp. Maciej Maciejewski, wieloletni wykładowca słupskiej Szkoły Policji. Był wychowawcą wielu pokoleń policjantów, specjalizował się w zakresie szkoleń specjalistycznych służby dyżurnej jednostek policji oraz służby konwojowej.

Policja w żałobie. Odeszła legenda
Na wieczną służbę odszedł podinsp. Maciej Maciejewski, wieloletni wykładowca słupskiej Szkoły Policji. (Policja)

Podinsp. Maciej Maciejewski służbę w Policji rozpoczął 15 lutego 1995 roku w Szkole Policji w Słupsku. Przez cały okres służby w Szkole zatrudniony był na stanowiskach dydaktycznych, począwszy od starszego policjanta, młodszego wykładowcy, wykładowcy i eksperta w różnych komórkach organizacyjnych szkoły, w tym między innymi Zakładzie Ogólnozawodowym, Wydziale Informatyki i Łączności oraz w Wydziale Metodyki Szkolenia.

Od 1 stycznia 2009 roku wykonywał obowiązki starszego wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego. Jako starszy wykładowca, na wysokim poziomie realizował zajęcia na szkoleniach zawodowych podstawowych, a także na różnego rodzaju kursach specjalistycznych, w tym dla policjantów wykonujących czynności związane z konwojowaniem osób oraz dla służby dyżurnej jednostek organizacyjnych Policji.

Cechowała go wyjątkowa kultura osobista i terminowość wykonywanych zadań służbowych. Był funkcjonariuszem zdyscyplinowanym, charakteryzującym się dyspozycyjnością - wspominają policjanci.

Podinsp. Maciej Maciejewski od wielu lat sprawował opiekę metodyczno-techniczną w Zakładzie Prewencji i Ruchu Drogowego nad rozbudową i aktualizacją pomocy dydaktycznych (konspekty do zajęć, prezentacje multimedialne, założenia do ćwiczeń, wzory dokumentacji służbowej itp.). Zajmował się również gromadzeniem, katalogowaniem i przygotowywaniem zestawień ze służb patrolowych słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, pełnionych w dyspozycji jednostek terenowych Policji.

Z uwagi na duże doświadczenie zawodowe oraz bardzo dobre przygotowanie merytoryczne wielokrotnie brał udział w pracach nad zestawami zadań testowych na różnego rodzaju turnieje zawodowe, egzaminy końcowe, opiniował projekty resortowych aktów prawnych oraz programów szkoleń.

Był również autorem licznych publikacji w wydawnictwach resortowych oraz pomocy dydaktycznych wykorzystywanych w szkolnictwie policyjnym - czytamy na stronie policji.

Wielokrotnie nagradzany

Podinsp. Maciej Maciejewski był wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Szkoły Policji w Słupsku za osiągnięcia w służbie i nienaganną postawę zawodową. Od 18 stycznia br. miał powierzone obowiązki w Zespole Wsparcia Dydaktycznego.

W ostatnich tygodniach wykazał się dużym zaangażowaniem podczas rozmów bilateralnych przed podpisaniem kolejnego porozumienia międzynarodowego o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Policji Brandenburgii i Szkoła Policji w Słupsku.

We wspomnieniach koleżanek i kolegów pozostanie jako uśmiechnięty pogodny nauczyciel, który w przystępny i zarazem bardzo ciekawy sposób przekazywał policyjną, nieraz bardzo skomplikowaną wiedzę - wspominają policjanci.
Zobacz także: Marsz Niepodległości w ubiegłych latach. Najgłośniejsze momenty wszystkich przemarszów narodowców
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(185)
Marek
7 miesięcy temu
Tym artykułem a w zasadzie komentarzami pod nim robi się już tylko krzywdę rodzinie, która została w żałobie. Miałem okazję współpracować z nim, ale przez grzeczność i szacunek nie wypowiem się na temat jego osoby. Ludzie dajcie spokój, bo tylko opluwacie innych, gdzie robił to wiadomo, ale to był ojciec , mąż, dziadek i lepszy bądź gorszy znajomy. Każdy z Nas/Was coś w życiu robi czy prywatnie czy zawodowo i pamiętajcie oceniając kogoś za życia pomagasz korygować jego wady i cechy ale po śmierci sprawiamy ból bliskim. CZY SAMI BYŚCIE CHCIELI ABY WASZE RODZINY TAK MIAŁY? SAMI SOBIE ODPOWIEDZCIE NA PYTANIE. Dajcie spokój i zajmijcie się swoim życiem jeżeli je macie.
Suski cytat
7 miesięcy temu
Ludzie umierają to jest biologia
pawel-
7 miesięcy temu
umarł sam , czy się leczył ?
Pałomierz
7 miesięcy temu
Dawka dobrego newsa :)))
Gosc
7 miesięcy temu
Przynajmniej jednego emeryta 40 letniego będzie mniej na utrzymaniu
Rene
7 miesięcy temu
Och. Ach. No i zawsze mówił - Dzyń dybry.
sprawiedliwy
7 miesięcy temu
No i co to ma być? Wy traktujecie ludzi bezlitośnie nawet tych którzy są niesłusznie oskarżeni lub robili coś błahego a sami oczekujecie współczucia? O nie!!!! Nie będe współczuł luziom którzy sami nie mają żadnej empatii ani żadnej litości!!! Skoro oni są do mnie nie ludzcy o ja też będe nieludzki !!!!!!
kolo
7 miesięcy temu
człowieku jaka wieczna słuzba, wyraznie jest napisan: kazdy dostaje talent z góry,,,,,,, i z niego zostanie rozliczony i osadzony czy to bedzie sprzataczka, kasjerka, piłowacz-13 sedzia czy innej masci słuzbista,,,, zaszczyty maja tam byc nie tu na ziemii ogarnijcie sie , tak to jest skonstruowane
Yty
7 miesięcy temu
Czego mógł uczyć facet który nie przerobił ani dnia w terenie teorii A co w praktyką jak on praktycznie od pierwszego dnia przyjęcia do służby Od razu był wykładowcą co mógł wykładać w jaki sposób ludzie stuknij cie się w czoło. Czy tam takiego tą laurkę bajerować to możecie cywili straszne co robicie
asf
7 miesięcy temu
Czy to miszcz pałki teleskopowej?
Pogranicznik ...
7 miesięcy temu
Dlaczego nagradzani są zawsze komendanci kierownicy,naczelnicy i wykładowcy z mistrzogrodow a nigdy zwykli wyrobnicy
pilne
7 miesięcy temu
99,9 procenta policjantów nigdy nie powinno mieć w ręku broni palnej
zax
7 miesięcy temu
szkoda, ale znany to był w policji
Twój nick
7 miesięcy temu
Jeden < :):):):):)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić